středa 15. března 2017

Vzpomínka na Lifestyle s Laurou Kovanskou


Když jsem ještě dělala u Fotolabu, měla jsem možnost se zúčastnit workshopu s Laurou Kovanskou na téma Lifestyle. Workshop proběhl úplně jinak, než jsme zamýšleli, ale i tak to bylo…no, podívejte se sami. 




Kdo fotil

Tento kurz vedla uznávaná fotografka Laura Kovanská, která nemá vystudovaný obor Fotografie, ale jak můžete vidět, tak má talent a cit pro fotky.  A hlavně – má skvělé a neotřelé nápady, které diváka zaujmou na maximum! Laura se zaměřuje na focení Fashion, Portrét & Lifestyle a její fotografie můžete vidět v různých časopisech, eshopech nebo v různých kampaních. Laura fotila kampaně pro Pilsner Urquel, Hey Dear Friends, Robert Vano Gallery, Frisco, Avast Fundation, Heineken, Origoods, Czech Air Force, DeHeus a pro další. Lauřino jméno si můžete spojit například s fotografiemi pro Vogue Italia nebo s booky pro modelky z Czechoslovak models.

Proč se mi líbí její fotografie? Laura má zajímavé nápady a zároveň dbá na detaily. Její fotky tvoří příběh, který zaujme diváka a donutí ho přemýšlet – „proč….“

Pokud se chcete mrknout na její kompletní portfolio nebo si objednat focení, mrkněte na její webové stránky.

 S čím se fotilo:

Měli jsme možnost si vyzkoušet foto techniku značky Fuji. Fotili jsme s kompakty s výměnnými objektivy (tzv. CSC fotoaparáty).


Fotokurz s Laurou

Ale k samotnému kurzu – čekal nás báječný den s Laurou. Dopoledne jsme mrkli na Lauřiny fotografie, poslechli jsme si, jak Laura začala, co obnáší fotografování módy atd. Po obědě nás čekalo focení s fotoaparáty FUJI pod vedením Laury. No, a k tomu se váže vtipný příběh. Ztratila se nám modelka a vizážistka už byla připravená v ateliéru, takže jak to vyřešit? Laura přišla s tím, že bych mohla zastoupit modelku, aby si moji kolegové z práce vyzkoušeli i konverzaci se začínající modelkou.


Takže mě čekalo zkrášlování – líčení, úprava vlasů a samozřejmě i převlečení do něčeho stylového a pěkného. Původně mi Laura vybrala takové zlatavé korzetové šaty, ale bohužel byly šaty dělané opravdu na modelky – moje prsa se do nich moc nevešla. Takže mi stylista a majitel ateliéru vybral nakonec černé korzetové šaty, do kterých jsem se už tak nějak vešla. 


Ze začátku jsem nervózní nebyla, ale když jsem v těch šatech přišla před kolegy, nervozita už znát byla. Připadala jsem si jako prkno – nevím, jestli to bylo tou nervozitou nebo tím zašněrovaným korzetem, ale totálně jsem zapomněla na všechno, co mi kdy fotografové říkali.


No, a objevila se i ztracená modelka Laury, takže máme i pár společných fotek. Modelka byla vážně skvělá a ochotně nám zapózovala.


No, a když už mi prsa padaly z korzetu moc, šla jsem se převléct do civilu a vyfasovala jsem foťák. Takže nakonec mám fotky jako modelka a zároveň fotky jako „fotografka“.

Na Lauře se mi líbilo, že se nám věnovala a říkala, jak zacházet s modelkou a s jakým stylem fotit, aby fotka byla zajímavá.


Jak se vám líbí fotografie? Myslíte, že jsem jako modelka obstála? 

Která fotka se vám líbí nejvíc? Moje nejoblíbenější je následující, protože tam kolegyně zachytila můj úsměv, který mi na fotkách moc nejde. Tenhle je ten upřímný :D :) 



Kurz pořádala: značka FUJI ve spolupráci s fotografkou Laurou Kovanskou
Fotografie: kolegyně Zlatka - foceno s fototechnikou FUJI
Modelka: Ngoc Yen Tran, Sabča (Inka)
Foceno
v ateliéru LuBu

Žádné komentáře:

Okomentovat