čtvrtek 29. září 2016

Souboj produktů I. – suché šamponyVzhledem k tomu, že jsem maniak a ráda zkouším nové a nové věci, tak mám doma hodě produktů různých značek. Kupuji, zkouším, testuji, vyhazuji, daruji nebo naopak dále používám. Nemám svou vysněnou ani oblíbenou značku, takže jsem nestranným hodnotitelem mnohých produktů. A když se kouknu na svůj šuplík plný suchých šamponu, barev na vlasy, olejíčků a dalších a dalších věcí, rozhodla jsem se udělat pravidelné souboje produktů. 
Dnes bych začala něčím, co jako obarvená redheadka používám pravidelně – a to jsou suché šampony na vlasy. Suché šampony jsem začala používat, když jsem jezdila na tábory. Znáte to – teplá voda pouze občas a po umytí vlasů studenou vodou stejně efekt dlouho nevydrží. Mým prvním suchým šamponem byl práškový šampon Amica. Žádný šampon ve spreji, jak je tomu dnes, ale poctivý prášek (směs mentolu a rýžového škrobu), který se hodně blbě nanášel na vlasy. Ze začátku to dopadalo tak, že moje vlasy (a někdy i koupelna) vypadaly jako po náletu pytlíku s koksem – bílý nevábně vonící prášek byl naprosto všude. Prášek byl sice hodně účinný a dokonce vlasům dodal i objem, ale ten zápach byl příšerný. Takže přecházíme na suché šampony ve spreji, které se dají koupit teď.

Účastníci souboje:

 

Aussie Miracle Dry Aussome Volume suchý šampon (180 ml za 119 Kč)
Batiste Dry Shampoo Fruity & Cheeky Cherry (200 ml za 109,- Kč) – já mám 50 ml
Syoss Volume Lift Dry Shampoo (200 ml za 119,- Kč)


Jdeme hodnotit:

 

Za prvé chci všem říct, že mám dlouhé jemné a hlavně barvené vlasy. Takže účinek na mých vlasech nemusí být u všech slečen stejný. Proto budu každý šampon hodnotit z více hledisek - vůně produktu, jednoduchost a časová náročnost aplikace, efekt „umytých vlasů“ a celkový stav vlasů po aplikaci.

Snad se vám souboj bude líbit :)


Aussie Miracle Dry Aussome Volume suchý šampon 

 

Obal šamponu Aussie je takový obyčejný – ani nenadchne, ale ani neurazí.

Když nastříkáte suchý šampon na vlasy, tak ucítíte pro mě velice příjemnou vůni, která není příliš intenzivní ani vtíravá. Ale ve vlasech cítit už nejde. Co mě hodně mile překvapilo, bylo to, že Aussie suché šampony nedělají bílý povlak na vlasech. Pokud jste blondýna, tak to asi neřešíte, ale pokud máte tmavé nebo barvené vlasy, tak tohle oceníte ze všeho nejvíce! A jaký má Aussie efekt na vlasech? Suchý šampon odmastí vlasy po dobu 2-3 dnů a dodá jim mega objem. Přijde mi, že má tento šampon i mírně tužící efekt, protože objem vlasů je hodně viditelný, vlasy drží svůj tvar a když si je prohrábnete, tak se zaseknete jako u natužených nebo přelakovaných vlasů.

Vlasy vypadají jako od kadeřníka, ale pokud si na ně sáhnete, jsou hrubší a zacuchanější


Závěr:


+ odmaštění vlasů na 2-3 dny
+ vůně
+ nedělá bílý povlak
+ dodá mega objem vlasům (i jemným!)

- vlasy se více cuchají
- hrubé vlasy na dotek


Batiste Dry Shampoo Fruity & Cheeky Cherry 

 

Výrobce o svém šamponu říká:
„Suchý šampon Batiste fruity & cheeky cherry na vlasy oživuje mastné a unavené vlasy. Vaše vlasy budou čisté, plné života s ovocnou vůní třešně. Pro všechny druhy vlasů. Okamžité oživení vlasů. Odmašťuje a posiluje vlasy.“Co na něj říkám já:
Obal výrobku je takový hravý – světlý s třešničkami a nápisem BATISTE. Pokud jste typ holek, kterým záleží i na obalu, tak bych řekla, že Batiste má nejhezčí obal ze všech 4 suchých šamponů.

