sobota 9. prosince 2017

TOP 10 vánočních filmů, které musíte vidět!

Je tu druhý adventní víkend. Většina lidí začíná shánět dárky nebo je už dokonce balí do dekorativního papíru. Někdo teprve dělá vánoční výzdobu, ale každý je už nějakým způsobem naladěn na Vánoce. A tady je 10 filmů s vánoční atmosférou, které vám čekání na Vánoce trochu zpříjemní.

Já už mám většinu dárků naštěstí doma. Takže mě na druhý advent čeká krásná povinnost - zabalit je. Balení dárků mám ráda. Udělám si punč nebo svařák, pustím si nějaký pěkný vánoční film (nebo si udělám maraton vánočních filmů) a jdu balit.

A tady máte seznam mých nejoblíbenějších filmů s tématikou Vánoc.

 

 

1. Láska nebeská (Love Actually)


Kdo by tenhle film neznal, že? Jde o můj nejoblíbenější nejenom vánoční film. Děj se odehrává v současném Londýně v období Vánoc. Film nemá hlavního hrdinu jako takového - vypráví příběhy několika lidí. Najdete tu různé příběhy - některé jsou zamilované, jiné smutné, jiné vtipně absurdní.

Láska nebeská má opravdu hvězdné herecké obsazení
(zdroj fotky: ČSFD)


Láska nebeská mě uchvátila právě kvůli tomu, jak vypráví své příběhy - i když jsou některé smutné, tak v nich najdete lásku nebo naději. Tak třeba ovdovělý muž pomáhá svému synovi "dostat" lásku jeho života. Podvedený spisovatel odjíždí do Francie, aby zapomněl na nevěru své ženy a zradu svého bratra a potká dívku, do které se zamiluje. Smutný je i příběh muže, který se zamiloval do nevěsty (Keira Knightley) svého nejlepšího kamaráda.

Ale pobaví vás třeba příběh místního prodavače sendvičů, který nemá štěstí při balení anglických žen a nakonec raději odjede za sexem do amerického Wisconsinu. Stejně absurdní je i příběh dvou lidí, kteří natáčí porno a zjistí, že si náramně rozumí.

vyhaslá rocková hvězda Billy Mack se snaží o come-back vánočním hitem Christmas is All Around.
(zdroj fotky: ČSFD)

A můj nejoblíbenější příběh je historka o vyhaslé rockové hvězdě (Billy Nighy), která se snaží o "come-back" velkým vánočním hitem. Nebo příběh ministerského předsedy (Hugh Grant), který se zamiluje okamžitě poté, co je zvolen do "křesla".

A ano, má opravdu hvězdné herecké obsazení!

Odkaz na ČSFD - Láska Nebeská

 

2. Noc plná zázraků (Letters to Santa)

Hledala jsem nějaký film na podobný způsob jako Láska nebeská - něco, co vypráví příběhy několika lidí a zároveň se to vztahuje k Vánocům. A našla jsem film s názvem Noc plná zázraků (Letters to Santa).

Na internetu se dočtete, že je to Láska nebeská v polském kabátě, ale našla jsem i zmínku, že jde o pokračování Lásky nebeské. No, Lásku nebeskou tento film zaručeně nepřekonal. Ale i tak se mi líbil. Noc plná zázraků vypráví příběhy několika lidí, které zakončí na Štěpána.

Láska nebeská v polském kabátě
(zdroj fotky: ČSFD)


Odkaz na ČSFD - Noc plná zázraků

 

3. Vánoční koleda (A Christmas Carol)


Co by byly Vánoce bez jednoho "Grinche", který je chce zkazit úplně každému?
Vánoční koleda je příběh o skrblíkovi, který nesnáší Vánoce a rodinu - miluje pouze peníze. Na Štědrý den odmítne zvýšení platu svému zaměstnanci, rodinnou večeři u svého jediného příbuzného a dokonce i finanční pomoc potřebným. Duchové Vánoc to ale tak nenechají. Nejdříve za ním pošlou jeho mrtvého společníka, který mu řekne o strastech svého posmrtného života a projeví lítost nad tím, jak žil. A tři duchové Vánoc mu následně ukáží jeho minulost, současnou krásu Vánoc a budoucnost, která končí 25.12. tohoto roku, pokud se nenapraví.

A nebyl by to vánoční příběh, kdyby se nešťastný Vydřigroš nenapravil.

Moje nejoblíbenější zpracování je to animované z roku 2009.
(zdroj fotky: ČSFD)

Vánoční koleda je vytvořena na motivy knihy Ch. Dickense a má více zpracování, ale mně osobně se nejvíc lidí ta animovaná verze z roku 2009. I když jsme se shodli, že to není nic pro úplně malé děti.

Odkaz na ČSFD - Vánoční koleda (animovaná verze)

 

4. Grinch


Ano, když už jsem zmínila mrzutého nešťastníka, který nesnáší Vánoce tak nesmím zapomenout na Grinche. Je zelený, chlupatý a nesnáší cokoliv s vánoční tématikou!

Je zelený, chlupatý a nesnáší Vánoce!
(zdroj fotky: ČSFD)

Kdo by neznal příběh Kdovíků z městečka Kdosice, kteří milují Vánoce a předvánoční období. Jejich bujaré veselí nad svátky Vánoc chce však zhatit Grinch, který vyrůstal společně s Kdovíky, i když se od nich lišil. 

Ale v každé pohádce se najde někdo, kdo věří a dává naději všem ostatním. Včetně Grinche.


