pátek 23. září 2016

DIY - Kloboučníkův klobouk z papíru

Vítejte ve světě DIY a v nové sekci – hned dneska se vrhneme na výrobu klobouku pro Mad hattera.

Jak už jsem psala v předešlém článku nejenom líčení je důležité při tvorbě kostýmů, ale i samotný kostým nebo doplňky k němu. Každá postava má něco, co k ní neodmyslitelně patří. Dneska ukážu, jak jsem vyráběla klobouk pro Kloboučníka z Alenky v Říši divů. Když už víme, jak se podle něj nalíčit, tak abychom měli i jeho typický doplněk.

Klobouk a celý kostým si můžete koupit na ebay nebo na českých eschopech s party a karnevalovými oblečky, ale proč utrácet víc, když si ho můžeme vyrobit sami?

Kostým kloboučníka pro dospělého jsem našla na internetu v ceně okolo 2500,- Kč. Jeho klobouk samostatně okolo 500-1500 Kč (podle velikosti a zpracování klobouku). Zaručuji vám, že výroba tohoto klobouku je úspornější, originálnější (každý si ho dělá podle sebe) a zábavnější. Ani nevíte, jak jsem byla na sebe pyšná, když jsem ho dodělala :D

Co budeme potřebovat:

brčálově zelenou látku
pletací jehlice
papírový karton
červený chemlon (na vlasy)
nůžky, lepidlo, šití, sešívačku

Postup:


Krabici vám v některých obchodech dají zadarmo (třeba v Tesco obchodech jsou krabice v klecích, kde si je můžete vzít). Takže stačí sehnat lepicí pásku nebo lepidlo, nůžky nebo nožík (nožík je lepší a rychlejší nástroj na řezání krabic) a samozřejmě nějakou látku ideálně v odstínu zelené. Nůžky, nožík, lepidlo a pásku seženete v každém papírnictví. Látku jsem sehnala v „hrabáku u náměstí“ (cena 34,- Kč).Nejdříve jsem si odměřila kulatý vršek i spodek klobouku a vyřízla nožíkem. Poté jsem nastříhala zbytek kartonu na dlouhé proužky, kterými jsem postupně spojila oba kulaté konce klobouku. Nechala jsem vše pořádně a důkladně zaschnout a poté jsem na papírové torzo klobouku našila zelenou látku. Látku jsem na klobouku ještě trochu upravila, aby vypadala ošuntěle a použitě. Samozřejmě je potřeba sehnat nějakou stuhu nebo organzu na pruh a něco na ozdobu klobouku. Já použila organzu, kterou jsem několikrát obmotala okolo klobouku a nakonec svázal k sobě. A na ozdobu klobouku jsem použila pletací jehlice se zbytky přívěsků a broží (bižuterie, co se mi válela doma). Nakonec je potřeba ještě napsat na malý kousek papíru typické 10/6 a opálit pomocí sirek nebo zapalovače.Klobouk už máme hotový – teď je potřeba sehnat zrzavého modela/modelku, zrzavou paruku anebo si ji můžeme také vyrobit. Jelikož náš model zrzavé vlasy neměl a ideální paruku jsem nesehnala, vyrobila jsem „falešnou paruku“ přímo do klobouku. Stačily k tomu dvě klubka červeného chemlonu a můj parádní trik s hřebenem. Stačí pouze klubko rozmotat a pořádně „pročesat“ jakýmkoliv hřebenem na vlasy. Tímto způsobem docílíte požadované struktury rozcuchaných a kudrnatých vlasů a zároveň i objemu paruky. Teď stačí naší paruku pouze všít na klobouk a máme hotovo!

No a pokud si chcete koupit již hotový klobouk, tak mrkněte na mou vinted.cz stránku. Momentálně totiž tento klobouk prodávám :) 


Teda téměř – teď už stačí jen sehnat delší sako, barevné kapesníčky a samozřejmě se nalíčit – líčení můžete vidět v předchozím článku Extreme makeup II. - Mad Hatter!

Jak se vám líbil první DIY návod na karnevalový kostým?

1 komentář:

Vybíráme šaty s eshopem Manzara.cz

Sice máme období pečení cukroví, shánění dárků a výzdoby našich domovů, ale zároveň se nám blíží čas firemních večírků a plesů. S tímto ob...

Oblíbené články