středa 10. srpna 2016

Dolní Morava – vzhůru do oblak

Jak už víte, tak ráda cestuji, když je kam a s kým (a když jsou finance :D). Nedávno jsme se konečně dostali s přáteli na Dolní Moravu. Vyšlápli jsme si společně na Stezku v oblacích. A vy si tam teď můžete vyšlápnout se mnou.

Dolní Moravu si pamatuji jako dítě, protože jsem od ní bydlela kousek (v Králíkách). Dříve tam nebylo skoro nic – teď je to oblíbené turistické místo, které navštěvují nejenom Češi a Poláci, ale i Němci a Holanďané. Na Dolní Moravě si můžete užít relax v jednom z místních hotelů nebo se projít až na vrcholky hor (Králický Sněžník). Popřípadě zažít nějakou adrenalinovou zábavu v místním adrenalinovém a zážitkovém parku. Nezapomnělo se ani na děti, které tu mají parádní vyžití na celý den i s animačním programem.Dlouho jsem přemýšlela, jak článek pojmu, jestli napíšu celkově o dolní Moravě nebo to rozdělím na více částí. Nakonec jsem se rozhodla, že článek rozdělím na dvě části, protože i naše návštěva byla na dvakrát. Dnešní článek bude věnovaný Stezce v oblacích, kterou jsme na podzim bohužel nestihli (nebyla ještě dostavěná a otevřená).
 

Kudy kam:

Na Stezku se můžete vydat několika trasami – buď můžete zvolit lanovku Sněžník (jako my :D) a vyjet si až na úpatí vrcholu Slamník, kde Stezka začínáDalší varianta je jít nahoru po svých – k tomu můžete využít pěší trasu, které s oblibou říkám „geradeaus“ - což znamená krátký, ale dost strmý výstup přímo podél lanovky. Nebo využít některou z tras „oklikou“, které jsou sice delší, ale ne tak příkré.


⇒   Kudy kam najdete přímo na stránkách Stezky v oblacích - ZDE  ⇐Stezka v oblacích:

Když už jste nahoře, čeká vás další výstup – tentokrát po svých až na vrchol 55 metrové Stezky v oblacích. Stezku tvoří 380 tun oceli, 550 kubíků modřínového a smrkového dřeva, 280 kubíků betonu a 40 tisíc spojovacích částí (kolíky, šrouby apod.).Po dřevěné cestě se dostanete až nahoru, pokud vás bolí nožičky, můžete zkusit zkratku přes závěsný tunel. Celková trasa nahoru má délku 710 m. Když si vyšlápnete až na vrcholek Stezky, můžete se kochat krásným výhledem nebo se vyfotit na síti, která je uprostřed. Je to docela nepříjemný pocit, když stojíte na síti a vidíte pohled dolů pod sebe. Někteří „odvážlivci“ se k síti ani nepřiblížili :DPokud vás vrcholek omrzí nebo je vám velká zima, můžete si sejít dolů po svých anebo využít tobogán. Tobogán, který má délku 100 m, vás vyplivne až dole u vchodu :) A samozřejmě, že není zadarmo - platí se u kasy pod lanovkou nebo přímo u vchodu na Stezku v oblacích. 

Doporučení:

Doporučuji se opravdu teple obléknout! Nezapomínejte, že je Stezka v oblacích na horách v nadmořské výšce 1 116 m. n. m. a opravdu tam fouká!My byly na Stezce v létě (červenec) za hezkého počasí, kdy bylo všude okolo 27 C. Na Stezce jsem měla dlouhé kalhoty a mikinu a byla jsem ráda i za kapuci! :) Některé slečny v kraťasech nahoru ani nevyšly, protože jim byla zima.


Kudy dolů k autu:  


Dolů se dostanete opět více způsoby – ti, co vyjeli nahoru lanovkou, můžou sjet i dolů, protože jízdné na lanovku je zpáteční. Ti, co vyšli po svých mohou opět po svých sejít, zaplatit si lanovku a sjet anebo využít horská kola a speciálně upravenou trasu na ně. To máme v plánu zase příště.


No a pokud máte raději adrenalin a aktivní dovolenou, tak doporučuji navštívit i druhý článek Adrenalin na Dolní Moravě. 


Jak se vám líbil dnešní cestovní článek? Navštívili jste Stezku v oblacích nebo Stezku v korunách stromů?Na foto i článek se vztahují autorská práva!!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Vybíráme šaty s eshopem Manzara.cz

Sice máme období pečení cukroví, shánění dárků a výzdoby našich domovů, ale zároveň se nám blíží čas firemních večírků a plesů. S tímto ob...

Oblíbené články