Odkaz na ČSFD - Grinch

 


5. Sám doma (Home Alone)


"My zapomněli na Kevina!"

Myslím, že tento film také nemusím představovat. Ať už jde o Sám doma nebo Sám doma Ztracen v New Yorku, jde o parádní vánoční film, který rozesměje i po několikátém shlédnutí.


"Pořád mám pocit, že jsme něco zapomněli. Kevina!"
(zdroj fotky: ČSFD)


Odkaz na ČSFD - Sám doma a Sám doma: Ztracen v New Yorku

 

6. Anděl Páně 1 a 2


Nesmím zapomenout i na českou pohádku Anděl Páně, která je zaměřena právě na období Vánoc a Tří králů. Anděl Páně je už staršího data, ale anděl Páně 2 je loňská novinka. A opravdu stojí za podívanou! Taškařice čerta a anděla jsou k popukání.

"Chi chi chi..."
(zdroj fotky: ČSFD)

 Odkaz na ČSFD - Anděl Páně a Anděl Páně 2


7. Čtvery Vánoce (Four Christmases)


Kdo by nechtěl vynechat Vánoce s bláznivou rodinou a místo toho jet k moři? Mladý bezdětný pár se každý rok vyhýbá vánočním svátků se svou rodinou. Místo toho jezdí na dovolenou a rodině tvrdí, že pomáhají potřebným lidem nebo zachraňují děti. Bohužel jim to tento rok nevyjde a musí navštívit svou rodinu - respektive čtveřici rozvedených rodičů. Místo poklidných Vánoc u moře je čekají Vánoce rozdělené na čtyři díly. A to opravdu bláznivé Vánoce.

Komedie o Vánocích s bláznivou rodinou -a to hned 4x.

Tuhle komedii doporučuji!

Odkaz na ČSFD - Čtvery Vánoce


8. Vánoce naruby (Christmas with the Kranks)


Když už jsem zmínila "zazdění" Vánoc dovolenou, tak se o to pokoušel i manželský pár, který slavil své první Vánoce bez své dcery Blair. Tak proč je neoslavit u moře? Samozřejmě jim to nevyjde - to by nebyla komedie, že? Takže zatímco jejich sousedé zdobí své domy, vytahují Frostyho na střechu, shání dárky a připravují se na Vánoce, Luther a Nora kupují plavky a nechávají si dělat falešné opálení. I přes snahy sousedů nedělají vánoční výzdobu a nekupují dárky.

Co takhle neslavit Vánoce?
zdroj fotky: ČSFD
Jenže by to nebyla komedie, kdyby jim na Štědrý den nezavolala jejich dcera Blair, která chce přivést na legendární vánoční večírek se sousedy i svého snoubence. Luther a Nora mají jen 12 hodin na připravení vánočního večírku. 

Odkaz na ČSFD - Vánoce naruby9. Santa má bráchu (Fred Claus)


Další bláznivá americká komedie z Polárního kruhu. Fred Claus je starší bratr legendárního Santa Clause. Zatímco Santa vede na polárním kruhu továrnu na hračky a miluje ho každé malé dítě, Fred vede nudný život a snaží se si udržet přítelkyni. Jednoho prosincového dne přijede za svým bratrem Santou kvůli domluvenému vánočnímu dárku - penězům, které Fred dluží a chce je od svého bratra.

Jenže neví, že na Polárním kruhu jsou i jejich rodiče, kteří milují svého mladšího bratra a staršího Freda berou za černou ovci rodiny. Jenže nikdo neví, že Santa má problém. Takže jediný, kdo může zachránit Vánoce je právě Fred.

Fred a Santa - dva bratři, kteří se od sebe dost liší.
zdroj fotky: ČSFD
Odkaz na ČSFD


10. Ukradené Vánoce (The Nightmare Before Christmas)

A na závěr tak trochu jiné Vánoce -s Timem Burtonem! Ukradené Vánoce, The Nightmare Before Christmas nebo Noční můra před Vánoci - pod těmito názvy najdete film o tak trochu jiných Vánocích. Kostlivec Jack žije v Halloweenském městečku, kde je nekorunovaným králem. Jenže v městečku, kde Halloween trvá celý rok se Jack nudí. Jednou se jde projít a přemýšlí o sobě a o svém životě a najednou najde cestu do jiného městečka - Vánočního městečka. Jack je uchvácen sladkostmi, výzdobou a veselými písničkami. Chce tuto atmosféru dostat do svého Halloweenského městečka.

Jack ukradne Vánoce
zdroj fotky: ČSFD
Vrátí se do Halloweenského městečka, nechá unést Santu a připravuje se ukrást jeho velký den - Štědrý den.

Tento film není pro každého - pokud máte rádi Tima Burtona a zároveň vám nevadí písničky ve filmu, tak na něj ale rozhodně mrkněte!

odkaz na ČSFD - Ukradené Vánoce

2 komentáře:

 1. Super tipy, Anděla Páně 2 mám moc ráda. Líbí se mi víc než 1. Ale možná to bude tím, že se spoustu scén točilo u nás na hradě :D Santa má bráchu je moje klasika.
  http://life-by-marie.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také se mi víc líbí víc 2. Ani nevím, kde přesně se to točilo, ale prostě je taková vypracovanější a vtipnější :)

   Dávali nedávno v telce - koukala jsi?

   Vymazat

Vybíráme šaty s eshopem Manzara.cz

Sice máme období pečení cukroví, shánění dárků a výzdoby našich domovů, ale zároveň se nám blíží čas firemních večírků a plesů. S tímto ob...

Oblíbené články