sobota 6. srpna 2016

Bláznovství jménem Pokemon Go a názory okoloObecně na blozích nemám ráda moc kecácích článků, ale poslední dobou je naopak vyhledávám. Každý má nějaký svůj názor a rozhodně nehodnotím, který názor je lepší nebo který má pravdu. Ale ráda bych sem tam nějaký kecací článek s mým názorem přidala. Momentálně mám na srdci mánii jménem Pokemon.

 

Hned v úvodu chci říct, že hru Pokemon Go nehraji, protože na ni nemám čas a nijak víc mě nenadchla při zkoušení. Ale zároveň ji neodsuzuji, protože každého baví něco jiného a každý tráví svůj volný čas jinak (o geocachingu také hodně lidí říká, že je to blbost). Ale překvapuje mě, jak se hned lidi rozdělili na dva tábory- Milovníci Pokemon Go a Totální odpůrci. A mezi nimi leží malá skupinka lidí, kteří nevědí, o čem je řeč nebo je hra nechytla, ale zároveň jim nevadí (v tomto malém táboře se nacházím i já :D).


 

Co to vlastně je?

Nebudu tady rozebírat, jak se hra hraje nebo vám dávat nějaké tipy a rady, protože ji sama nehraju. Ale pokud absolutně nevíte, co je Pokemon Go, tak jde o mobilní hru společnosti Niantic. Hra funguje na principu rozšířené reality, takže pokud chcete hrát, musíte se v reálném světě přemisťovat. Nemůžete tedy hrát pouze z pohodlí gauče. A podvádění není možné, protože mobil snímá vaši GPS polohu. Chodíte po venku, a jakmile se dostanete do blízkosti pokemona, objeví se vám na mapě a můžete jít na lov.  


Fascinuje mě, kolik lidí tahle hra chytla a překvapuje mě, jak rychle se hra dostala do povědomí i lidí, kteří ji nehrají – protože nejde o první hru, která funguje na principu rozšířené reality.

Vytáhla jsem pro vás z internetu názory lidí na mánii Pokemonů a zároveň by mě zajímal ten váš názor – jestli hrajete/nehrajete, víte, o co jde nebo jste absolutně mimo tuto mánii apod. Děkuji za váš čas a těším se na vaše komentáře, ať jsou jakékoliv.


Názory lidí na internetuPRO


Tohle já vítám. Chodit po lese místo sezení doma u tabletu.„ (Lukáš O.)

„Díky Pokemonům dnes syn naběhal nějaké ty kilometry venku. Nachytal asi 17 pokemonů a těší se na zítřek. Dlouho jsem od něj neslyšel " já už chci ven".„ (Jaroslav)

„Vyzkoušel, odinstaloval. Nemám nic proti. Pro mě to není. Hráče nesoudím. Idea hry je dobrá, spojuje aktivní relax a videohry.„ (Petr)

„Jediné pozitivum, které v tom vidím, je to, že se lidi začnou více hýbat- to abych byla spravedlivá..“ (Radka)PROTI

Jasně, staňme se všichni členy stáda.. Stáda chodících zombie zírajících do mobilu. Hlavně se zabavit kravinama a nepřemýšlet o tom, co se děje kolem nás.„ (Ludvík)
„Děti už se neumí bavit navzájem, ale pouze s telefonem. Je to asociální.“ (Káťa)

„Gratulace vývojářům to budou prémie :-),ale jinak nepatřím mezi uživatele tohoto, takže jen nechápavě kroutím hlavou nad tím šílenstvím a klidně se usmívám.“ (Aleš)

„Co ale nechápu je, že na silnici potkáte rodinu, lovící Pokemony, nezajímající se o dění kolem a máte co dělat, abyste ubrzdili auto, abyste jim nepřejeli dítě. Oni se pak ještě diví, že jako o co go, že chytají Pokemony...“ (Radka)

„No - další kravina o ničem, jen pro zblbnutí populace. Je třeba lidem do hlav narvat jakési virtuální stavy, aby jim nezbyl čas na dělání něčeho užitečného.“ (Petr U.)


A co dalšího jsem našla na netu:
„Tento fenomén nebo jak to nazvat poukazuje především na to že to hrají osamělí lidé...lidé kteří fungují normálně a mají i zdravé přátelské vztahy tohle neoslovilo.„ (Jiří D.)

Tohle byly názory lidí, kteří se vyjádřili ke hře a mánii na internetu. Co na Pokemmon Go říkají naše blogerky? :)

 

 

No, a co na to říkají blogerky?

