pátek 10. listopadu 2017

Společné bydlení: 7 bodů, kterým se vyvarovat!

V minulém článku jsem psala pár slov ohledně společného bydlení - kdy do toho jít a kdy raději počkat. Dala jsem vám i pár snad užitečných rad, jak přežít společné bydlení. A dneska se podíváme, co nedělat ve společném bytě, pokud chceme aby vztah fungoval.Podle psycholožky Dr. Leslie Beth spolu většina párů začne bydlet jen kvůli finanční situaci. Málokterý pár spolu začne žít opravdu z lásky nebo vidinou společného života. Proto se každý třetí pár ihned po sestěhování rozchází.

Podle této psycholožky je nejdůležitější promluvit si, proč spolu chcete bydlet. Je to jen úspora peněz? Pokus o zklidnění nestabilního vztahu? Nebo vidina společné budoucnosti (společné rodiny)?


Zdroj: mjemagazine.com

Nejlepší odpověď je samozřejmě ta ohledně společné budoucnosti a dětí, ale samozřejmě - každý má své důvody. Každopádně ve všech případech bychom se měli vyvarovat těmto 7 bodům.


1. Nedělejte nic z "trucu" nebo "za trest"
Přítel vám snědl vaši oblíbenou čokoládu, tak vy mu vypijete jeho pivo. V pořádku? Ani trochu. Takhle se ve zralém vztahu nechováme. Navíc by podobné chování mohlo stupňovat více a více. A to přeci nechceme. Takže, co je správně? Promluvit si.


2. Tohle je "moje" a tohle "tvoje"
Zapomeňte na mentalitu já a ty. Jste pár! Takže první věcí, kterou před stěhováním udělejte je vyřešte otázku financí, věcí, prostor apod. Kdo bude platit energie? Kdo bude platit nákupy? Popřípadě, jakým dílem, kdo co bude platit? Povídání ohledně financí je sice nepříjemné, ale je to nutné. Jste pár a finance by pro vás neměli být tabu.

Zdroj fotky: boldsky.com

3. Rámečky se svými "ex"
Chcete toho druhého spolehlivě naštvat? Pověste si na zeď fotografii se svým (svou) "ex". Pokud se nemůžete vzdát svých předmětů, které vám připomínají minulost, nechte si je pro sebe v soukromí. Fotky můžete mít ve svém nočním nebo pracovním stole. Ale je neslušné a hodně bolestivé dávat tomu druhému najevo, že pro nás "ex" něco znamená tím, že si vystavíme společné fotografie. Váš společný domov by měl být vyzdoben vašimi společnými zážitky - ať už fotografiemi nebo suvenýry. Ne třetí osobou, která k vám nepatří.


4. Nevyhazujte předměty toho druhého
Nelíbí se vám obraz, kterou přítel pověsil do ložnice? Fajn, tak mu to řekněte a promluvte si o vhodném místě pro jeho obraz. Ale v žádném případě mu obraz (nebo jakoukoliv) jinou věc nevyhazujte!

3. Tady dekoruji já
Vybavíte a ozdobíte si obývák podle sebe? Špatně. Bydlíte tu oba - jako pár. Není to pouze váš obývací pokoj, ale i vaší druhé polovičky. Takže ideální je kompromis - já si pověsím závěsy, aby ladily s polštářky na pohovce a ty si na poličku klidně dej svou sbírku CD. Například.Zdroj fotky: /i2.wp.com

6. Buďte sami sebou
To, že se sestěhujete neznamená, že přestanete vídat své známé a skoncujete s aktivitami a koníčky, na které jste byli zvyklí. Pro šťastný vztah je důležité, aby měla dvojice společné záliby, kterým se můžou věnovat a dělat si tak společné vzpomínky. Ale je také důležité umět se bavit bez toho druhého. Takže poker s přáteli nebo dámská jízda v kině je povolena.


7. Nediktujte úkoly
Pokud jste zvyklí ze svého současného spolubydlení, že jeden dělá tohle a druhý tamto, nepředpokládejte, že v současném vztahu to bude také tak. Nemůžete určit tomu druhému, že vy budete vařit a on bude prát prádlo. Ne, bez společné diskuze. Místo diktování úkolů si promluvte a rozdělte si práci podle potřeby společně.

Tak kolik nevhodných věcí jste našli ve své domácnosti vy?

S kým bydlíte a proč?

Žádné komentáře:

Okomentovat

Vybíráme šaty s eshopem Manzara.cz

Sice máme období pečení cukroví, shánění dárků a výzdoby našich domovů, ale zároveň se nám blíží čas firemních večírků a plesů. S tímto ob...

Oblíbené články