středa 8. února 2017

7x rad, jak vyzrát na kosmetické přešlapyRozmazaný make-eup, slepené řasy, rtěnka na zubech? Určitě se vám někdy tyto nebo podobné přešlapy už staly. Jak s nimi zatočit a nepoškodit svůj hotový look?

Přidat popisek


1. Když se zapotíme…

Každé z nás už se určitě stalo, že si nanesla svůj běžní makeup, pudr, tvářenku a šla dokonale nalíčená do školy nebo do práce. No jo, ale co když se stihneme zapotit dřív, než se stihneme vrátit domů? Ať už nás čeká pohovor, důležitá konference v práci, rozhodující zkouška ve škole nebo jenom prostě dobíháme tramvaj? Jedním řešením je použití podkladové báze na obličej i oční okolí (báze pod oční stíny). Ne každý ale zvládne tolik vrstev. Druhým řešením jsou fixační spreje, které jsou lehké a zafixují makeup na celý den.


2. Marfuša

Zamyslela jste se a přehnala to s tvářenkou? Koupila jste si novou tvářenku, která byla o dost víc pigmentová než ta, na kterou jste byla zvyklá? Kvůli přehnané tvářence hned nemusíte ničit celý look. Stačí na širší jemný štětec nanést trochu neutrálního pudru a rozetřít ho po přehnaně velkém nánosu tvářenky.


3. Rozmazaná rtěnka

Tady je ideální naučit se správný postup nanášení rtěnky – konturou vyplnit celé rty, nanést rtěnku, obtisknout zbytek rtěnky do kapesníčku a korektorem „začistit“ okolí rtů, aby se rtěnka nerozmazávala. Pokud vás čeká náročný večer plný jídla a pití, doporučuji vzít do kabelky rtěnku a korektor, kterým opravíme rozmazané rty.


4. Rtěnka na zubech

Druhým fenoménem rtěnek je obtiskování na zuby. Na tohle mě jedna skvělá vizážistka ze Surface naučila parádní trik. Doporučuji se dostat dál od chlapů, aby si to špatně nevyložili :D
Po nanesení rtěnky, našpulíme rty, jako když chceme říct písmeno „O“ a strčíte očištěný prst do úst. Přebytek rtěnky se obtiskne na náš prst a máme jistotu, že na rtech nic nezbude. 

Zdroj fotky: fustany.com


5. Špatný odstín make-up

Tohle určitě také každá z nás už zakusila – koupě nesprávného odstínu make-up. Co ale s plnou lahvičkou? Vyhodit? Darovat? Prodat dál? Co takhle přikoupit lahvičku o odstín světlejší nebo tmavší (podle toho, co potřebujeme) a make-up si namíchat? Rozhodně nedoporučuji vyhazovat, protože přes léto nebo přes zimu máme jiný odstín pleti než během zbytku roku.


6. Opadávající stíny pod očima

Někdy se nám také může stát, že sáhneme po krásně vypadajících stínech, které ale vyzkoušené nemáme a nutně si je chceme vzít na nějakou větší akci. A ejhle, stíny se nám rozpráší pod očima a udělají nám barevný práškový „monokl“. Co s tím? Nemusíte hned stíny vyhazovat - stačí použít podkladovou bázi pod stíny. Nebo v případě nouze můžeme použít make-up nebo korektor, na který po vstřebání naneseme oční stíny. 

Zdroj fotky: www.beautyheaven.com
A k tomuto případu mám ještě jednu radu – nejdříve si naličte oči a teprve poté naneste make-up. Pokud se vám stíny rozpráší, můžete neplechu pod očima opravit právě pomocí make-upu nebo korektoru.    


7. Slepené řasy za trest

Tohle zná také určitě každá z nás – nevhodná novinka v oblasti řasenek, kterou jsme prostě musely mít a vyzkoušet. A výsledkem našeho zkoušení jsou slepené řasy – co s tím? Někdo mrká do kapesníčku, někdo se snaží rozdělit slepení pomocí párátek. Sice to těmito způsoby jde, ale jde o velice pomalé řešení. Doporučuji si pořídit kartáček na řasy s kovovými štětinkami (jehličkami) a než stihne řasenka zaschnout, tak s kartáčkem pročesat řasy. Je to rychlejší a efektivnější.   

A nad všemi těmito přešlapy se můžete pobavit na pinterestu. 


Stal se vám nějaký podobný karambol na veřejnosti? Jak řešíte podobné věci vy?


Žádné komentáře:

Okomentovat

Vybíráme šaty s eshopem Manzara.cz

Sice máme období pečení cukroví, shánění dárků a výzdoby našich domovů, ale zároveň se nám blíží čas firemních večírků a plesů. S tímto ob...

Oblíbené články