čtvrtek 25. srpna 2016

Novinka ve světě kávy – bezbarvá káva Clear Coffee

Nedávno jsem měla možnost osobně vyzkoušet novinku ve světě kávy – jde o první bezbarvou kávu, kterou vymysleli naši slovenští sousedi. Pojďte se společně se mnou podívat na kávu Clear Coffee blíž.


Jsem milovnice kávy - práce, blog, plánování, focení. Vše si vyžaduje energii. Takže káva je pro mě pití číslem jedna! U každého článku na blogu vypiji minimálně dvě kávy - první u psaní článku a druhou u zpracování fotografií :D

 

Co je CLR CFF?

Pod zkratkou CLR CFF se schovává první bezbarvá káva na světě. Za zrozením značky stojí dva bratři Adam a David Nagy, kteří oba zbožňují kvalitní kávu.

Káva Clear coffee je vytvořena z kávových zrn odrůdy Arabica a čisté vody. Tato káva, která pochází ze Slovenska, neobsahuje žádné konzervanty, stabilizároty, barviva ani umělá sladidla. Samozřejmě, že postup výroby je výrobním tajemstvím, které si značka hlídá.

 

zdroj fotografie: clrcff.cz


Proč jsem kývla na vyzkoušení kávy?Za první – jsem milovnice dobré kávy. Za druhé – ráda zkouším novinky. A za třetí – jsem hrozný skeptik (přeci jen káva je černá, že?) :D Takže rozhodnuto. Ráda otestuji, vyzkouším a napíšu článek podle toho jak mi káva chutnala/nechutnala. 

Bezbarvá káva ve mně vyvolala zvědavost.


Vzorek kávy mi poskytl slovenský eshop. Na kávu se můžete blíže podívat na jejich FB page, českém eshopu CLR CFF nebo na slovenském eshopu CLR CFFVýhody kávy aneb proč ji koupit:


  • CLR CFF má pouze 2 kalorie, takže je vhodná i pro sportovce. To je první věc, která mě zaujala, protože když jsem chtěla zredukovat svůj jídelníček, káva byla první věcí, kterou mi výživová poradkyně vyškrtla z mého seznamu.
  • Clear coffee můžete pít při teplotě 15 C, takže ihned po otevření. V praxi – nemusíte čekat, až vám káva vystydne, abyste ji mohli vypít bez opaření pusy.
  • Můžete si ji vzít kdykoliv s sebou, protože je balená. V praxi – bez své ranní kávy jste jako chodící zombie, ale zaspíte. Co teď? Koupit si kávu cestou nebo počkat na kávu až do práce? S Clear coffee stačí jen odšroubovat uzávěr. 
  • Trendy – je to něco nového, nevyzkoušeného :)


 

Testuji na tři způsoby:


Káva v lahvičce sice nevypadá jako káva, protože je opravdu bezbarvá a dá se zaměnit za vodu. V lahvičce nevidíte žádná kávová zrna, žádnou sedlinu – nic. 


Ale když otevřete uzávěr, hned ucítíte výraznou a nezaměnitelnou vůní kávy.  
No, a teď to nejdůležitější – jak káva Clear coffee chutná?  CLR CFF má jemnější nahořklou chuť, která zůstane v ústech i několik minut po vypití kávy.

Na internetu jsem našla, že káva by se měla pít při teplotě okolo 15 °C, ale zkoušela jsem lahvičku s trochou kávy vychladit i v ledničce a chutná mi o dost víc. Výrobce též doporučuje spíše vychlazenou verzi!

A vzhledem k tomu, že espresso piji většinou s mlékem a bez cukru, vyzkoušela jsem trochu mléka nalít i do CLR CFF. Výsledek? Mňamka největší! 

Závěr:

Musím říct, že Clear coffee má u mě rozhodně plusové body za originalitu výrobku, za aromatickou příjemnou vůni a samozřejmě za svou jemnou nahořklou chuť. Líbí se mi i nápad kávy v lahvičce, protože ne vždycky máme čas si kávu v klidu vypít doma nebo v kavárně. A pro fitnessáky je nespornou výhodou i nízký obsah kalorií.  

Za mě tedy bezbarvá káva - rozhodně ano! 

Slyšeli jste už o CLR CFF? Jaký máte názor na čirou bezbarvou kávu?  
1 komentář:

Vybíráme šaty s eshopem Manzara.cz

Sice máme období pečení cukroví, shánění dárků a výzdoby našich domovů, ale zároveň se nám blíží čas firemních večírků a plesů. S tímto ob...

Oblíbené články