pátek 29. prosince 2017

Nákupy z Ali: Květinová výzdoba

Chcete si zútulnit své bydlení květinami, ale nejste zrovna zahradnický typ? Není problém. Stačí si jen správně vybrat umělé květiny, které zpříjemní váš interiér. Jaké jsou ty z Aliexpressu? Pozor - včetně funkčního odkazu!


Minule jsem vám vyfotila a zrecenzovala dlouhou koženkovou dámskou peněženku z Aliexpressu. A nyní nás čeká něco trošku jiného - interiérová výzdoba s umělými květinami z Aliexpressu.

Já nevím jak vy, ale já miluji květiny. Bohužel nejsem zahradnický typ a živé květiny mi moc dlouho nevydrží. Takže jsem se rozhodla zútulnit bydlení pomocí umělých květů z Aliexpressu. Najdete jich tam opravdu hodně - růže, hortenzie, čajové růžičky, fialky, tulipány. No snad každou květinu, kterou uvidíte v květinářství.

Chtěla jsem vyzkoušet čajové růže, takže dnes zrecenzuji právě je.


Kytice čajových růžiček


info o nákupu:

cena: aktuálně US $1,81 - na naše cca 42 Kč (já koupila za US $1,70) 
poštovné: zdarma
objednáno: 2. října 2017
doručeno: 16. listopadu 2017 (doručeno za 45 dní)
varianty: 6 barev (pink, milk white, purple, green, blue, red)
odkaz, ze kterého jsem objednala: Svazek čajových růžiček - 6 barev


screen z Aliexpressu

popis obchodníka:

Umělé květy jsou vhodné na svatby, párty, oslavy nebo jenom na běžnou výzdobu bytu. Velikost květin je 28 cm. 

moje recenze:

Na internetu jsem četla, jak vypadají umělé květiny v bytě hrozně. Že je lepší mít květiny živé. Ano, lepší to je, pokud se o ně umíte starat a nečouhají vám z květináče pouze odrostlé šlahouny nebo suché listy. 


odstín milk white - 2 stonky
Chtěla jsem interiér oživit pomocí pár umělých květin. A našla jsem na Ali právě tyto čajové růžičky, které jsou k dostání v 6 barevných variantách. 

Po kliknutí na odkaz prodejce sice vidíte bohatou kytici růžiček ve džbánku, ale ve skutečnosti se prodávají po menších stoncích. Vzhledem k tomu, že 1 ks je pouze jeden svazek s 5 kvítky, bylo by to ve váze trošku smutné. Proto jsem si od obou odstínů koupila 2 ks. 

A teď jaký zvolit odstín? Líbilo se mi více variant - červená, fialová a modrá barva. Ale do bytu se mi tyto barvy moc nehodí. Takže jsem nakonec zvolila odstíny "milk white" a "red".

Květiny jsou dlouhé opravdu slíbených 28 cm, ale mají nastavitelný konec, takže pokud máte menší vázičku, nemusíte nic stříhat - stačí ohnout. A jak vypadá odstín neutrální mléčné bílé v reálu?Je to mléčná barvička, která není čistě bílá, jak by se podle názvu mohlo zdát. 


detail květin odstínu "milk white"

Druhý odstín "red" tedy červený mi trošku připomíná něco mezi červenou a růžovou barvičkou. Sice to není tak výrazná červená jako na fotce prodejce, ale i tak se mi tento odstín v reálu líbí. A naštěstí se mi hodí i do bytu.

detail květiny v odstínu "red"

A jaký je závěr? Květiny jsou sice umělé, ale nevypadají uměle. Alespoň zdálky ne. Přátelé se mě ptají, jak se starám o růže ve vázičce. Jsou krásné a vypadají jako pravé. No, tak kouzlo objeveno.


A co na ně říkáte vy? Máte doma také nějaké umělé květiny?  6 komentářů:

 1. Taky se mi líbí květiny. Pěstuju kaktusy, protože jiné kytky mi taky nevydrží. Tyto umělé vypadají moc hezky. Jen škoda, že nejsou bohatší. Opravdu je nutné koupit jich více z jednoho odstínu. :-)
  welcometomyworld

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. také mám doma pár kaktusů, protože to jsou vděčné rostlinky, které vážně nevyžadují moc péče :)

   Vymazat
 2. Taky jsem už pár takovýchto kytek z Ali objednávala a musím říct, že vypadaly lépe než ty, které seženeme v obchodech. :)

  Little Dreamer

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také jsem si říkala, že umělé květiny seženu i tady, ale nelíbily se mi. Tak jsem zkusila tyto čajové růžičky z Ali a poté jsem přiobjednala další :-)

   Vymazat
 3. Ahooj Sabi,
  tak teď jsi mě opravdu hodně nalákala na koupi nějaké květinové dekorace na Ali, i když jsem tam nikdy nic nekupovala. Ale jak vidím, tak tam mají květiny nádherné a za tu cenu nesrovnatelné s těmi, co se prodávají u nás v květinářství za ty strašné peníze.

  Přeji Ti šťastný nový rok!
  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Viď. Není umělá květina jako umělá květina. Je fakt, že tady umělé květy vypadají vážně uměle.

   I tobě přeji krásný nový rok 2018!

   Vymazat

8 dárků na poslední chvíli

Původně jsem chtěla napsat článek ohledně tipů na dárky k Vánocům, ale podobné články už publikují i eshopy. Ale co když už eshop nestíhá...

Oblíbené články