sobota 13. srpna 2016

Hair Hacks - Barvíme s barvou Manic PanicDnešní článek je věnován vlasům – tedy přesněji řečeno barvení vlasů pomocí barev Manic Panic. Z brunety do ruda – a bez odbarvování.
Moje vlasy dostávají solidně „na prdel“ s každou mojí změnou. Už jsem byla tmavovláska, rusovláska – vystřídala jsem tmavě hnědé vlasy s melírama, černé vlasy s rudým podbarvením, světle hnědé jednolité a dokonce i zelenou ofinu :D

I střihy jsem dost často měnila – od extrémně dlouhých vlasů jsem přešla na vlasy po ramena, poté jsem si zase nechala vlasy dorůst po prsa atd. atd. Teď mě již rok drží vlna červených vlasů a pokusů s nimi. Vyzkoušela jsem červený šampon, přírodní barvu i chemickou barvu. A dneska vám ukážu, jak se dá kouzlit s přírodními barvami Manic Panic. O barvách Manic Panic jsem psala v předešlém článku "Jak na barvené vlasy".

Vlasy jsem měla hnědé s lehce červenou příměsí červené (po použití šamponu Marion). A docela už vymyté.

Použila jsem dva odstíny barev Manic Panic (ty, co jsem původně používala na podbarvování) – a to Pillarbox a Vampire red. U obou barev výrobce doporučuje předešlé odbarvení, ale pokud se spokojíte s lehce tmavší barvou, není problém použít i na světle nebo středně hnědé vlasy. 
Já si vždy před barvením hlavu důkladně umyju a lehce vysuším ručníkem. Poté důkladně vyfénuji a barvu nanáším na suché vlasy.Samozřejmě si připravím i ubrousky a nějaké věci na přikrytí oblečení. Nechci zašpinit celou koupelnu. Stačí, že potom myju důkladně vanu, aby nebyla růžová :D


⇒ Barvy Manic Panic můžete koupit na jejich oficiálním českém eshopu! ⇐Jak barvím vlasy já:


1.                  Do čistého kelímku nebo misky si přichystáme směs barvy (můžeme použít i jednu). Já použila cca ½ kelímku Pillarbox a ½ kelímku Vampire red. Barvu si přidejte podle své libosti, protože každý má jinak dlouhé nebo husté vlasy. A každý chce jiný odstín.

2.                   Protože je barva sama o sobě dost hutná a hůř se roztírá, přidávám na radu kamarádky i trochu kondicionéru. Barva se vám bude lépe roztírat a vlasy budou zároveň vyživené a půjdou lépe rozčesávat.

3.                  Připravenou a hlavně důkladně zamíchanou barvu začneme rovnoměrně roztírat do vlasů.4.                  Když už máme nabarveno, můžeme vlasy přikrýt ručníkem – já si na hlavu dávám jednorázovou koupací čepici (koupíte v každé drogerii za cca 3 Kč) a na to zamotám ručník do turbanu.


5.                  Po cca 30-40 minutách sundám ručník i koupací čepici, nasadím opět rukavice a lehce opláchnu hlavu. Pořádně promasíruji zbytek barvy do vlasů a pokračuji v mytí. Používám středně teplou vodu a oplachuji vlasy, dokud z nich neteče čirá voda.


6.                  Nakonec podle návodu Manic Panic přeliji vlasy smíchanou směsí octa s vodou v poměru 1:1.


7.                  Tadááá – zabalím vlasy do turbanu a jdu umýt vanu od zbytku barvy (doporučuji hned, protože se po zaschnutí myje hůře). Nakonec vlasy nechám volně schnout nebo je vyfénuji podle času a nálady.


Snad se vám článek z oblasti vlasových rad a triků líbil :) Děkuji za vaše případné komentáře.

1 komentář:

Vybíráme šaty s eshopem Manzara.cz

Sice máme období pečení cukroví, shánění dárků a výzdoby našich domovů, ale zároveň se nám blíží čas firemních večírků a plesů. S tímto ob...

Oblíbené články