pátek 3. února 2017

Krása a pravidla DIY kosmetiky


Zábava, ušetření peněz a kontrola toho, co v kosmetice máme – to jsou hlavní důvody, proč mnoho žen začalo dělat svou domácí DIY kosmetiku. Ale jaká jsou pravidla, aby nám naše vlastní kosmetika spíše neublížila? Podívejte se do následujícího článku…

Zdroj fotky: youresopretty.com

Sice jsem už pár návodů na DIY kosmetiku psala, ale chci vám připomenout pár pravidel. Pravidel, bez kterých by homemade kosmetika nebyla bezpečná.

DIY – pro někoho běžně používané slovo, pro někoho novinka ve slovníčku. O co vlastně jde?


DIY

Domácí vlastnoručně vyráběné předměty dostaly zkratku DIY, z anglického „Do it yourself“ což znamená do češtiny „Udělej si sám“ (žádné dvojsmysly v tom prosím nehledejte! :D).

Nejde jen o oblast kosmetiky – mnoho libí si začalo vyrábět své vlastní šperky, plést vlastní oblečení, vyrábět nábytek z palet atd. Ale už se s DIY nějakou dobu můžeme setkat i v kosmetické oblasti. Na internetu najdete mnoho receptů na domácí masky, peelingy, tělová mléka či denní krémy. Ale vše s mírou a rozumem prosím! Už jsem se setkala s tím, že slečna si vyrobila zásoby kosmetiky a po měsíci používání se divila, proč kosmetika smrdí a nemá stejný efekt jako dříve.

Proto jsem sepsala i nějaké důležité pokyny a pravidla.

 

Proč dělat DIY kosmetiku?

No, důvodů je hodně. Přiznám se, že nejsem ten typ, co by zahodil své oblíbené kosmetické produkty kvůli DIY kosmetice, ale miluji například DIY peelingy, masky na obličej a balzámy na vlasy. Ale je mnoho důvodů, proč začít zkoušet.

  • víte, co do kosmetiky dáváte (což je vhodné nejenom pro alergiky a vegany),
  • zkombinujete si kosmetiku přesně podle své „chuti a vůně“) každého přitahuje něco jiného, že?),
  • ušetříte (ze začátku možná ne, ale pokud budete mít nakoupeny olejíčky a další ingredience, tak uvidíte tu změnu),
  • je to koníček a trend (moderní holka se nějak musí umět zabavit, no ne?).

Určitě je spousta důvodů, ale tyhle jsou takové hlavní.

Zdroj fotky: ilearnanything.com

 

Pravidla DIY

Protože naše DIY kosmetika nemá v sobě konzervační látky, je otázkou, jak dlouho vydrží. Nemá smysl si dělat zásoby 10 masek na vlasy, když stihneme použít pouze 2 a zbytek vyhodíme. Je potřeba počítat s tím, že denní krém nám nevydrží 3 měsíce jako koupené krémy. A je potřeba také počítat s tím, že musíme vždycky zkontrolovat, jestli naše DIY kosmetika nezačala měnit barvu, strukturu nebo zapáchat.

  • Hygiena – veškeré odměrky, misky, špachtle, hrnce a lahvičky musí být důkladně omyté a čisté!
  • Skladování – kosmetiku skladujte v lahvičkách s dávkovačem, protože pokud ji dáte do kelímku, do kterého saháte prsty, snížíte její životnost. Ano, dostanou se do ní bakterie, které likvidují naši DIY kosmetiku.

Pokud se vám článek o DIY kosmetice líbil, budu ráda, když se mrknete i na další články ze sekce DIY. Například - Co vše budeme k DIY tvoření potřebovat

Žádné komentáře:

Okomentovat

Vybíráme šaty s eshopem Manzara.cz

Sice máme období pečení cukroví, shánění dárků a výzdoby našich domovů, ale zároveň se nám blíží čas firemních večírků a plesů. S tímto ob...

Oblíbené články