středa 24. srpna 2016

Dolní Morava II. – dobrodružství a adrenalin

Chcete trochu zrychlit tep? Stačí si zajet do adrenalinového a zážitkového parku na Dolní Moravě. Pojďte s námi zrychlit své srdce.
Pokud jste četli můj předchozí cestovatelský článek z Dolní Moravy, tak víte, že Dolní Morava je poslední dobou velice oblíbené turistické místo. Na Dolní Moravě si můžete užít relax v některém z místním hotelů nebo se projít až na vrcholky hor (Králický Sněžník). Popřípadě zažít nějakou adrenalinovou zábavu v místním adrenalinovém a zážitkovém parku. Nezapomnělo se ani na děti, které tu mají parádní vyžití na celý den i s animačním programem.


⇒   A teď honem honem navštívit Adrenalinový park - ZDE   ⇐


Lanová opičí dráha

Začneme lanovou dráhou, kterou jsem prolezla za hecování kamaráda, který šel na ni se mnou. Vybral těžší trasu – ne moc velká výška, ale o to těžší překážky.
Adrenalin na Dolní Moravě jsme zkoušeli loni někdy v říjnu, takže se nedivte, že některé překážky v lanovém centru už nejsou. Přijeli jsme v době, kdy vítr shodil vše kromě dětské trasy a dvou klasických tras pro dospělé. Letos, když jsme přijeli na Stezku v oblacích, jsme koukali, že některé překážky zmizely a nahradily je překážky jiné.
Ale úvodní zaškolování, které trvá cca 15 minut, zůstalo stejné. Seznámili jsme se s pravidly a bezpečnostními podmínkami na lanech. Poté jsme si zkusili cvičnou mini trasu, která je opravdu u země a má asi 3 překážky. Abychom se naučili zaháknout bezpečnostní lano, projet si lanovou dráhu apod.


Poté jsme šli na vybranou stezku. Byla to docela sranda, protože jsem se zasekla už u druhé překážky a za boha jsem se z ní nemohla vymotat. Za hecování mých kamarádů a rad kamaráda, který čekal na další překážce, jsem se nakonec vymotala a pokračovala dál. Další překážky byly procházka růžovým sadem až na některé výjimky, které nejsou určeny menším osobám, jak můžete vidět na fotce :DNo a předposlední překážka pro mě byla nadlidským výkonem, protože na ni potřebujete silný úchop a sílu v rukách, kterou jsem v té době absolutně neměla.Ale rozhodně chci ještě lanovou dráhu na Dolní Moravě vyzkoušet, protože jsem už na tom, jak silově, tak pohybově lépe :)


Obří houpačka

Tak, kdo má rád výšky a zrychlený tep, tak určitě uvítá obří houpačku Power fun, která rozproudí krev v žilách snad každému. Tady je nevýhoda, že musíte jít na atrakci ve dvojici, kterou já bohužel při naší návštěvě neměla. Ale alespoň jsem vyfotila a natočila zbytek party na houpačce. A rozhodně se neusmívali, ale parádně křičeli. :DNa druhou stranu je to jediná atrakce, na kterou se nyní v říjnu vrátili. Takže asi stojí za to! :)


Skok sebevrahů

Tuhle atrakci jsem si pojmenovala po svém, protože mi dost připomíná skoky sebevrahů z mostu. Jste přivázaní k lanu ve výšce a jediné, co musíte udělat je „krok vpřed“. Lehko se to řekne, ale krok v před do prázdna a pod vámi je „jen“ pár metrů pádu.

Horolezecká stěna

Na věži je i horolezecká stěna, kterou nevyzkoušel ani jeden z nás – nijak nás nelákala a časově jsme nestíhali.

Bobová dráha

Za to na bobové dráze se parta vyřádila jak na podzim, tak letos v červnu. Prostě bomba a neopakovatelný zážitek :D

Vy můžete navštívit bobovou dráhu, jak v létě, tak v zimě. Ceník, otevírací dobu, apod. najdete přímo na stránkách Bobové dráhy - ZDE
Jak se vám líbil dnešní cestovní článek? Navštívili jste Stezku v oblacích nebo Stezku v korunách stromů?Na foto i článek se vztahují autorská práva!!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Vybíráme šaty s eshopem Manzara.cz

Sice máme období pečení cukroví, shánění dárků a výzdoby našich domovů, ale zároveň se nám blíží čas firemních večírků a plesů. S tímto ob...

Oblíbené články