pátek 21. dubna 2017

5x jarní detoxikaceKonečně je tu jaro – čas, kdy se probouzí příroda, svítí častěji slunce, lidé mají lepší náladu a také začínají ukazovat více svou pokožku. Mnoho lidí dělá detoxikaci těla pomocí změny jídelníčku, ale nezapomeňte na detoxikaci pokožky. Tady je 5 tipů, jak na ni.


Pokud každé jaro provádíte detoxikaci svého těla pomocí změny jídelníčku, tak zbystřete. Protože nejenom vaše tělo zevnitř potřebuje restart. Důležité je také pročistit pokožku a „stáhnout ze sebe“ starou kůži. Jak se cítit fajn a svěže?


1. Rozproudit lymfu

Nebudu vás zatěžovat biologií a stavbou člověka, ale důležité je vědět, že lymfatický systém odvádí škodliviny z našeho těla. Pokud nám lymfa špatně funguje, tak se na těle objevují otoky, celulitida a je ochaben i náš imunitní systém.

Jak ji tedy znovu rozproudit? Možností je několik – ideálně sportem (alespoň 30 minut denně kardio cvičení), masážemi, horkou koupelí nebo bylinnými čaji.


2. Peeling

Nejsme hadi a nedokážeme se zbavit naší staré kůže, ale můžeme ji zbavit odumřelých částí pomocí peelingu. Důkladný tělový peeling bychom si měli dopřávat minimálně 1x týdně a jemnější pleťový peeling cca 1-2x za týden. Nikdy, ale opravdu nikdy nepoužívejte tělový peeling na svou pleť! Zrníčka tělového peelingu jsou na naši jemnější pleť moc drsné. Pokud máte raději domácí kosmetiku, tak zkuste DIY scrub z cukru. 3. Hydratace

Když už své tělo zbavíme staré a unavené kůže, je potřeba pečovat o tu „novou“. Pro naši pokožku je důležitá hydratace jak zevnitř, tak zvenčí. Co to tedy znamená? Pít, pít, pít. Ideálně čistou vodu nebo bylinné čaje. A samozřejmě hydratovat i naši pokožku pomocí pleťových hydratačních masek.

Mnou vyzkoušené: zkusit můžete například Garnier textilní masku (recenze ZDE) nebo průhlednou gelovou masku od Mary Kay (recenze ZDE).4. Relaxační koupele

Pokud četli můj článek s názvem DIY solná lázeň, tak už víte, jak jsou solné koupele nejenom příjemné, ale i prospěšné. Na co, že je taková koupel se solí dobrá? Na celkové uvolnění těla i mysli – sůl pomáhá při únavě svalů a kloubů, zlepšuje náladu a napomáhá i při kožních problémech jako je akné, lupénka, atd.

Sůl navíc pomáhá rychleji odlupovat odumřelé buňky a tím pomáhá i vzhledu naší pokožky. Pokožka je hydratovaná a hebká.5. Spánek

Tohle budete milovat – aby naše tělo bylo odpočaté, je potřeba alespoň 7 hodin kvalitního spánku. Bez rušení mobilních telefonů, televize apod. Všechno vypnout a spát. Já si před spaním dávám heřmánkový čaj, který uvolní mysl a nabudí na krásné sny (většinou).

Jaký detox si děláte pravidelně vy? Zkoušeli jste solnou lázeň? Výborná, že?

Žádné komentáře:

Okomentovat

Vybíráme šaty s eshopem Manzara.cz

Sice máme období pečení cukroví, shánění dárků a výzdoby našich domovů, ale zároveň se nám blíží čas firemních večírků a plesů. S tímto ob...

Oblíbené články