čtvrtek 25. května 2017

Tajemné lahvičky od MeMeMe – II. barvy na rty a tvářePokračování článku Tajemné lahvičky MeMeMe je tu! Anglická značka dekorativní kosmetiky má i tyto skvělé lahvičky se dvěma odstíny – jaká multifunkční líčidla tu budou tentokrát?O značce:

Jde o anglickou dekorativní kosmetiku, kterou používají vizážistky a zahraniční blogerky. Se značkou jsem se setkala již dřív – zaujala mě nejdříve svým vzhledem, poté svou pigmentací a nakonec výdrží. MeMeMe pečuje o každou ženu a zároveň věří, že každá žena může být krásnou, stačí jenom chtít! 


Jejich balení jsou luxusní a roztomilé a jejich produkty jsou božské! Zamilovala jsem si jejich cestovní tvářenky, hydratační rtěnky a zapečené oční stíny.


Cheek & Lip Tint

Tento produkt je v Čechách méně známý. Jde o barvu na tvář a na rty – takže v podstatě jde o tekutou tvářenku s rtěnkou. Výhodou je, že máte stejný odstín rtů a tvářenky a nemusíte přemýšlet, co se rtěnkou nebo tvářenkou zkombinovat. Jak už jsem psala, značka MeMeMe je hodně přirovnávána ke značce Benefit. A ani tento produkt toho není výjimkou - Cheek and Lip Tint je přirovnáván nejčastěji k Benedikt od Benefitu. 

Opět mám doma dva odstíny – jedním je výrazný odstín Cherub´s Blush, druhým odstínem je něžnější Cupid KissOba odstíny najdete v 12 ml skleněných lahvičkách, které mají štěteček v zavírání (podobně jako laky na nehty). 

A teď se vrhneme přímo na odstíny.

Cherub´s Blush

Odstín Cherub´s Blush bych do češtiny přeložila jako Cherubínský ruměnec. Proč Cherubíni? Jak jsem psala v předešlých článcích o značce MeMeMe, tak firma se inspiruje renesanční Itálií a Starověkým Řeckem. No, a v Řecku uctívali několik Bohů (podle Bohyň jsou pojmenované například hydratační rtěnky Satin Lips). A Cherubíni byli pomocníci Bohů.

„Cherubíni jsou strážci světla a hvězd. Také oni vytvářejí a zprostředkovávají pozitivní božskou energii a jejich vzhled je nádherný.“ 

Cherub´s Blush je tekutá barva, kterou používám spíš na zvýraznění rtů (třeba na párty). Líbí se mi, že je odstín takový tmavě višňový – odstín má studený fialový podtón. Hrozně se mi líbí i vůně barvy na rty, protože voní po mých milovaných růžíchCupid's Kiss

Odstín Cupid's Kiss je v překladu Amorův polibek – tahle ultra zářivá růžová ve mně nejdřív vyvolala hodně obav. Na rozdíl od Cherub´s Blush není barva tak tekutá – je trochu hutnější a lépe se s ní pracuje. Cupid´s Kiss není tak výrazná jako višňová Cherub´s Blush a popravdě ji nepoužívám tak často.  Použití:

Použití na rty:
Pokud chcete lehce obarvené přirozenější rty, tak stačí nanést jednu vrstvu Cheek and Lip Tint. Po jedné vrstvě vypadají rty, jakoby na sobě měly lesk na rty. Pokud chcete naopak výraznější líčení rtů, tak stačí nanést 2-3 vrstvy a rozetřít. Při použití více vrstev rty vypadají jako po nalíčení rtěnkou. Ale tady pozor – více vrstev, které se špatně rozetřou, ulpívají v jemných rýhách rtů.

Oba odstíny můžete použít hned několika způsoby:
  1. naneste aplikátorem a rozetřete prsty (nedoporučuji, protože jsou potom prsty obarvené)
  2. nanesete aplikátorem a poté i aplikátorem rozetřete (to už je lepší způsob, ale chce to hodně šikovnosti, aby bylo rozetření rovnoměrné)
  3. nanesete aplikátorem a rozetřete štětcem – způsob, který používám já, protože je nejrychlejší.
A věřte mi, že rychlost je u této barvy hodně důležitá. Proč? Protože barva rychle zasychá a pokud ji necháte chvíli schnout, tak budete mít nevzhledné fleky. 


Použití na tváře:
Dlouho jsem koumala, jak nanést barvu jako tvářenku, která vypadá přirozeně. Štětcem ani aplikátorem to nevypadalo moc dobře – výsledek byl flekatý. Nakonec jsem to vyřešila tak, že jsem nakapala pár kapek do nádobky. Poté jsem vzala houbičku na make-up a namočila ji do nádobky s barvou na rty a tváře. Houbičkou jsem jemně pohladila tváře, aby se barva přirozeně vetřela, ale zároveň neudělala nevzhledné fleky.  

Závěr:

Ze začátku budete barvy na rty a tváře proklínat, ale pokud se s nimi naučíte pracovat, stanou se vašimi nejoblíbenějšími produkty. Tyhle lahvičky beru na cesty, kdy potřebuji co nejméně věcí s sebou – nahradím jimi rtěnku i tvářenku a nevypadám tak mdle. 

+ odstín Cherub´s Blush (tváře i rty)

+ odstín Cupid´s Kiss (rty)

+ příjemná vůně

+ výdrž produktu

+ pigmentace produktů

+ možnost použití produktů (jemné i výrazné)

+ kvalita vs. cena (třeba oproti Benedikt od Benefit)

- způsob aplikace

- odstín Cupid´s Kiss (tváře – nejde skoro vidět)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Vybíráme šaty s eshopem Manzara.cz

Sice máme období pečení cukroví, shánění dárků a výzdoby našich domovů, ale zároveň se nám blíží čas firemních večírků a plesů. S tímto ob...

Oblíbené články