úterý 2. srpna 2016

Rok s Marika Moravcová photography

Tak už je to něco přes rok, co fotím s mou skvělou kamarádkou Marikou. Jak náš společný (fotografický) rok probíhal?

Kdo sledoval můj předešlý blog, tak mohl vidět fotografované projekty samostatně. Ale mrzelo by mě, kdyby o ně přišel někdo, kdo můj blog teprve začal sledovat. Takže jsem se rozhodla shrnout svůj fotografický rok s Marikou - s talentovanou fotografkou a zároveň jednou z mých nej. kámošek.

Naše první focení probíhalo docela originálně - Marika po mně hned chtěla, abych si vlezla do vody a fotila tam. Kdybych byla nějaká fiflenka, tak ji pošlu s vybraným bahňákem někam, ale nejsem. Takže jsem si vzala šaty, rozpustila vlasy a šla vstříc hlubinám. Vznikla série fotek, ze které jsme byly obě nadšené....


Další focení probíhalo v Litomyšli, kam jsme se vydaly s Marikou na koupaliště. Můj kamarád mi vypůjčil dřevěnou kytaru, kterou jsme využily na fotky na kolejích. Takové letní fotografie v relax stylu.Další zábavné focení bylo opět v Litomyšli a opět po koupání. Tentokrát v zámeckých a klášterních zahradách a okolí. Musela jsem vyzkoušet nový korzet a samozřejmě i sukni.
Kill me or Love me projekt vznikl, když mi jiný kamarád vypůjčil meč. Focení na hřbitově s mečem u pasu bylo docela zajímavé.
Následující fotka může v někom vyvolat nechuť, zděšení a další negativní reakce – byla to snad první série, kterou moji přátelé buď milovali anebo nenáviděli. Proč? Myslím, že následující fotografie mluví za vše.


Máme úctu k mrtvým, žádný hrob ani kryptu jsme nepoškodily ani nijak nezneuctily – ale i tak mi pár lidí řeklo svůj negativní názor k této fotografii. Já osobně si myslím, že jsou horší věci, za které by se lidé měli stydět.


Podzimní focení probíhalo opravdu rychle, protože jsem byla dost nachlazená. Takže se dbalo, aby to na fotkách nebylo vidět a zároveň, abych nebyla ještě víc nemocná.
Další focení probíhalo v zimě - byl "krásný" zimní den a my se rozhodly, že spácháme projekt Zimní královna. Cíl byl jednoduchý - udělat zmrzlý makeup a vlasy. Povedlo se - kolemjdoucí nevěděli, jestli jsem nalíčená nebo mi je opravdu tak velká zima :DA naše zatím poslední focení bylo ve stylu Alenky v Říši divů. Tentokrát jsme měli velkou přípravu před i na focení. Zároveň nám pomohl i kamarád, který si zahrál na Kloboučníka. Klobouk i líčení se mi naštěstí povedlo, takže fotografie dopadly podle našich představ.
 Jak se vám líbí společný fotografický rok s Marikou? :)

#marikamoravcovaphotography

Žádné komentáře:

Okomentovat