čtvrtek 4. srpna 2016

5 „zabijáků“ pleti


Stále častěji vidím na internetu návody na domácí prospěšné masky nebo na homemade krémy. Ano, můžeme si vytvořit krém či masti v pohodlí domova z dostupných surovin, ale ne každá surovina je vhodná pro naši pleť. Co si tedy nedávat na pleť?

Začala bych nejčastější surovinou domácích peelingů a tou je cukr krystal.

 

Cukřík bílý, má pleť šílí...


Cukr se doporučuje v každém druhém návodu na domácí peeling – ano, sice vyčistí póry a usazeniny na pokožce, ale nehodí se na pleť. Proč? Cukr nemá tak jemnou strukturu, abychom ho mohli použít na vyčištění pleti. Agresivní cukr nám zničí ochrannou vrstvu pleti a tím se zvyšuje riziko infekcí a zánětů. Existuje výjimka, kdy cukr na pleť použít můžeme, a to v případě, že máme extra odolnou pleť. Pokud nemáte pleť, která vydrží i „nájezd tankem“, tak cukr opravdu ne.  Sůl nad zlato...

Možná v pohádce, ale ne na naší pleti. Důvod je stejný jako u cukru – sůl nemá jemnou strukturu a může nám poškodit ochranný film pokožky. Pleťový peeling se solí prosím vynechejte.

Jako peeling na pokožku těla sůl využít můžeme, ale pokud máme citlivou nebo suchou pokožku, tak zapomeňte i na solný tělový peeling.    

 

Káva pro coffeeholic...

Káva nabudí nejenom mysl, ale i tělo. Na internetu najdete hodně peelingů z kávové sedliny pro odstranění odumřelé kůže nebo eliminaci celulitidy. Ano, mám něco podobného vyzkoušeno. Peeling z kávových sedlin je sice parádička největší, ale jenom pro tělo. Pokud chcete peelingovat obličej, doporučuji něco jemnějšího, protože kávová sedlina je na pleť moc drsná stejně jako cukr nebo sůl. Nechceme si přeci poničit ochranný film pleti, že ne?
Řekni ctiroooon...

Citron obsahuje vitamin C, a proto je vynikajícím antioxidantem. Zároveň by se měl citron s vodou pravidelně pít z mnoha důvodů. Citron je příjemné osvěžení, navíc je považován za „žrouta tuků“ a „startéra metabolismu“. A už v dávných dobách citron používali na hodně věcí – včetně bělení pih nebo pigmentových skvrn. Takže obecně je citron hooooodně prospěšný, ale ne na pleť..Citron má velkou kyselost, a pokud ho nanesete na pleť, může poškodit pokožku a vyvolat podráždění nebo zánět. Zároveň kyselina citronová, která je obsažená v citronu, zvyšuje citlivost pokožky na světlo. V překladu to znamená, že se do pleti snadněji dostane UV záření. Výsledek? Pleť rychleji stárne, tvoří se vrásky a pigmentové skvrny. A samozřejmě se zvyšuje riziko rakoviny. 

Takže suma sumárum: citron obecně: ANO – citron na pleť: NE

 

Jablečný ocet

Dalším obecně prospěšným pomocníkem je jablečný ocet, který pomáhá při trávení a udržuje zdravou střevní floru.

Jablečný ocet se doporučuje pro své čistící a tonizující účinky na aknózní pleť, ale pozor V ŘEDĚNÉM STAVU! Neředěný jablečný ocet poškozuje pokožku pleti podobně jako kyselina citronová. Zároveň můžu pokožku spálit, podráždit ji anebo způsobit záněty. To přeci nechceme, že? Takže jablečný ocet do kuchyně: ANO – jablečný ocet na pleť: NESnad se vám článek z oblasti domácí krásy líbil. Doufám, že se těšíte i na další, ve kterém dám pár tipů na pleťové domácí masky, peelingy a krémy. DIY masky a peelingy nejdříve sama zkouším a až poté o nich píšu články a DIY návody. Užijte si to.Žádné komentáře:

Okomentovat

Vybíráme šaty s eshopem Manzara.cz

Sice máme období pečení cukroví, shánění dárků a výzdoby našich domovů, ale zároveň se nám blíží čas firemních večírků a plesů. S tímto ob...

Oblíbené články