pondělí 22. srpna 2016

Urbex-Top Secret "Koupálo"

Dneska se společně podíváme na další opuštěné místo, které jsem pojmenovala „Koupálo“. Jak vypadá Koupálo se můžete podívat v následujícím článku.Předem chci říct, že nechci porušovat pravidla URBEXU, takže nepoužiji lokaci foceného místa ani nezmíním jeho pravý název. A doufám, že pokud někdo místo pozná, nezveřejní o jaké místo se jedná! Ale abych mohla vyprávět příběh, můžeme místo pojmenovat například Koupálo.Koupálo je dlouhodobě nepoužívaný venkovní bazén, který navštěvoval ve svých dětských letech i můj taťka. Samozřejmě za běžného provozu, protože v té době areál ještě fungoval. S námi se můžete podívat, jak vypadá chátrající koupaliště dnes.

Původní přírodní koupaliště bylo hojně navštěvované nejenom obyvateli tamního města. V době své „největší slávy“ bylo betonové koupaliště napájeno řekou, která tekla hned vedle areálu. Tehdejší plavecký bazén se skokanskými můstky měl velikost 70 x 22 m. Vedle něj byla půlkruhová 8 m nádrž, která sloužila jako dětské brouzdaliště. Na fotografiích můžete vidět, že velký bazén měl i betonovou skluzavku a tři skokanské můstky.

Nad bazénem byly dřevěné kabinky pro převlékání a samozřejmě i restaurace. U vstupní brány byly samozřejmě pokladny a nedaleko odtud i sociální zařízení. Po vyhoření dřevěných budov, byly kabinky, převlékárny a restaurace vybudované znovu – tentokrát už z betonu.Když se areál přestal využívat jako koupaliště, sem tam tu byly i diskotéky. Mrzí mě, že v době, kdy jsem byla ještě dítě, a podobné věci šli mimo mě. Areál Koupála musel být skvělým místem pro setkávání s přáteli – ať už jako koupaliště nebo diskotéka.

V současné době je Koupálo už několik let uzavřeno a čeká, co s ním bude dál. Mrzí mě, v jakém stavu se momentálně budova i blízké okolí nachází. Jak můžete vidět, je to i nadále místo pro setkávání, ale rozhodně ne jako dřív.   


Na Koupálu se mnou byl i můj známý - fotograf Jan Matysek, který zároveň fotí, takže jsme nafotili i pár portrétových fotografií. Pokud vás zajímají, můžete se na ně podívat ve článku Opuštěná v opuštěném. 

A na jaře 2017 jsme tu fotily společně s fotografkou A. Skřivanovou. Šlo o takové tématické cosplay focení Harley Quinn. 

No, toto místo toho již hodně zažilo...

A na závěr:


„Neodnášej víc než fotky, nezanechej víc než stopy.“ 

Žádné komentáře:

Okomentovat