středa 5. dubna 2017

DIY: Peelingové tabletky

Peeling nemusí mít jen podobu „kašičky“ – co si ho zachovat v tuhé formě? V podobě tabletek, které můžeme i darovat.

Pokud se vám líbil můj článek ohledně DIY Peelingu ze třtinového cukru, tak se vám zalíbí i tento DIY návod. Přemýšlela jsem, jak domácí kosmetiku darovat kamarádkám. Chtěla jsem nějaký originální výsledek – něco jiného než jenom ozdobenou sklenici plnou peelingu. A na internetu jsem našla peelingové tabletky. Postup není vůbec složitý, takže se na to můžeme rovnou vrhnout


Ingredience:

  • třtinový cukr nebo cukr krystal
  • kokosový olej (nebo neutrální masážní olej popřípadě panenský olivový olej)
  • opět naše oblíbené osobní ingredience
  • misku, lžičku na míchání směsi a formičky na led

Naše osobní ingredience:

Jak už jsem psala ve článku DIY peeling scrub, naše osobní ingredience jsou ty, které chceme mít v peelingu. Může jít o 100% přírodní vonný olej, bylinky, koření, sušené květy, citronovou kůru a další.


Jak na to:

1. Připravíme si misku se třtinovým cukrem (nebo bílým cukrem) a nalijeme do ní kokosový olej (masážní nebo panenský olivový). Aby nám směs dobře držela, tak musíme použít více oleje než u předešlého peelingu. 2. Olej s cukrem pořádně promícháme a postupně přidáme „naše osobní ingredience“.
3. Kompletní směs promícháme, aby se hmota dala tvarovat. Směs naplníme do formiček na led a dáme do mrazáku na 2 dny. Tablety po dvou dnech vyndáme a vyklepeme z formiček. Můžeme vložit do nějaké misky nebo uzavíratelné nádobky. A nezapomeňte, že tyto tablety se musejí uchovávat v chladu.
hotové tabletky v podobě srdíčka


Myslím, že je to roztomilejší a hezčí dárek než běžná hmota ve skleničce. Co myslíte vy? Líbí se vám peeling scrub v tabletkách? 

Posílejte na mou FB page vaše fotografie DIY peelingů v tabletkách.

A nezapomeňte, že DIY kosmetika nemá tak dlouhou trvanlivost jako kosmetika z drogerie!


1 komentář:

Vybíráme šaty s eshopem Manzara.cz

Sice máme období pečení cukroví, shánění dárků a výzdoby našich domovů, ale zároveň se nám blíží čas firemních večírků a plesů. S tímto ob...

Oblíbené články