 


PRO

Martina K. z blogu ThatReader´s corner:
Pro mě je to splnění dětského snu být jako Ash a mít možnost chytat Pokémony jako on :) ač jsem milovala kartičky pořád mi to nebylo dost a až rok 2016 mi moji nostalgii obnovil :) je možná na prd, že jsou potřeba data nebo že ne všechno je dotažené do konce, ale já jsem hrdá na to, že tu appku mám :) ale štve mě okolo ten hipe lidí, kteří to hrajou jen pro ten cool pozérskej účel.. štvou mě lidi, co na to svádí autonehody, co se smějou lidem starším 20, že to hrajou .. a nejvíc mě rozčiluje ta myšlenka, že lidi "jen civí do mobilu" - dělali to do teď, ale teď se k tomu aspoň hýbou! Ano, blbej důvod, ale aspoň nějakej :)“

Ajvenova z blogu Ajvenova:
Je to hra ako každá iná, len je vylepšená v tom, že sa človek musí hýbať a ísť von aby tie pokémony chytil. Ľudia hejtujú že človek pri tejto hre strávi hodiny behaním po vonku chytaním imaginárnych postavičiek a myslia si že tí ľudia sú blázni. Ale to, že niekto presedí desiatky hodín za počítačom zabíjaním tiež imaginárnych postavičiek (cs) alebo budovania si svojho imaginárneho sveta (minecraft) to už nikoho netrápi, a považujú to za normálne pretože si na takých ľudí už zvykli a dokonca ich pri tom aj sledujú na youtube, čo ja osobne považujem za choré aby sa človek pozeral na to ako niekto hrá dáku hru. (like wtf?) Podľa mňa je to super že mladí ale aj starí sa konečne postavia od toho počítača a idú von, do prírody alebo do mesta. Zase sa ale nájdu mudrlanti čo budú kritizovať že "Ok, budú vonka ale zase len budú nacapený na obrazovke mobilu." Povedzme si úprimne, aj keby tú hru nehrali budú nacapený na obrazovke vypisovaním si s kamarátmi. Ja osobne túto hru hrám a nevidím v tom nič zlé. Je to hra ako každá iná, len sa odohráva inde než v tvojej izbe za počítačom

Julča z blogu Fantasy maniak:
Přestože nemám smartphone a hrát to teda nemůžu, tak jakožto fanoušek Pokémonů celkově se k tomuhle chci vyjádřit. Podle mě je super, že se Pokémon takhle vrátil a tohle v podstatě zní jako splněný sen pro všechny fanoušky - stát se trenérem Pokémonů. Ale podle mě je to ještě dost nedotažené - tím myslím i to padání serverů, ale také to chytání samotných Pokémonů - jako žádné battly, nic? to mě docela zklamalo. A určitě je super, že to lidi vytáhne ven a je tu ten pohyb. A ten kdo tvrdí, že ne, tak je to blbost - rozhodně lepší než sedět celý den jen za počítačem. Pardon, ale nebezpečné? Každý se snad umí hlídat, co se bezpečnosti týká. Ne všechno jde svádět na hru. Ale určitě si myslím, že je ještě hodně co vylepšovat. A já se těším na plnohodnotnou hru, kterou si budu moct v budoucnu zahrát.


PROTI

Clo Đy:
Somarina riadna zeby ja som nahanala nevyditelnych pokemonov ? Co to ludia nevymyslia panabeka vsade sa o tom pise, hovori chore, popri tom ako dieta skm to rada pozerala ale teraz zeby som to hrala 🙈 podme radsej zit realny zivot hrat sa vonku a nie toto !!!

Michaela N.:
Kravina 😤

 Bibiána z blogu Bibiána Navrátil´s blog:
Je to strašne hlúpa a nebezpečná hra. Ľudia vravia, aké je super, keď sa hýbu. Ale naozaj vás prinúti hýbať sa len nejaká hlúpa hra? Okrem toho, nevravím ani o tom, koľko životov už padlo kvôli tejto hlúpej hre. Ľudia by mali žiť viac reálne.. Avšak to sa asi s takýmto prístupom nestane.

Vladu O.:
Najprv sa mi táto hra celkom páčila, hoci som si ju nikdy nestiahol a ani to nemám v pláne. Lúbilo sa mi, ako bolo zrazu vonku vidieť veľa deciek. Hra sa mi ale zhnusila v deň, keď som sedel v bare na brehu Dunaja a videl som, ako všetci čumia do mobilu. Akoby nestačilo, že sme stále online...

A jaký je ten váš názor? A jak dlouho jste vydrželi hrát, pokud hrajete? A kolik jich už máte?