středa 29. března 2017

Vlasová modelka – za trest nebo za odměnu?

Sice tenhle článek nepatří do sekce líčení ani kosmetiky, dokonce ani do focení ne. Ale hodně holek se ptá na internetu na zkušenosti s vlasovým modelingem. Takže jaká byla ta moje zkušenost?

Vlasová kosmetika Framessi udělala pro své kadeřnice seminář ohledně chystaných trendů. Inzerát byl vyvěšen na internetu několik týdnů předem a mohl se hlásit každý, kdo měl zájem. Po telefonu jsme se dozvěděli v kolik, a hlavně kam máme dorazit na výběrové řízení, které bylo před samotným seminářem. Kadeřník, který zároveň školil, se koukl na naše vlasy (struktura, barva, délka atd.) a vzhledem k našemu typu řekl, jestli se pro tento seminář hodíme nebo nehodíme. 

Vybraným slečnám ukázal na fotografiích, co by jim na vlasech udělal s komentářem, jaký barevný odstín by zvolil. Pokud slečna souhlasila, napsal na lísteček odstín barvy a množství použitých barev a poslal ji do vedlejší místnosti na barvení. Pokud slečna nesouhlasila, měla smůlu a šla domů. Nicméně rozhodně každá z nás věděla, do čeho jdeme. Nebylo to na styl, že nám někdo zkrátil vlasy na krátko bez našeho vědomí!

V barvící místnosti byly dvě slečny – kadeřnice, které každému z nás nabarvily vlasy přesně podle instrukcí kadeřníka (postupně podle toho, kdo šel jak na řadu). V barvící místnosti jsme byli pouze my „modelky a model“, vizážistka a zmíněné dvě kadeřnice. Barvení probíhalo „v utajení“.

Do sálu plných zvědavých kadeřnic jsme chodili postupně. Tady už si náš vzal do parády samotný kadeřník a školitel v jednom. Fénoval, stříhal a upravoval a zároveň do mikrofonu říkal co, proč a jak dělá. Tady už jsme seděli před plným sálem zvědavých očí – seděli a usmívali se. Nejdříve se předváděly střihy a na konec až účesy. Moje sestra měla střih viz. obrázek. Já díky svým dlouhým vlasům pasovala na účes.Co jsem si z toho vzala?

Tento vlasový modeling nebyl honorovaný, ale každý z nás dostal balíček vlasové kosmetiky Framesi. A samozřejmě krásnou novou barvu a někdo i nový střih. A pro mě to byla velká zkušenost nejenom v oblasti „modelingu“ ale i líčení.Tohle je moje osobní zkušenost a nemusí to tak být všude. Takže než někam půjdete dělat vlasovou modelku, zjistěte si, co je to za firmu/člověka.

Máte nějaké zkušenosti s vlasovým modelingem (ať už kladné nebo záporné)?


Žádné komentáře:

Okomentovat