neděle 17. července 2016

Jak na barevné vlasy?Na facebooku i instagramu můžete vidět dokonale barevné vlasy od červené přes zelenou a modrou až po fialovou. Jak toho docílit? Mrkněte se sami.


Moje přirozená barva je kaštanově hnědá – takže taková ta hnědá, která se mění podle ročního období – někdy je tmavší, někdy je skoro blonďatá. No prostě hrozná. Vždycky se mi líbily barevné vlasy – taková temně fialová nebo tyrkysově modrá jsou úžasné barvy, které bych na hlavě chtěla mít, ale zároveň nemůžu kvůli práci. Docela se mi líbí i pastelově růžová, ale já a růžové vlasy? To zrovna. 

Zvolila jsem si jako svou barvu červenou, kterou zároveň s černou miluji, a je to moje Top barva obecně. Tak jsem začala zkoušet barevné šampony, křídy a barvy. Tady je menší ukázka, jak na to.

Manic Panic

Manic Panic jsou polopernamentní barvy, které obsahují pouze přírodní složky – nepoškozují vlasy.


Kamarádka Alča už má zkušenosti s nějakým barvením do barviček, takže jsem si od ní nechala poradit nějaké barvy. Volba padla na značku Manic Panic, která nabízí škálu různých barev a odstínů – veškeré barvy jsou navíc přírodní a neničí vlasy. No jo, ale jak udělat na hlavě červenou, když nejsem blondýna? Máte víc možností:
  1. buď své vlasy nejdříve přebarvíte na blond nebo bílou barvu a poté až na červenou (popřípadě jinou)
  2. odbarvíte své vlasy pomocí odbarvovačů
  3. vyberete si barvu s vysokým pigmentem, která by měla přebarvit i vaše přírodní vlasy a budete doufat, že se tak fakt stane.

Já zvolila variantu 2 a vložila jsem důvěru v mou kolegyni a kamarádku, které sice není kadeřnice, ale barvy používá již několik let. Koupila jsem si odbarvovač Manic Panic a dva odstíny červené barvy – Pilarbox a Vampire red. Původně jsem chtěla mít tmavě hnědé vlasy podbarvené červenou barvou. Alča mi nejdřív odbarvila vlasy se slovy, že kdybych neměla tak zdravé vlasy, tak by do toho nikdy nešla. Poté mi nanesla kombinaci barev Pilarbox a Vampire red – tedy pouze podbarvila červenou barvou vlasy.A výsledek vypadal takto:

Barvy Manic Panic nejsou pernamentní, takže je jasné, že se smývají a blednou. Výhodou je to, že si můžete vlasy kdykoliv dobarvit, protože barvy neobsahují nic chemického. Takže klidně můžete barvit každých 14 dní, jako jsem ze začátku dobarvovala já, aby byly vlasy vždycky krásně červené. Nevýhoda je to, že po každém mytí hlavy jsem drhla vanu, aby nebyla růžová. Další nevýhoda je letní koupaliště, déšť, sníh a obecně jakákoliv voda na vlasech. Není moc příjemné, když máte růžové nebo oranžové potůčky od kapající barvy na zádech (popřípadě oblečení).⇒ koupit můžete na jejich oficiálním českém eshopu! ⇐No, a pokud máte podbarvení plné zuby, můžete přejít na komplet červenou jako jsem pak udělala já. Opět jsem použila barvy Manic Panic – opět kombinaci Vampire red na podbarvení a Pillarbox na zbytek vlasů. Výsledek?


Manic Panic přírodní barvy:

+ přírodní
+ udělá nádhernou barvu
+ můžete dobarvovat kdykoliv

- dostupnost pouze na eshopech (takže se vyplatí domluvit se s někým nebo si udělat zásoby barev kvůli poště),
- smývá se, obarvuje oblečení, vanu a kůži
- pokud nejste šikovná, musíte otravovat někoho, kdo by vás nabarvil (barva se aplikuje štětečkem stejně jako pernamentní barvy)


Pokud vás zajímá, jak ušetřit a zároveň vypadat dobře s barvami Manic Panic, tak mrkněte na můj novější článek Barvíme s Manic Panic. 

