pátek 24. února 2017

10 největších kosmetických chyb při líčení

Nemusíte být vizážistka, abyste vypadala skvěle. Na co si dávat pozor při líčení?

1) suchá pleť


Když jsem viděla kamarádku ráno při líčení, málem mě odváželi – na svou suchou pleť si rovnou nanesla make-up – žádný krém, žádná hydratace, žádný podklad. To je chyba. Čistá pleť musí nejdříve dostat hydrataci a až poté zbytek.

 

2) špatný odstín make-up


Hodně slečen na netu se ptá, co jiná slečna používá za make-up, protože je to krásný odstín. Ale to, že má dotyčná úplně jiný odstín pleti než tázající, ji už moc nezajímá. Správný odstín zjistíte pouze vyzkoušením. A jak správně vyzkoušet odstín? Na hřbet ruky zapomeňte, protože každý má jiný odstín pleti a zbytku pokožky. Já mám například porcelánovou pleť, která je bílá i přes léto, ale ruce mám tmavší po celý rok. Kdybych měla vybírat make-up podle své ruky, tak bych asi brzy zaplakala. A jak tedy vybrat správný odstín? Na denním světle si naneseme trochu make-up na pleť (tvář nebo bradu). Správný odstín byste neměli vidět při zkoušení na své pleti – měl by s pletí krásně splynout.

 

3) špatně rozetřený make-up


Správný odstín sice máme, ale pokud ho špatně rozetřeme, jde to vidět. Na make-up můžete použít houbičku, štětec nebo prsty, ale naučte se pracovat tak, aby výsledek nebyl flekatý. Já osobně používám štětce, protože jsou rychlejší a make-up pouze neroztírají, ale zapracovávají do pleti. Samozřejmě že na tuhý make-up je nám štětec k ničemu (tam je lepší houbička).Pokud vás zajímají kosmetické pomůcky na make-up, doporučuji svůj starší článek: Poznejte tajemství kosmetických pomůcek na make-up

 

4) vezmu to špachtlí


Spěcháte a vezmete si make-upu hromadu – to je špatně. Ideální je nanést malou vrstvičku make-upu – přidat můžu kdykoliv. Ale není nic horšího než tuna make-upu. Při pohledu na někoho podobného přemýšlíte, jestli je to vosková figurína nebo nějaká slečna s hromadou make-upu. Možná je fajn večer přijít domů, vzít kraj své „masky“ a rovnou ji sloupnout z celého obličeje, ale moc dobře to tedy nevypadá.

 

5) nejdříve pudr a poté make-up


Ano, i to už jsem viděla. Pokud dáte na pleť nejdřív pudr a na něj make-up zaděláváte si na vysušenou pleť, na které se utvoří nehezké fleky a šupinky.

 

6) tváře jako Marfuša


Správný odstín tvářenky, dobře zvolené místo a zapracování udělá opravdu hodně. Tváře jako Marfuša přeci nechceme ne? Žádná barevná kolečka na obličej.

Takto opravdu ne!


7) stíny všude možně


Některé stíny se hodně sypou (hlavně ty třpytivé nebo nekvalitní). Proto si dejte pozor při jejich nanášení. Není nic horšího než dokonale vytvořený make-up a napadané a rozmazané stíny i pod okem, kde je nechceme.

Malý tip: pokud se bojíš, že by se stíny mohly sypat, nejdřív si nalič oči a později čaruj s make-upem, korektorem nebo rozjasňovačem v okolí očí. Nebo si můžeš sehnat užitečného pomocníka – „shields“. Jsou to takové pomůcky, které se lepí třeba pod oblast očí – pokud se stíny sypou, nasypou se na shield.

 

8) ach, ta řasenka


Pozor na žmolky a slepení řas – nic nevypadá hůř než jeden černý cucek na očích. Sežeň si kvalitní řasenku, která řasy k sobě neslepuje. Pomocníkem může být i hřebínek na řasy, kterým se dají řasy opatrně „rozčesat.“ 9) kleštičky na řasy


Dáte si řasenku a pak si řeknete, že by to chtělo trošku „napumpovat“ řasy kleštičkami? Hřích! Tímto způsobem si své řasy akorát zničíte. Pokud chcete použít kleštičky, vždy je použijte před nanesením řasenky!10) rty jako klaun


Rtěnka vypadá dobře, ale je potřeba zvolit správný odstín a správně ji nanést. Pravidelná kontrola po jídle a pití taky není na škodu. Přeci nechcete vypadat jak rozmazaný klaun, nebo ano?


Doufám, že se článek líbil a fotografie pobavily. Děkuji za každý komentář nebo připomínku ke článku.

A tady pro pobavení - 61 nejvtipnějších kosmetických propadáků z pinterestu. 

Napadají vás ještě nějaké prohřešky, které jste viděly nebo slyšely ohledně líčení?


1 komentář:

Vybíráme šaty s eshopem Manzara.cz

Sice máme období pečení cukroví, shánění dárků a výzdoby našich domovů, ale zároveň se nám blíží čas firemních večírků a plesů. S tímto ob...

Oblíbené články