úterý 7. února 2017

DIY kosmetika - základní výbavaV minulém článku jsem vás lehce zasvětila do světa DIY kosmetiky. Pokud se vám DIY výroba vlastních masek nebo peelingů zalíbila, určitě se podívejte, jaká bude vaše základní výbava.

Zdroj fotky: aromantic.com

Jak už jsem psala v minulém článku, je hodně důvodů, proč si děláme vlastní kosmetiku. Jedním z nich je například kontrola toho, co v kosmetice máme – pokud jste vegan nebo alergik, tak je to ideální možnost, jak si vytvořit vlastní kosmetické výrobky bez zkoumání, jestli je kupovaná kosmetika opravdu vhodná pro vás nebo ne. 

Ale pokud to s DIY výrobou myslíte vážně, je potřeba si sehnat nějaké základní vybavení. 

Jaké to je?
Jednou kategorií jsou například ingredience, které přidáváme do kosmetiky a bez níž bychom neudělali nic.


Základní ingredience

  • Éterické oleje (libovolné vůně – já například miluji mátový, citronový, čajovníkový nebo různé ovocné verze)
  • Kvalitní rostlinné oleje (olivový, slunečnicový)
  •  Jedlá soda
  • Kokosový nebo palmový tuk/mléko
  •  Včelí vosk
  • Jíl
  • Destilovaná voda
  • Přírodní cukr/med
  • Hrubozrnná mořská nebo Himálajská sůl
  • Jádrové mýdlo
Já nejčastěji přidávám kokosový olej a éterické vonné olejíčky. Proč kokosový olej? Stačí si přečíst článek 7 důvodů, proč je kokosový olej zázračný. a éterické oleje samozřejmě na uvolnění a provonění.

Samozřejmě budete potřebovat i další ingredience, ale ty už se odlišují recept od receptu. Většinou je tam čerstvé ovoce nebo zelenina, kávová zrna nebo lógr, popřípadě bylinky nebo čajové sáčky. 


A pak jsou tu předměty, které potřebuje ke krájení, míchání, vaření, strouhání atd.


Pomůcky na DIY

Je jich určitě více, ale ze začátku si postačíte s minimem, jako je hmoždíř, struhadlo, nože, hrnec a něco na míchání (vařečka nebo jednorázové špachtle). No a samozřejmě je potřeba někam hotovou kosmetiku uložit) teda, pokud si neděláte pouze jednorázovou masku, kterou ihned spotřebujete. 

A pokud chcete časem kosmetiku někomu darovat, doporučuji i různé mašličky, washi pásky, ozdobné látky nebo papíry, barvy na sklo, skleněné nádobky apod. Ale to vše až časem, že? 
 
Zdroj fotky: http://hubpages.com/

 

Kde tohle vše seženu?

Asi si říkáte, že hromada věcí není doménou supermarketů. Kde tedy seženu veškeré tyto ingredience jako jsou olejíčky a éterické oleje? Já osobně nakupuji v orient krámku, kde mají různé olejíčky do aromalamp. V těchto obchodech se dá sehnat právě 100% éterický olej, jíl, Himálajská sůl, včelí vosk a další ingredience. Další možností jsou obchody se zdravou výživou, protože ty se nezabývají pouze a jenom jídlem

A pokud ani tohle nemáte ve svém okolí, tak se stačí podívat na některý z eshopů. 

Těšíte se na DIY recepty, které budete moct vyzkoušet? 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Vybíráme šaty s eshopem Manzara.cz

Sice máme období pečení cukroví, shánění dárků a výzdoby našich domovů, ale zároveň se nám blíží čas firemních večírků a plesů. S tímto ob...

Oblíbené články