pondělí 19. června 2017

4x S.O.S na barvené vlasy Známe to každá barvená slečna i žena - odrosty. Strašák číslo jedna. Jak na ně? 

Ve článku Jak na barvené vlasy jsem shrnula tři vyzkoušené možnosti barvení vlasů (všechno odstíny červené nebo rubínové). A pokud jste četli článek ohledně Barvení vlasů s Manic Panic, tak už máte nabarveno. Chce to ale „refresh“. Jak kvalitně zamaskovat odrosty barevných barvených vlasů?
Máte krásnou barvu vlasů, která se dokonce nevymývá, ale co s těmi příšernými odrosty? Existuje mnoho možností. Našla jsem 4 způsoby, které jsem měla možnost po dobu několika měsíců zkoušet. Tady jsou:

1. Dobarvení pernamentní barvou

Koupíte si barvu, kterou si normálně barvíte vlasy, ale použijete ji pouze na odrosty a lehce rozetřete i do zbytku vlasů, aby se vytvořil přechod. S barvou na vlasech čekáte cca 20-40 minut a opláchnete. 

 
Výhody a nevýhody?
+ barva vydrží dlouho (podle odstíny a typu barvy)
+ máte stejný odstín jako zbytek vlasů

- náročnější aplikace, pokud se barvíte sama
- časově náročné (umýt vlasy, nanést, čekat, smýt, důkladně umýt)
- musíte využít celé balení barvy (někomu stačí jedno balení na celé vlasy)

 

2. Dobarvení pomocí šamponu

Pokud vám přijde zbytečné vypatlat celou krabičku s barvou na odrosty, když vám normálně vystačí na celou hlavu, tak doporučuji šampon. Šampon je levnější a zaručeně má i menší balení oproti barvám. Ale má také své výhody i nevýhody.

 + cena
+ jednoduchá aplikace (stejně jako mýt si hlavu šamponem)
+ velikost balení

- vydrží tak na 3-6 umytí
- nemáte stejný odstín, jako je vaše barva

 

3. Refresher

Další možností je Color Refresher. Já zkoušela Color Refresher od Syoss a nevím, jestli nějaká firma vyrábí tónovací pěny na odrosty. Tento způsob mi přijde dost podobný jako u šamponu, ale má ještě méně odstínů než šampony. 

 + cena
+ jednoduchá aplikace (stejně jako mýt si hlavu šamponem)

- vydrží tak na 3-4 umytí
- nemáte stejný odstín, jako je vaše barva (k dispozici klasické odstíny bruneta, blond, červená, černovláska)

 

4. Sprej na odrosty

A poslední způsob je nejnovější novinka na trhu, kterou nabízí hned tři značky (o kterých teda vím) – Syoss (Syoss Root Retoucher) a L´Oréal (L´Oréal Paris Magic Retouch tónovací barva na odrosty) a Bye ByeRacines Coloré par Rodolphe.

Já vyzkoušela Syoss Root Retoucher – vzhledem k tomu, že mám červené vlasy, tak to pro mě byla jediná volba. Ostatní značky nabízejí typické barvy od blond, přes světle a tmavě hnědé až po černé. Jedinou alternativou by byl mahagon, ale ten je spíše hnědý s červenými odlesky.


+ rychlost (to je nej nej nej +)
+ jednoduchá aplikace
+ pohodlná aplikace

- cena
- aplikace (sprej stříká i okolo :D) 

 

A jaký je závěr?

Pokud vám jde o to, aby barva nejdéle vydržela, tak rozhodně použijte na odrosty pernamentní barvu. Pokud vás čeká nějaká akce, a potřebujete co nejdříve obarvit, tak 100% použijete barvu ve spreji na odrosty. Barevný tónovací šampon i Color Refresher od Syoss má výhody i nevýhody pernamentních barev a sprejů. Za mě tedy rozhodně dobarvování barvou, ale pokud nutně potřebuji hned teď kamufláž, tak sprej také není k zahození!   

Brzy se můžete těšit na bližší recenze všech produktů, které na vlasy používám od barvy Manic Panic přes barvící šampon Marion až po tónovací spreje Syoss :)

Používáte něco? Barvíte si vlasy u kadeřnice nebo svépomocí? Co děláte s odrosty? Těším se na vaše odpovědi :) 

Žádné komentáře:

Okomentovat

10 tipů pro teplomili, kam vyrazit v zimě

Chladný leden mnoha lidem díky svému počasí kazí plány. Chcete sedět doma na zadku nebo vyzkoušet něco skvělého i v zimě? Tady je 10 tipů n...