středa 1. února 2017

5 Tipů pro větší lesk vlasůVěděli jste, že naši předci měli 2x silnější a pevnější vlasy než máme my teď? Proč? Protože se snažíme napodobit hvězdy – snažíme se vypadat dokonale a zkoumáme, co by nám slušelo nejvíce. Barvíme si vlasy, fénujeme, žehlíme si je nebo naopak vytváříme dokonalé vlny pomocí kulmy nebo žehličky. Každý den zkoušíme několik účesů, které by nám mohly slušet. Spíme s drdolem na hlavě, aby nám nepřekážela naše dlouhá chapadla při spánku. Tohle všechno jsou věci, které naše praprababičky nedělaly. Jak z toho ven? Následujících 5 rad vám pomůže.

Zdroj fotky: Alex H.1. Méně šamponu je někdy více!

Že to nedává smysl? Ale ano – také patříte mezi ty, které si myjí hlavu každý den a dva dny bez umytých vlasů jsou pro ně naprostým hororem? Vím, že to zní šíleně, ale vyzkoušejte použít šampon až druhý den – nebo ještě lépe až třetí den. Za pár dní uvidíte rozdíl. Protože šampon odstraňuje přirozený maz z pokožky hlavy, pokožka se vysušuje a vaše vlasy vypadají matnější.

 

2. Kartáčujeme!

Už jste slyšely, že by se vlasy měly denně 100x pročesat? Tohle je sice přehnaná cifra, ale ve skutečnosti opravdu pomáhá, když si pořádně pročešete vlasy od kořínků ke konečkům. U kořínků je nejvíce mazu a pomocí správného kartáčování (od kořínků až ke konečkům) dostanete přirozený lesk vlasů.  A s použitím správného kartáče, který netahá, můžete i krásně prokrvit pokožku hlavy. 

A na připomenutí čtenářky Michaely: nezapomeňte si umývat kartáč pravidelně (ideálně po každém česání)!

 

3. Hydratace nejenom pro pleť

Hydratace a péče je důležitá i pro vlasy. Pro krásné a lesklé vlasy můžete použít přírodní olejíčky, kokosový olej nebo si vytvořit nějakou přírodní masku u vás doma.

 

4. Studená voda je zdravá

Slyšely jste, že sprchovat se má člověk nejdříve teplou vodou, aby otevřel póry a po důkladném omytí se opláchnout vodou studenou, aby se póry uzavřely? Tak s vlasy to funguje podobně. Přiznám se, že nejhezčí vlasy jsem měla vždycky na táboře, kde bylo teplé vody opravdu málo, a nesčetněkrát jsme si s holkami myly vlasy pod studenou vodou. Horká voda vysušuje vaše vlasy a nechává je matnými. Pokud si ale po umytí vlasů spustíte studenou vodu na vlasy a pokožku hlavy, uvidíte po pár dnech rozdíl.

 

5. Ručník

Která z vás po umytí vlasů projede energeticky hlavu ručníkem ze všech stran, aby z vlasů netekla voda? Já to dělala také, ale pak jsem pozorovala, že mám roztřepené a krepaté vlasy. Vyzkoušejte místo energetického rozcuchání vlasů ručníkem méně poškozující promnutí vlasů. Ano bude sice trvat trochu déle, než vlasy oschnou, ale nebudou vypadat jak roztřepený vánoční stromeček. 

Zdroj fotky: wikipedie.cz

A takový další tip mimo článek - vlasy ničí i nadměrné teplo jako například fénování, žehlení nebo kulmování. A v neposlední řadě i barvení. Nejsem dokonalá a dělám mnoho z těchto "zakázaných" věcí. Ale vlasy mám zdravé. Proč? Protože to nepřeháním a starám se o ně.

Tak tohle 5 hlavních zásad, jak mít hezčí a zdravější vlasy – opravdu stačí jenom málo, že? Znáte nějaký další tip pro větší lesk vlasů?

1 komentář:

Vybíráme šaty s eshopem Manzara.cz

Sice máme období pečení cukroví, shánění dárků a výzdoby našich domovů, ale zároveň se nám blíží čas firemních večírků a plesů. S tímto ob...

Oblíbené články