pátek 13. ledna 2017

Poznejte tajemství kosmetických pomůcek na make-upKaždá z nás jistě alespoň jednou za čas použije makeup nebo BB krém. Jak ale ideálně nanášet makeup? Jaké jsou klady a zápory jednotlivých kosmetických pomůcek na nanášení?
Existují různé pomůcky, pomocí kterých můžeme nanášet svůj oblíbený makeup nebo BB krém. Některé jsou levnější – jiné naopak dražší. Které používám já?


Kosmetický štětec

Pro většinu holek klasika, pro vizážisty nezbytnost – kosmetický štětec na makeup, který dokonale rozetře makeup bez nevzhledných fleků a nánosů.

Já osobně používám kosmetický štětec nejraději a nejčastěji. Proč? Z mnoha důvodů – tím hlavním je to, že nanášení makeupu štětcem je nejrychlejší způsob nalíčení. Dalším důvodem je to, že štětec makeup jen nerozetře po pleti, ale vetře jej do pokožky. Takže pleť vypadá přirozeně a makeup i déle vydrží. No a v poslední řadě také protože si někdy míchám více odstínů makeupu, abych chytla svůj letní odstín. Nanášení tekutého makeupu nebo BB krému si bez štětce nedovedu představit. Navíc jsem zjistila, že když nanáším štětcem a ne prsty jako kdysi dávno, tak mi makeup déle vydrží na pleti a zároveň i v balení. Takže ho nemusím kupovat tak často jako kdysi. 


Kosmetických štětců najdete na českém i zahraničním trhu nespočet – kosmetické značky vytváří levnější i dražší varianty štětců. Můžete sehnat štětce z přírodních nebo syntetických vláken s různou délkou i tvarem štětinek. Samozřejmě, že čím je štětec kvalitnější, tím snáze se s ním nalíčíte. Na nanášení tekutého makeupu doporučuji štětce ze syntetických vláken (nylon nebo polyester) nebo kombinované. S makeupem na pudrové bázi si poradí lépe štětce z přírodních vláken.

V dnešní době se dají sehnat i limitované edice, které jsou propracované i po vzhledové stránce.Proč používat kosmetický štětec na makeup:
 • snadnější a rychlejší nanášení makeupu
 • pomocí štětce můžete míchat různé odstíny makeup
 • přirozenější vzhled, protože není potřeba velká vrstva a nejsou vidět žádné fleky
 • makeup vetřete do pokožky a ne jenom po povrchu kůže
Nevýhody štětce:
 • hůř se dostanete do malých oblastí například pod nosem nebo kolem očí
 • štětce jsou náročnější na údržbu
Já používám štětce od značky Real techniques - již 5 let a pořád vypadají skvěle. Jsou sice dražzší než štětce z ebay nebo z drogerie, ale opravdu dlouho vydrží, pokud se o ně staráte.A nejenom já jsem si je oblíbila - recenzi na štětce Real Techniques najdete i na blogu Na vlastní kůži.

Houbičky na makeup


Další oblíbenou pomůckou na nanášení makeupu jsou houbičky na makeup. Já osobně je nepoužívám. Proč? Sice se dají klasické houbičky sehnat levně všude možně a dostanou se i do malých oblastí, ale to je tak vše. Houbička hodně saje, takže makeup budete muset kupovat častěji. Další věc, která se mi nelíbí je zdlouhavá aplikace makeupu a šmouhy, které se tvoří po nanášení houbičkou. Jestli chcete precizní makeup, tak vám nanášení houbičkou zabere spousty času.Proč použít houbičku na makeup:
 • dá se sehnat všude
 • seženete ji opravdu levně
 • dostane se do malých oblastí na pleti

Nevýhody houbičky na makeup:
 • makeup nevypadá přirozeně
 • špatná a zdlouhavá aplikace
 • houbička saje hodně makeupu, takže se vám rychle ztenčí zásoby

Vylepšenou verzí houbičky na makeup jsou houbičky Beauty Blender, které na rozdíl od klasických houbiček doporučit můžu.

Beauty Blender


Jde o vylepšenou verzi houbiček na makeup. Já Beauty Blender používám na nanášení tuhého makeupu, protože oproti štětci je aplikace tuhého makeupu jednodušší a rychlejší. Houbičky Beauty Blender používám i na nanášení maskérského makeupu (třeba na zombie nebo jiné extrémní líčení), protože mastný maskérský makeup je tužší než ten klasický. No a když potřebuji konturovat, tak také sáhnu raději po této houbičce.V čem je rozdíl oproti běžné houbičce na makeup? Beauty Blender jsou houbičky s různými tvary, které jsou tvořeny z antibakteriální pěny. Houbička je sice malá, ale pokud ji lehce namočíte, zvětší svůj objem a lépe se s ní makeup nanáší. Narozdíl od klasické houbičky tolik makeup nesaje, takže spotřeba makeupu není tak velká. Líbí se mi, že houbička se dá použít na i menší plochy díky svému tvaru (nejčastěji používám tvar Slza). Další super věcí je to, že pokud ji lehce namočíte před použitím, tak makeup vypadá naprosto přirozeně a dokonale.

Pro někoho možná prkotina, ale pro mě taková příjemná věc – nanášení makeupu pomocí Beauty Blenderu je hrozně příjemné. Kdo nevyzkouší, nepochopí.

Vzhledem k tomu, že cena Beauty Blender je okolo 500 Kč, našlo se už hodně výrobců, kteří se tento systém snaží napodobit. Takže jak už to bývá zvykem, na trhu seženete i Beauty Blender fake. Pokud vás zajímají rozdíly mezi originálem a fake verzí, tak se můžete mrknout na skvěle napsaný článek „Beauty Blender originál vs. Beauty Blender fake“ od blogerky Petralovelyhair.com.

Proč používat Beauty Blender na makeup:
 • rychlost a jednoduchost nanášení
 • přirozený vzhled
 • údržba
 • příjemná „masáž“ obličeje při nanášení

Nevýhody Beauty Blenderu:
 • rozhodně jeho cena

nanášení pomocí prstů

Myslím, že tímhle způsobem začínala každá z nás. Makeup vytáhnout z tuby na prsty a nanášet přímo na obličej. Tento způsob je neefektivní, zdlouhavý a hlavně viditelný na pleti. Makeup prsty nevtíráte do pleti, ale pouze rozmazáváte po povrchu, takže nevydrží tak dlouho a navíc nevypadá vůbec přirozeně.

Další nevýhodou je spotřeba makeupu a nevzhledné fleky na obličeji, protože většinou nerozmažete makeup rovnoměrně po celé pleti.

Jedinou výhodou vidím v tom, že prsty máte kdykoliv po ruce. Vlastně dvě výhody – prsty nevyžadují takovou údržbu jako štětce nebo houbičky. Ruce stačí omýt nebo vydezinfikovat a můžete pokračovat v líčení.

Pokud vás zajímá údržba štětců a houbiček, tak se můžete těšit na další dva články z oblasti kosmetiky.

Jaký způsob nejraději používáte vy?

1 komentář:

Vybíráme šaty s eshopem Manzara.cz

Sice máme období pečení cukroví, shánění dárků a výzdoby našich domovů, ale zároveň se nám blíží čas firemních večírků a plesů. S tímto ob...

Oblíbené články