 

Pernamentní barvy

= pernamentní barvy vydrží déle oproti šampónům nebo polopernamentním barvám, ale nejsou přírodní.

Další variantou jsou klasické pernamentní barvy – ať už drogérkové nebo profesionální. Já zkusila červenou barvu od Sysoss – intenzivní červená. V drogérii mě zaujal odstín a také to, že tato barva má psaný stupeň obarvení 3. Cena taky nebyla kdo ví jak přehnaná, takže jsem vzala dvě balení a odnesla k pokladně. Doma jsem barvu namíchala a předala sestře, aby mi hlavu obarvila (tentokrát komplet).

Výsledek můžete vidět tady:


Pernamentní barvy:

+ dobře chytne (podle pigmentu a barvě vlasů)
+ dostupné v každé drogerii
+ nevymývá se tolik jako Manic panic
+ neobarvuje vanu (stačí opláchnout vodou bez drhnutí)

- není přírodní
- i když je to pernamentní barva, tak se vymývá víc než klasické odstíny (hnědá, blond, černá)
- musíte někoho otravovat, aby vás nabarvil


Barevné šampony

=šampony mají nejjednodušší aplikaci, ale vydrží krátce.

No a mnou vyzkoušená poslední varianta jsou barevné šampony. Chtěla jsem je vyzkoušet, protože jsou většinou přírodní a jednoduché na aplikaci – nemusím nikoho otravovat, aby mi obarvil hlavu. Protože aplikace je stejná, jako nanášení šamponu na hlavu (s rozdílem, že pěnu necháte 30-60 minut působit). Na internetu mi byla doporučena značka Marion. Objednala jsem si pár sáčků této barvy na zkoušku (odstíny Ruby a Intensive red).

A výsledek opět na fotce:
⇒ barevný šampon si můžete vybrat přes Srovnavame.cz  ⇐


Barevný šampon Marion

+ jednoduchá aplikace
+ dobře chytne
+ je přírodní, cena

- dostupnost
- vymývá se (a to hodně)

Závěrem
Takže jak vidíte, existuje hodně způsobů, jak si obarvit vlasy. Ale ať využijete jakýkoliv způsob, tak ty dokonale barevné vlasy, co vidíte na fotkách na sociálních sítích vydrží max do 2-3 umytí. Poté se vymývají nebo blednou a nejsou tak nádherně syté (ale to už nikdo na sociální sítě nedá – každý se fotí s čerstvou barvou na vlasech :D).

fotka z blogu jedné zahraniční blogerky Pokud uvažujete o nějaké barvě, uvědomte si, že to chce i následnou péči – mastné vlasy, lupy, suché vlasy, šampony posilující vlasy atd. odhodíte jen kvůli barvě – vše se bude točit okolo barvených vlasů více než při klasickému obarvení do hněda nebo do černa.

Další věcí je, že můžete zapomenout na mytí vlasů ve vaně, procházky v dešti bez deštníků nebo kapuci a blbnutí v moři nebo na koupalištích s rozpuštěnými vlasy.

Ano, barevné vlasy jsou nádherné, odvážné a originální, ale stojí hodně úsilí, peněz a nervů. Samozřejmě nikoho nechci odradit od barvení na modro nebo fialovo, ale jen upozorňuji, že si to vybere svou daň v podobě některých omezeních.

Máte zkušenost s barevnými vlasy? Který způsob doporučujete a který naopak odsuzujete? 

Pokud vás zajímá, jak se rychle a efektivně zbavit nehezkých odrostů, doporučuji článek 4x SOS na barvené vlasy. 
⇒⇒

1 komentář:

8 dárků na poslední chvíli

Původně jsem chtěla napsat článek ohledně tipů na dárky k Vánocům, ale podobné články už publikují i eshopy. Ale co když už eshop nestíhá...

Oblíbené články