středa 12. dubna 2017

Jarní úklid kosmetické taštičky + prodej

Jarní detox nepotřebuje pouze naše tělo, ale i naše kosmetika. Jak probíhá jarní úklid v kosmetické taštičce?


Občas to chce udělat průvan v kosmetické taštičce – projít veškerou kosmetiku a zkontrolovat ji. Kdy jindy to udělat než na jaře, kdy děláme kompletní detoxikaci našeho těla, vlasů a pokožky. No, já se rozhodla také udělat čistku, protože jsem milovnice kosmetiky a její sběratelka, sešla se mi hromada a hromada produktů, kterých bych se měla zbavit.


Jak na jarní úklid:


1. kontrola kvality
Ano, kvalitní kosmetika je důležitá, ale k čemu nám je, pokud jí projde expirace. Ano, nejenom jídlo má svou trvanlivost. První váš úkol je, vysypat vše na jednu hromadu a projít kus po kuse. Je důležité zkontrolovat, jestli není kosmetika prošlá (hlavně u rtěnek, make-up, korektorů apod.). Ale je nutné zkontrolovat i kvalitu – pokud se změnila barva produktu nebo začal produkt jinak „vonět“, tak vyhodit. Víte, jakou neplechu dokáže udělat taková rtěnka, která smrdí? Nebo řasenka.

Pokud kosmetika smrdí, tak ji nemilosrdně vyhoďte!


2. redukce
Druhým krokem je u mě redukce – dám si na kupičky kosmetiku podle použití a dám si pár otázek: „Používám produkt vůbec? Kdy jsem měla tuto kosmetiku naposled?“

Podle toho se rozhodnu, jestli nechat nebo se jí zbavit. Možná si řeknete, že je to zbytečnost, ale blogerce se může nahromadit tolik podobné kosmetiky, na kterou zapomene, že to až hezké není. Já třeba objevila 5 podobných odstínů rtěnek – každá rtěnka samozřejmě od jiné značky, ale odstíny stejné.


Můj úklid:

No, kvalitu kontroluji pravidelně, takže jsem nemusela vyhazovat nic, co by bylo prošlé. Svou kosmetiku pravidelně dezinfikuji, takže vydrží déle. Zbavila jsem se kosmetiky, která mě zklamala, vyschlých řasenek a vysypaných stínů. Krok jedna zabral chviličku, ale na druhém kroku jsem se hodně zasekla.

Nakonec jsem s těžkým srdcem udělala kupičku, které se chci zbavit. Takové ty hodně a výrazně používané produkty jsem vyhodila, ale je mi líto vyhodit kosmetiku, která byla pouze odzkoušená (na recenze nebo nějaký jeden look).


Prodej:

Pokud si chcete nějakou kosmetiku zakoupit – není problém. Vše prodávám za symbolickou cenu, za kterou kosmetiku neseženete ani ve výprodeji. Vše je VYDENZIFIKOVANÉ!


Sleek
Moje oblíbená kosmetika, od které jsem toho měla opravdu hodně. Nyní prodávám dvě paletky tvářenek se zrcátkem. Tvářenky byly pouze odzkoušené :) Cena je 50,- Kč za kus.

PRODÁNO

PRODÁNO

A poté tu mám dvě barvy na rty Pount Paint. Broskvový odstín a jeden odvážnější modrý. Cena za kus je 80,-. Obě jsem použila pouze na jedno líčení.

PRODÁN modrý odstín


MeMeMe
Moje druhá oblíbená značka, jak jste si mohli už všimnout, je anglická dekorativka MeMeMe. MeMeMe objednávám jednou za čas a vzhledem k tomu, že objednávám přímo na anglických stránkách, beru toho více „do zásoby“ a občas se mi sejde víc věcí.

Vyřadila jsem odzkoušené tvářenky, na které jsem nedávno zveřejnila recenzi na blogu. Cena tvářenek je 100,- Kč za kus
Potom tu mám hodně paletek stínů, které se mi sešly po vícero kusech. Každá paletka stínů je za 50,- Kč.

Další věcí na prodej je barva na rty a tváře a rozjasňovač – obě lahvičky za 100,- nebo každá zvlášť po 60,-.


A lesky na rty – Light me up má zrcátko a LED světlo (jsou moje oblíbenější) a potom klasické lesky na rty, které nelepí a vydrží dlouho. Cena lesků je 40,- za kus (jak říkám, symbolická cena).
A na závěr rtěnky od značky MeMeMe – opět odstíny, které mi nesluší – všechny pouze jedenkrát odzkoušené na štěteček! Cena každé rtěnky je 80 Kč.

PRODÁN odstín SELENE
StageLine Barcelona (Laurendol)
Kosmetika, kterou používají profící – jak vizážistky, tak maskéři. Opět prodávám z důvodu přerušení živnosti. Paletka make-up včetně korektorů. A tužky na rty, které vydrží opravdu dlouho.
Pokud máte o nějakou kosmetiku zájem, stačí napsat e-mail na sabina.krejcova@centrum.cz. Můžeme se domluvit na osobním převzetí v Ústí nad Orlicí nebo Litomyšli. Nebo vám můžu kosmetiku poslat přes Českou poštu za cenu 50,- Kč (v bublinkách a doporučeně).

Jak často děláte redukci kosmetiky vy?


1 komentář:

Vybíráme šaty s eshopem Manzara.cz

Sice máme období pečení cukroví, shánění dárků a výzdoby našich domovů, ale zároveň se nám blíží čas firemních večírků a plesů. S tímto ob...

Oblíbené články