neděle 11. září 2016

Můj fotografický rok s Alpho photographyPrvní článek na téma Můj fotografický rok s Marika Moravcová photography už mám úspěšně za sebou, ale nerada bych vás připravila o další fotografy a fotografie. Takže Můj fotografický rok po druhé.Můj fotografický rok s Marika Moravcova photography měl úspěch a vykouzlil úsměv i na tváři mé kamarádky-fotografky Mariky. Doufám, že se vám bude stejně tak líbit Můj fotografický rok s Alpho photography.

Fotografa Alpho photography znám také už nějaký ten měsíc (rok). Naše první společné focení probíhalo venku, kdy mi Alpho nafotil nějaké portrétové fotografie. Pak se z toho vyklubala vzájemná spolupráce, jak v oblastí líčení, tak v oblasti focení.

Pokud vás zajímá podle čeho vybírá své modelky, kde bere svou inspiraci a jaký styl fotek ho nejvíce baví, doporučuji mrknout na jeho ZpověďPrvní větší akce bylo focení na styl ARMY – Alpho photography domluvil místo a pár kluků z Airsoft týmu. Já sehnala také pár zbraní od bývalých spolužáků, nalíčila nějaké modelky a mohlo se začít. Kluci byli ve svém živlu, protože pomáhali cca 6-8 modelkám do výstroje a učili nás, jak správně zbraně držet. Tady je ukázka některých fotek z akce Army vol. I.Fotili jsme i v hráškovém poli, kde padaly modelky jako zběsilé. Vyzkoušeli jsme mírně romantické téma jako například lesní něžná víla.
Ale nebáli jsme se i drsnějších fotek s boxerskými rukavicemi nebo zbraněmi. Další akční focení probíhalo ve stylu zásahovky. Zásahovka to byla, protože jen co jsme nafotili pár fotek, vtrhlo na místo komando, které tam v ten den hrálo Airsoft. Zvláštní pocit uhýbat při líčení modelky „kulkám“ ze zbraně. Naštěstí jsem tak malá, že jsem neschytala ani jednu ránu, na rozdíl od pomocného fotografa a asistentka v jedné osobě.Vyzkoušeli jsme i další projekty. Některé byli méně či více bláznivé. Například téma Al' coholics vzniklo, když modelka Hann řekla Alešovi, že má strašnou kocovinu. Ale podle mě to bylo nejvtipnější focení – válet se po zemi, plnit lahve Kapitána a Jacka černým čajem a hrát si na opilé holky. Toto focení mi připomínalo mou oblíbenou písničku Irská od zakázanÝovoce:

„Tullamore dobré scóre, popíjíme v jednom chóre, motáme se hore dole...“A u kocoviny ještě zůstaneme, protože moje další a zatím poslední focení s Alpho photography probíhalo také v mírně podnapilém a hlavně nevyspalém stavu. Fotilo se v domácím ateliéru a tentokrát šlo o klasické portrétovky, které Aleš potřeboval na nějaký disco plakát – a já zároveň do portfolia. 
Každopádně o našem společném focení si můžete přečíst i na jeho čerstvých stránkách, kde máme společný rozhovor.

Jak se vám líbí fotografie? Který projekt vás nejvíce zaujal?

Modelka a MUA: Sabina (Inka)

Žádné komentáře:

Okomentovat