pátek 10. března 2017

Trend 2017: nalíčená-nenalíčená

Trendy v líčení na letošní rok už známe, ale jak je převedeme do praxe? Trend číslo jedna - Přirozenost jde na scénu!
Pokud jste četli můj předešlý článek ohledně líčení, tak víte, jaké jsou trendy v líčení na letošní rok. Pokud jste zůstali nepolíbené (myslím tím článkem), můžete si ho přečíst na následujícím odkaze: Trendy v líčení 2017.

Rozhodla jsem se převést tyto trendy do praxe, takže v následujících článcích o líčení uvidíte, že tyto trendy může zvládnout opravdu každý.


První trend, který jsem zvolila je Přirozenost (Au naturale - francouzsky). Letos je totiž jedním z trendů přirozený look na styl "ráno jsem vstala a nic se sebou nedělala". Pokud nemáte dokonalou pleť nebo svůj makeup nadevše milujete, nemusíte se hrozit. Protože veškeré modelky, které vidíte "nenalíčené" a přirozené na módních přehlídkách na sobě mají mnoho a mnoho produktů.


Jak se nalíčit a vypadat přirozeně? 


Jako vždy na vyčištěnou a odlíčenou pleť naneseme hydratační krém a po vstřebání do pokožky naneseme primer (podkladovou bázi). Ta nám vyhladí drobné nedokonalosti a zároveň nám díky ní vydrží makeup déle. Pokud máme někde hodně zarudnutá místa nebo modré modřinky/cévky apod., tak naneseme barevný korektor na postižené místo. Jeho barvu zvolíme podle toho, co budeme zakrývat. Pokud máme naneseno nebo nepotřebujeme barevný korektor nanést, tak naneseme opravdu velice malou vrstvu make-up, abychom sjednotili pleť. Já používám raději BB krém, který pleť sjednotí a zároveň se lehce přizpůsobí jejímu tónu (pokud zvolíme ten správný).

Nedokonalosti, které nám makeup neschoval (pupínky, černé tečky, atd.), zakryjeme pomocí korektoru. Nyní uděláme korekci obličeje - ztmavíme místa, která chceme lehce zamaskovat a "schovat". Takže pokud vás trápí buclaté tváře, velké čelo, velký nos, hranatý obličej nebo velká brada, tohle všechno můžete napravit za pomoci tmavšího korektoru, o odstín tmavšího make-up nebo pudru (pokud nanášíte pudr, tak až na kompletně zapudrovanou tvář a ne přímo na make-up!). Naopak zesvětlíme místa, která potřebují "oživit" a zvýraznit (okolí očí, trojúhelník nad nosem, nos, oblast nad rty, apod.).

Pokud máme korekci (nebo ji nechceme dělat), tak můžeme pleť lehce přepudrovat transparentním pudrem. A nakonec naneseme lehce svěží tvářenku, která k naší přirozené pleti ladí. Já většinou ještě nanesu trochu tvářenky na oční víčka, ať nejsou mrtvolná, ale zároveň přirozeně pěkná. No a lehce můžeme nanést i řasenku. Pokud nebudete mít extra objemovou nebo mega prodlužující, tak dosáhnete přirozeného efektu. 


Na podzim bylo trendy ještě dodat tváři "přirozený" lesk pomocí rozjasňovačů a bronzerů, ale letos vládne spíše svěžest.

Líčíte se na styl "nenalíčená" nebo prostě jdete z domu bez nalíčení?

1 komentář:

Vybíráme šaty s eshopem Manzara.cz

Sice máme období pečení cukroví, shánění dárků a výzdoby našich domovů, ale zároveň se nám blíží čas firemních večírků a plesů. S tímto ob...

Oblíbené články