pondělí 17. října 2016

7 chyb, kvůli kterým vypadáme starší

Málo spánku, stres, nedostatek tekutin, ale i špatné líčení – to jsou faktory, které se mohou projevit na naší pleti. Při špatném líčení můžeme vypadat unaveně, nemocně nebo starší než ve skutečnosti jsme. Jak nezabít svůj vzhled líčením? Mrkněte na následující rady.

Mnoho holek říká, že se nelíčí, protože jim líčení nesluší nebo je dělá staršími. Blbost. Pokud se nalíčíte správně, budete vypadat dokonale. Při špatném líčení se ale naopak můžete změnit v unavenou nebo straší osobu. Na co si tedy dát pozor?

1.   Hydratace, hydratace, hydratace
Často slyším „proč si dáváš krém, když máš BB krém?“ Protože nemám ráda zašedlou a matnou pleť. Nebo hůř suchou šupinkovitou pleť, na kterou si nanesu BB krém a doufám, že to spraví. Prostě a jednoduše – i když máte hydratační makeup nebo BB krém, je lepší denní krém použít. Pokud pokožku nehydratujete, pleť bude matná a zašedlá – budete vypadat unaveně.


2.   No makeup – no stress?
Hodně často se setkávám taky s tím, že slečny nepoužívají makeup ani jiný podklad (včetně BB krému). Nechají svou pleť tak jak je a jen si nalíčí oči nebo rty (popřípadě obojí). Což je docela škoda a zároveň velká chyba. Pokud si líčíte oči a rty, ale makeup nepoužíváte, budete vypadat jako po prohýřené noci. Nalíčené oči a rty budou vypadat jako neodlíčený look z předešlého dne, což není moc sexy.

3.   Vosková figurína
Naopak silná vrstva makeupu vytvoří na pleti „masku“, která zvýrazní každou vrásku. Správně nanesený makeup by měl sjednotit pleť, ale neměl by skrývat pihy a znaménka.
Takže takhle opravdu neeee:
4.   Tvářenka – všemocný to nástroj
Tvářenka dokáže divy – stačí si vybrat ten správný odstín a správně ji nanést. Světle růžová dodává zdravou barvu pleti a broskvová tvářenka omlazuje. Hnědá tvářenka dokáže vytvarovat i zeštíhlit obličej podle potřeby.
5.   Linky sem, linky tam
Oční linky vypadají hrozně pěkně, ale nesluší každému. Je potřeba přizpůsobit linku podle tvaru a velikosti vašeho oka. Hodně široké oční linky opticky zmenšují oči, které vypadají i unavenější. Navíc pokud jste opravdu unavená, tak vám linky červené oči ještě více zvýrazní.
Linek se nemusíte vzdávat, protože je můžete nahradit hnědými méně výraznými linkami. A červené oči dokáže potlačit i bílá tužka na oči.
6.   Refresh
Žádný makeup nevydrží špičkově celý den – je tedy potřeba menší refresh. Během dne stačí pár minut na úpravu linky, rtěnky a přidání rozjasňovače. Divili byste se jak vás „osvěží“ pár kapek rozjasňovače pod oči, nad lícní kosti a na střed nosu.


7.   Přísun vody
Tohle sice nemá s kosmetikou nic společného, ale tekutiny jsou potřeba.

No a na závěr pár ukázek toho, jak se opravdu NELÍČIT.
1 komentář:

Vybíráme šaty s eshopem Manzara.cz

Sice máme období pečení cukroví, shánění dárků a výzdoby našich domovů, ale zároveň se nám blíží čas firemních večírků a plesů. S tímto ob...

Oblíbené články