Ale co nás zajímá víc je samozřejmě účinek. Podle návodu na balení protřepeme, nastříkáme na kořínky vlasů ze vzdálenosti cca 30cm, vmasírujeme a důkladně pročešeme. První věci, které si všímám je vůně - cítím sladkou vůni třešní a připomíná mi to bonbony. Vůni jde cítit i z vlasů, ale rozhodně nevydrží celý den, ale pouze pár hodin.


Druhá věc, které si všímám je obarvení mých vlasů – na výrazně červených vlasech mám bílý povlak, který sice vyčesat jde, ale stejně na vlasech zůstanou zbytky. Bohužel to vypadá jako lupy a můžu to rozčesávat, jak chci dlouho.

A jaký je efekt na vlasech? Vlasy jsou odmaštěné, ale slibovaný objem nebo lesk bohužel nevidím. Vlasy jsou takové matné a vysušené (takže pozor na konečky vlasů, kam by se suchý šampon neměl dostat).

Závěr:

+ vzhled obalu
+ odmaštění vlasů
+ vůně

- matné a vysušené vlasy
- bílý povlak (po rozčesání efekt lupů)
- žádný objemSyoss Volume Lift Dry Shampoo 

 

A na závěr tu máme šampon Lift Dry od značky Syoss. Tento šampon má také „nijaký“ obal (obal, který nenadchne, ale ani neurazí). Avšak konzistence šamponu je oproti předešlým suchým konkurentům jiná – přijde mi tekutější. 

Syoss suchý šampon má pronikavou vůni (cítím z něj citrony), která ale na vlasech stejně jako u Aussie nevydrží. Po použití šamponu se tekutina změní v bílý prášek a samozřejmě i bílý povlak, který jde rozčesávat o dost hůř než u Batiste šamponu. A stejně jako u Batiste jdou vidět i po vyčesání šamponu jeho zbytky – což působí jako lupy. Odmaštění vlasů vydrží cca 1 den – pokud si druhý den neumyji hlavu, tak mě začne svědit (dělá mi to pouze Syoss). Vlasy po použití šamponu mají větší objem a jsou matnější. Nicméně rozčesávat jdou naprosto v pohodě jakýmkoliv kartáčem.


Závěr:


+ odmaštění vlasů
+ objem

- matné vlasy
- bílý povlak a efekt lupů
- svědění

Výhercem se stává:

 

Višňový šampon Batiste má sice nádherný obal, odmastí vlasy na cca 2 dny a opravdu krásně voní, ale bohužel mi na něm vadí efekt matných vlasů a bílý povlak, který po rozčesání vytvoří efektu lupů. To, že nedodá vlasům žádný objem, i když to slibuje mu plusové body také nepřidá.

Nejhůře u mě dopadl suchý šampon Syoss, který slibuje odmaštění a objem. Vlasy vám sice odmastí na jeden den, ale druhý den dost „kouše“. Objem vlasů Syoss také dodá, ale tím jeho kvality končí. Jeho vůně mi není kdovíjak příjemná a s bílým povlakem na vlasech dopadl nejhůře z celé série zkoušených šamponů. Navíc mi přijde, že je lahvička špatně natlakovaná, protože nejsem jediná, komu suché šampony od Syoss vydržely mizerně krátce oproti jiným značkám.

Mým výhercem se stává suchý šampon Aussie, který dodá vlasům mega objem, odmastí je na cca 2 dny a zároveň na nich nevytváří bílý povlak. Sice vlasy neprovoní jako Batiste suchý šampon s višněmi, ale vzhled vlasů je pro mě důležitější. Vlasy vypadají jako po návštěvě kadeřnice (tedy, pokud se jich nedotknete nebo je nechcete rozčesat). A koukala jsem, že u blogerky Anny Ananasové skončil Aussie také na prvním místě.

Ale můžete se podívat, jak dopadly ve Velkém testu suchých šamponů i jiné značky. 

Používáte suché šampony? Jaký vás mile překvapil a který naopak zklamal?

1 komentář:

Vybíráme šaty s eshopem Manzara.cz

Sice máme období pečení cukroví, shánění dárků a výzdoby našich domovů, ale zároveň se nám blíží čas firemních večírků a plesů. S tímto ob...

Oblíbené články