úterý 30. srpna 2016

Opuštěná v opuštěnémV minulém článku ze sekceURBEX – Top Secret jsem slibovala fotografie od fotografa a mého kamaráda JanaMatyska. Pojďte se podívat, co vznikne při focení URBEX, když se fotí bez příprav.

Jana Matyska znám už nějakou dobu – seznámila jsem se s ním, když jsem potřebovala nafotit slečny do svého vizážistického portfolia. Potom jsem pro něj líčila slečnu s katanou. Kde jsem dostala takový nápad, že bych chtěla také alespoň jednu fotku na styl Kill Bill (bez stylingu, bez příprav).Jan Matysek se mnou šel prozkoumat a vyfotit si Koupálo, o kterém jsem psala v minulém článku (článek i fotky najdete v tomto odkaze). Jde vlastně o dlouhodobě nepoužívané přírodní koupaliště, ve kterém jsme vytvořili každý pár fotek Urbex a nakonec i nějakou portrétovku.

Na styling nebo extra líčení nebyl moc čas ani nálada (bylo opravdu dost vedro a objekt jsme procházeli asi hodinu, než jsme začali fotit). Ale i tak vznikla líbivá série fotek, kterou můžete vidět níže:


Forsaken


První fotografie vznikla na můj popud, protože se mi líbilo, jak rozbitými okny prosvítalo světlo do místnosti (do bývalé restaurace – nejspíše). Kámen jsme trochu přesunuli, abych měla obličej na světlejší straně místnosti, trošku jsme si pohráli s pózou a mohlo se začít. 
Název fotografie Forsaken vymyslel Jan Matysek – forsaken znamená opuštěný, takže se to dá chápat jako opuštěná budova anebo opuštěná modelka (obě varianty sedí dokonale).


Home Alone


Název Home Alone jsem vymyslela já, jakmile jsem se podívala na fotografii. Opět byla focena ve stejné místnosti, ale tentokrát dále od oken a blíže k posprejovaným stěnám budovy. 

Up & Down


Další fotografie byla focená na rozbořených schodech, které vedou do přízemí k převlékárnám a sociálním zařízením. Proč název Název Up & Down? Důvod je zřejmý :)


 

Hesitation


A poslední fotografie (set) je ze skokanského můstku, na který mi musel fotograf pomoct, protože schůdky už nejsou tam, kde bývaly. Řeknu vám, docela zvláštní pocit stát na můstku a opírat se o rezavé zábradlí. Nicméně sranda byla i slézt zpátky dolů.


Jan Matysek prostě umí :) Jeho další fotografie si můžete samozřejmě prohlédnout na jeho oficiálním webovém portfoliu. A dovolila jsem si ho také trošku vyzpovídat. Podle čeho si vybírá své modelky, kde bere inspiraci na fotografie a mnohem více si můžete přečíst v jeho Zpovědi. 

Jak se vám líbí spontánní fotografie bez příprav z opuštěné budovy?

Žádné komentáře:

Okomentovat