čtvrtek 18. května 2017

Péče o tělo a pleť s tianDe



Když jsem dostala možnost vyzkoušet tuto kosmetiku, tak jsem souhlasila, protože jsem o jejím nákupu přemýšlela již delší dobu. Dneska napíšu recenze na dva výrobky – pleťovou masku s mucinem hlemýžďů a tělovou peelingovou sůl s medem a broskví. 



O značce:

Jde o přírodní kosmetiku z Tibetu, kterou v České republice můžeme nakupovat od roku 2012. Samotná kosmetika vznikla ale dříve – založená byla v roce 2009 v Barnaulu v srdci Altaje. tianDe je hodně používaná i pro wellness nebo léčebné účely.



 

Maska na obličej s mucinem hlemýžďů

Než začnete „Šnečí sliz? Fuj, tak to nechci,“ tak Vás zarazím, protože látka mucin ze šnečího slizu je výborná nejenom na naši pleť.

„Vlastnosti hlemýždího sekretu náhodně objevil španělský onkolog Rafael Abad, když v 60. letech minulého století zkoumal v laboratoři účinky radioterapie pro léčbu rakoviny. Pokusy prováděl na hlemýždích a všiml si, že v sebeobraně vypouštějí látku, která se výrazně liší od slizu, jejž za sebou běžně zanechávají při plazení. Abad rovněž zaznamenal, že drobná poranění vzniklá radiací na tělech hlemýžďů se velmi rychle hojí. To ho přivedlo na nápad otestovat hojivé účinky této substance i na lidské pokožce.“

cena: 107,40 Kč (masku můžete koupit ZDE)

co říká výrobce:
„Maska pro každý typ pleti má omlazující efekt díky obnovení přirozených funkcí pleti. Zklidňuje, vyhlazuje pokožku, snižuje viditelnost vrásek, aktivně doplňuje nedostatek hydratace, dodává zářivý vzhled.“

Účinky masky:

 • zjemnění vrásek
 • mírná exfoliace
 • napomáhá hojení ran a popálenin
 • řeší strie v 1. a 2. stadiu (červené a světle růžové zbarvení)
 • snižuje keloidní jizvy
 • léčí akné a jeho projevy (jizvy, flíčky, tmavší pigmentace, nečistoty, mastná pleť)
 • pomáhá odstranit bradavice


A teď já:

O hlemýždím slizu jsem četla asi před rokem. Na nejednom zahraničním trhu můžete najít různé krémy na pleť s hlemýždím slizem. Na japonském eshopu jsem viděla dokonce i makeup s hlemýždím slizem, masky nebo peelingy. Některé luxusnější salony dokonce nabízejí ošetření pomocí živých hlemýžďů, kdy jich klientce nanesou několik na ošetřenou pleť. Což ale není moc účinné, protože sliz, který vypouštějí při plazení je jiný, než ze kterého se bere účinná látka mucin (ten vypouští hlemýžď pouze, když se bojí).

Naštěstí nemusíme honit hlemýždě po zahradě, ale můžeme si koupit již hotovou a účinnou masku. Maska je zabalena zvlášť ve světlém obalu, na kterém vidíme šnečka (takže už podle obalu poznáte, že jde o masku s hlemýždím mucinem).

Čekala jsem, že maska bude klasická krémovitá nebo gelová na nanesení na pleť prsty, ale není to tak. Jde o textilní masku na obličej (podobně jako masky od Garnier) s lehce lepivou gelovou hmotou. Čekala jsem, že bude nepěkně vonět, ale není to tak. Vůně je slabá, nevtíravá a příjemná. Masku stačí nanést na 15 minut a poté sundat omytím vlažnou vodou.

Po sundání masky jsem cítila, že mám vyčištěný obličej, hydratovanou a rozjasněnou pleť, která byla i lehce sjednocená (zmizelo mi pár červených flíčků). Bohužel nemohu říct, jestli odstraňuje vrásky, protože tento účinek po první masce nikdy neuvidíte.

Jediné co mi trochu vadilo, byly malé otvory na oči a nos. Vyřešila jsem to prostřihnutí nůžkami, ale všimla jsem si toho, až když jsem masku nanesla na obličej.


Závěr:

+ příjemná nevtíravá vůně
+ textilní maska
+ hydratace a rozjasnění pleti
+ vyčištění a sjednocení pleti


- malé otvory na nos a oči




Tělová sůl s medem a broskví

Druhým výrobkem je tělová sůl, která funguje jako peeling. Přiznám se, že tento výrobek mě uchvátil víc.


cena: 51,70 Kč/50g (sůl můžete koupit ZDE) -> recenzovaný produkt
        288,30 Kč/380g (větší balení koupíte ZDE)

co říká výrobce:
„Broskvový extrakt zlepšuje látkovou výměnu, obnovuje, zjemňuje a vyživuje pokožku. Drobné krystalky soli jemně odstraňují odumřelé kožní buňky, stimulují proces regenerace. Sůl má jemný peelingový efekt a tak aktivuje krevní oběh, odvádí toxiny, zvyšuje tonus a pružnost pokožky, pomáhá zbavit se celulitidy..“

Účinky tělové soli:

 • obnovuje, zjemňuje a vyživuje pokožku
 • zklidňuje pokožku
 • zlepšuje náladu
 • odstraňuje odumřelou kůži a podporuje regeneraci
 • aktivuje krevní oběh
 • pomáhá zmírnit celulitidu
 • zvyšuje pružnost pokožky


A teď já:

Nejdřív jsem si chtěla udělat peeling pomocí této soli pouze na nejhorších oblastech (stehna, zadeček a ztvrdlá kůže kolen a loktů), ale zjistila jsem, že mi 50g pytlíček vystačí na celé tělo. Přesně podle návodu jsem namočila svou pokožku, na kterou jsem následně nanesla krouživými pohyby sůl z pytlíčku. Podle výrobce je délka masáže neomezená, takže jsem si dala záležet, abych tělo promasírovala důkladně.

Nakonec jsem opláchla sůl vodou a vylezla z vany. A moje poznatky? První je ten, že kůže je krásně rozzářená, protože se peelingem důkladně odstranily odumřelé buňky pokožky. Druhý poznatek, že díky olejíčku v soli už nemusím namazat tělo žádným hydratačním krémem. Stejně jako u hlemýždí masky, některé účinky soli nejdou vidět na první použití – takže jestli Medová broskev odstraňuje celulitidu, říci nemohu. Každopádně uvažuji, že si tento solný peeling pořídím domů, protože lepší relax jsem dlouho neměla.


Závěr:

+ hydratace
+ rozjasnění pokožky
+ odstranění odumřelé kůže
+ změkčení ztvrdlých částí
+ lepší nálada
+ relax jako ve wellness
+ cena vs. velikost balení


- nenašla jsem 

Znáte tuto značku? Použili jste již nějakou jejich kosmetiku?

Recenze, fotografie: Inka
Výrobky poskytl: eshop kosmetika tianDe

Žádné komentáře:

Okomentovat

Vybíráme šaty s eshopem Manzara.cz

Sice máme období pečení cukroví, shánění dárků a výzdoby našich domovů, ale zároveň se nám blíží čas firemních večírků a plesů. S tímto ob...

Oblíbené články