čtvrtek 19. ledna 2017

Svatý grál mezi maskami – Lush Mask of magnaminty


Při poslední návštěvě Prahy, jsem v Paladiu narazila na tuhle mátově vonící masku. Byla naprosto „k sežrání“, takže letěla do nákupního košíku (a za dva dny na mou pleť! :D) Jak jsem s ní spokojená?

Základní info:

Cena: 195,- Kč / 100 ml, 395,- Kč / 250 ml
Dostupnost: kamenné prodejny Lush nebo jejich eshop

 

O značce:

Lush je britská kosmetická značka, která netestuje své výrobky na zvířatech. Její politika je jednoduchá:

  • 100% vegetariánská kosmetika
  • Stop testování na zvířatech
  • Ručně vyráběná kosmetika
  • Nahá kosmetika = bez obalu“


Co říká výrobce:

„Nemaskujte ty pupínky – radši na ně pusťte Mask of magnaminty!“

Když jsem viděla v Paladiu kamennou prodejnu Lush, táhla jsem do ní kamarádku. Její první reakce byla, že to tady voní jak v cukrárně – a pak, že to tady také tak vypadá. Stoly plné barevných bomb, masek, apod. Byla jsem v barevném vonícím ráji jménem Lush. Vzhledem k tomu, že jsem měla „nervové období“, vypadala na to i moje pleť. Moje kroky vedly ke stolu s maskami na obličej. Úplně úžasně voněla kávová maska, ale nejvíc mě k nákupu přesvědčila maska Mask of magnaminty.


 

Vzhled:

Masku najdete v černém plastovém (100% recyklovatelném) kelímku jako další masky a výrobky od této značky. Značce Lush nejde o to zaujmout kelímkem nebo obalem výrobku – naopak se snaží o co nejlevnější a nejekologičtější způsob balení.

Jo, a pokud nasbíráte 5 kelímků Lush, máte jednu čerstvou masku zdarma – to se vyplatí, ne?


Charakteristika:

Když otevřete kelímek, první věc, která vás zaujme (ať už v pozitivním nebo negativním slova smyslu) je „vůně“. Schválně používám uvozovky, protože ne každému Mask of magnaminty voní! Mně osobně maska voní, protože z ní mátu vážně cítím. Ale slyšela jsem i názor, že maska smrdí jako špenát.

Maska má za úkol důkladně vyčistit a rozzářit pleť a zároveň ji zbavit černých teček a akné. Podle mě je úkol z 90% splněn! Aplikace masky je rychlá a jednoduchá – nanesete na obličej, necháte 5-15 minut a poté smyjete z obličeje. Ideálně krouživými pohyby, protože maska obsahuje mleté fazolky aduki a pupalková semena, které slouží zároveň jako peeling. Což je super, protože ušetříte čas i peníze za další výrobky.Kombinace kaolínu a bentonitového gelu důkladně vyčistí zanesené póry. A porce máty peprné „nakopnou“ pleť k životu. Víte, jak krásně uvolňující je přijít naprosto mrtvá domů a nanést si tuhle „voňavou“ masku?

Po prvním použití je pleť vyčištěná od makeup a dalších „denních nečistot“ a hlavně osvěžená díky mátě. Po pravidelném používání se začnou stahovat i póry a mizí akné, což je super hlavně v mém „nervovém období“. Ale ještě jsem se nedostala do fáze, kdy by mizely černé tečky. Takže proto není maska 100%.

Co bych masce ještě vytkla, že po pravidelném používání docela vysušuje pleť. Takže se hodí spíš pro holčiny s normální, mastnou nebo smíšenou pletí.Závěr:

Já osobně jsem s maskou spokojená, ale kvůli vysušování ji nepoužívám tak pravidelně, jak bych chtěla. Kombinuji s více produkty a tuto masku nanáším tak 1x týdně – nebo častěji, ale pouze na mastnou T-zónu. Mask of magnaminty doporučuji holkám, které mají problém s akné nebo zanesenými póry, protože kombinace čistící masky a peelingu v jednom pleť opravdu důkladně vyčistí nejenom povrchově. Pokud máte suchou pleť, doporučuji mrknout po jiné masce.

+ vyhladí pleť
+ vyčistí a stáhne póry
+ zbaví pleť akné
+ pleť je hladká a zářivá
+ funguje zároveň jako peeling
+ osvěžuje unavenou pleť (a někdy i mysl :D)

- vysušuje (nehodí se pro suchou pleť)
- dostupnost
- pro někoho možná cena (i když zrovna tahle maska patří k těm levnějším)

Složení:

bentonitový gel (BENTONITE), kaolín (Kaolin), med (MEL), mastek (TALC), mleté fazolky adzuki (PHASEOLUS ANGULARIS SEED), glycerín (GLYCERINE), semena pupalky dvouleté (OENOTHERA BIENNIS SEED), silice z máty peprné (MENTHA PIPERITA OIL ), silice z aksamitníku vzpřímeného (TAGETES ERECTA FLOWER OIL), fair trade vanilka absolue (VANILLA PLANIFOLIA FRUIT EXTRACT), *Limonene ( ), parfém (PARFUM), chlorofylin (CI 75810), Methylparaben
Jaké máte zkušenosti vy s Mask of magnaminty? A jak obecně vidíte značku Lush?

Tak co - už jste ji stihli vyzkoušet? Jakou ještě masku od Lush můžete doporučit? 

Fotografie: Sabina K. (Inka) – na text i fotografie se vztahují autorská práva!

1 komentář:

Vybíráme šaty s eshopem Manzara.cz

Sice máme období pečení cukroví, shánění dárků a výzdoby našich domovů, ale zároveň se nám blíží čas firemních večírků a plesů. S tímto ob...

Oblíbené články