pondělí 6. března 2017

Textilní masky Garnier – bomba nebo pouhý boom?Na textilní masky od Garnier jsem narazila v drogerii Teta – miluji novinky, takže jsem je vyzkoušela. Co na tenhle obličejový boom říkám? Tak jako u každé recenze si nejdříve něco řekneme o značce a produktu.


Základní info:

Textilní masky můžete sehnat ve třech variantách:
  • Comfort – zklidňující růžová maska
  • Aqua bomb – modrá vysoce hydratační maska
  • Freshness – zelená osvěžující maska
Cena: cena je okolo 50 Kč (v Tetě je normální cena 69 Kč, ale já masky koupila ve slevě za 49 Kč)
Dostupnost: internetové i kamenné obchody včetně supermarketů s kosmetickým koutkem

 

O značce:


Značku Garnier nemusím dlouze představovat – seženete ji v drogériích, supermarketech a jde o kvalitní a cenově dostupnou kosmetiku. Její výrobky používá každá z nás (ať už máte doma šampon na vlasy nebo pečující kosmetiku na pleť). Ale víte,ž e značka existuje už od roku 1904?

 

Co říká výrobce:


„Vyzkoušejte revoluci v hydratačních maskách! Nové textilní pleťové masky od Garnier představují intenzivní hydrataci pro Vaši pleť. 1 maska představuje koncentraci 7denní hydratace. A to vše za pouhých 15 minut.“

 

Co na to říkám já:

 

Vzhled:

Nejdříve začnu vzhledem – všechny tři masky jsou baleny v plastových jednorázových pytlíčcích. V oddělení pleťových masek nebude problém je najít, protože sáčky, ve kterých jsou jednorázové textilní masky zabaleny, jsou o poznání větší než klasické tekuté masky. Každá maska je určená na jiný typ pleti a každá má i svou vlastní barvu.Aplikace:

Aplikace všech tří masek je stejná. Rozstřihnete obal masky, vyndáte sbalenou dvousložkovou masku, kterou rozložíte do tvaru masky a nanesete bílou vrstvou na obličej. Modrý film masky můžete sundat a vyhodit (je tam, abychom věděli, jakou stranou masku aplikovat na obličej). Necháte působit 15 minut (přiznám se, že u některých masek jsem přetáhla čas na půl hodinky). A poté stačí masku sundat, vyhodit a zbytek produktu omýt nebo setřít z obličeje pomocí vatového tamponku.

Během těchto 15 minut budete působit trochu komicky (myslím, že fotka je výstižná), ale pokud nevystrašíte psa (tak jako já), tak to bude v pohodě. Přítel si zvykne :D


Maska má sice jednu velikost, ale má různé průstřihy a různě velké otvory, takže se přizpůsobí každému obličeji.Vlastnosti:

Všechny tři masky jsou na pleti hrozně příjemné – lehce chladí, nelepí a nikde nic neštípá. Textilní maska ani nesklouzává z obličeje, pokud ji správně nanesete. A řekla bych, že mají podobnou i vůni - je to taková ta nevýrazná vůně, která vás ani nenadchne, ale zároveň nerozběsní.

 

A v čem jsou masky jiné?


Aqua bomb – hydratační vyplňující maska
V modrém pytlíčku najdete superhydratační vyplňující masku, která je určená pro dehydratovanou pleť. Aqua bomb obsahuje vyplňující kyselinu hyaluronovou, glycerín a výtažek z granátového jablka. Tuhle masku jsem zkoušela jako první, protože jsem měla extra vysušenou pleť a potřebovala jsem rychle restart. Můžu říct, že po 15 minutách byla pleť jemná, hladká a hydratovaná. Jemné vrásky byly lehce vyhlazené, ale rozhodně mi slíbená hydratace nevydržela 7 dní. Myslím, že po nějakých cca 3 dnech jsem mohla vyzkoušet další masku. Comfort – hydratační zklidňující maska
Růžové balení je věnováno masce pro citlivou a extra suchou pleť. Textilní maska Comfort obsahuje extrakt z uklidňujícího heřmánku, kyseliny hyaluronové a glycerínu. Tuhle masku jsem aplikovala během menstruace, kdy je má pleť citlivější a celkově horší. Kromě slíbené hydratace se mi eliminovaly i červené flíčky, které mám vždy během menses.Freshness – osvěžující hydratační maska
A poslední masku jsem si nechala na víkend akcí. V pátek i sobotu jsem měla divoké večery a krušná rána – nejhorší, že má pleť to vždycky pozná. Takže jsem měla unavenou, suchou a zašedlou pokožku. Po 15 minutách s textilní maskou na obličeji byla má pleť hydratovaná a dostala o dost lepší barvu.

Závěr: 

Jsem ráda, že jsem masky vyzkoušela, protože je to příjemný relax mít na obličeji chladivou masku, která o vás pečuje. Ale myslím, že tohle jediné je její hlavní výhoda. Protože slíbené vlastnosti masky nejsou nijak zázračné a dají se srovnat s levnějšími maskami. Rozhodně doporučuji vyzkoušet. Já osobně si sem tam masku koupím pro ten skvělý pocit na obličeji během působení, ale rozhodně touto maskou nenahradím své oblíbené produkty.
Vyzkoušela jste nějakou ze tří textilních masek od Garnier nebo vám to přijde jen jako reklamní tah a velký boom?

A díky Glanc boxu jsem nyní měla možnost otestovat i jinou textilní masku - masku od značky Dermacol. A pokud vás zajímá i trošku netradiční textilní maska se šnečím slizem, tak tady je recenze. 


1 komentář:

8 dárků na poslední chvíli

Původně jsem chtěla napsat článek ohledně tipů na dárky k Vánocům, ale podobné články už publikují i eshopy. Ale co když už eshop nestíhá...

Oblíbené články