pátek 17. března 2017

DIY: Peeling ze třtinového cukru za 3 minutyPeeling je pro naši pokožku velice potřebný a zároveň příjemný. Peelingové masáže nám odstraní odumřelé části buněk, zjemní pokožku a zároveň dodají zdravou barvu kůže. Dneska tu mám návod na vlastní cukrový peeling, který zvládne i velice zaměstnaná žena během 3 minut. Jdeme na to.


Proč jsem vybrala právě cukrový peeling? Protože nám pomalu, ale jistě přichází jaro a brzy začneme nosit odhalené ruce a později i nohy. Nechceme přeci ukazovat zašedlou a mdlou pokožku, že?
Navíc, jak jsem psala v úvodu, tento peeling scrub zvládne i velice zaměstnaná žena, protože výroba zabere maximálně 5 minut vašeho času.


Ingredience:


  • třtinový cukr (ale můžete použít i bílý cukr krystal)
  • kokosový olej (nebo velice kvalitní neutrální masážní olej)
  • naše osobní ingredience
  • misku a lžičku na míchání směsi
  • nádobu na hotový peeling (já použila skleničky z vypálených vonných svíček)

 

Naše osobní ingredience:

Co je naše osobní ingredience? To, co chcete mít v peelingu – může jít o 100% přírodní vonný olejíček, bylinky, koření, sušené květiny, citronová kůra, apod. 

Pokud vás nenapadá, jaký peeling by se dal udělat, tak mohu také poradit. Před Vánoci jsem dělala peeling, do kterého jsem přidala kousky skořice a 100% vanilkový olejíček od Salus. Pokud máte rádi spíše ovocné vůně, tak se dá sehnat olejíček s vůní citronu, pomeranče nebo grepu. Milovnice bylinek a květin mohou použít do peelingu levanduli nebo růže.
Jak na to:

1. Připravíme si misku se třtinovým cukrem (nebo bílým cukrem) a nalijeme do ní kokosový olej. Pokud máte kokosový olej v tuhém stavu (přes zimu velmi častý jev), tak stačí nechat trochu oleje rozpustit v misce. Máte na výběr dvě varianty - můžete misku položit na teplý radiátor a čekat, až se nám kokosový olej rozpustí. Nebo použijeme způsob číslo dva, který mám raději, protože je rychlejší. V rychlovarné konvici si uvaříme vodu a nalijeme do větší nádoby, do které vložíme misku s kokosovým olejem a necháme rozpustit.2. Olej s cukrem pořádně promícháme a postupně přidáme „naše osobní ingredience“3. Kompletní směs promícháme a nasypeme do nádoby, kde chceme peeling uchovat.

Tento DIY peeling můžete i darovat – stačí přidat nějaké kousky ovoce, sušených květin nebo celou skořici a nasypat do nějaké uzavíratelné nádoby, kterou můžeme ještě libovolně dozdobit. Akorát nezapomeňte, že DIY kosmetika nemá tak dlouho trvanlivost jako kosmetika z drogerie! 

A ve článku peeling v tabletkách vám ukážu, jak darovat peeling i v krásné formě.


Jak se vám líbí recept na peeling scrub? Těšíte se na další mnou ozkoušené návody na domácí kosmetiku?

Žádné komentáře:

Okomentovat

8 dárků na poslední chvíli

Původně jsem chtěla napsat článek ohledně tipů na dárky k Vánocům, ale podobné články už publikují i eshopy. Ale co když už eshop nestíhá...

Oblíbené články