sobota 6. ledna 2018

Osobně vyzkoušený návod na rychlé a efektivní mytí oken!

Vánoce nám skončily a mnoho hospodyněk se chystá na důkladné omytí oken od sněhu, lepidla nebo špíny. Jak umýt okna důkladně a nenechat na tom ruce? Mám pro vás osobně vyzkoušený návod - tak jdeme na to!Nikdy jsem nějak neřešila, jakým způsobem mýt okna, ale po nastěhování do bytu jsem myslela, že se zblázním. Celý den mi trvalo, než jsem umyla okna a parapety. Naštěstí jsem přes zimu prošla pár receptů a babských rad. No a nechala jsem se inspirovat i radou mojí mamky.

Takže než se vydáte mýt okna, udělejte si kafe nebo čaj, sedněte si a čtěte dál.


Umývání nemusí být nuda!

Mytí oken a celkově úklid nemusí být otročina, když si najdete svou berličku, jak na to. Takže nejdříve pár tipů, jak si zpříjemnit mytí oken (nebo úklid obecně):

  • hudba - tato "berlička" je moje nejoblíbenější. Všechno jde s hudbou lépe, takže si pusťte něco, co vás rozproudí nebo uklidní. Já osobně si pouštím rockovou muziku, u které se zpívám. Youtube, rádio nebo televize to jistí - já si oblíbila v televizi rockový program Rebel.
  • káva, čaj - sice jdete uklízet, ale to neznamená, že si při úklidu nemůžete dát kávu nebo čaj. Takže směle do toho.
  • odměňte se - máte hotov? Dejte si skleničku vína nebo relaxační vanu!

fotka vypůjčena z yelpcdn.com

Takže už víme, jak si zpříjemnit úklid, ale teď jak důkladně a efektivně uklidit, aby umytí nějakou chvíli vydrželo? Jdeme uklízet!


Jdeme efektivně mýt okna! 

Tady je můj návod, díky kterému uklidíte efektivně, důkladně a rychle.

1. Zapnete hudbu, kterou máte rádi a připravíte si židli nebo schůdky.

2. Sundáte záclony, pokud nějaké máte a hodíte je do pračky.

3. Připravíte si dva kyblíky  a dvě hadry. Do jednoho kyblíku si dáte vlažnou vodu a jar a do druhého vlažnou vodu a balíček vanilkového pudingu. Ano, čtete dobře - použijeme vanilkový puding.

4. Nejdříve použijete kyblík s jarovou vodou, pomocí které omyjete žaluzie, parapety a rámy oken.


fotka vypůjčena z wikihow.com

5. Potom vytáhnete žaluzie a omyjete skla oken pomocí vody a vanilkového pudingu. Samozřejmě z obou stran - zevnitř i zvenčí.

6. A na závěr nastříkáte na okno přípravek na skla a okna, který běžně používáte a suchou čistou stěrkou setřete. Pokud nemáte stěrku, tak můžete použít hadr a krouživými pohyby rozetřít do ztracena. Díky pudingu ve vodě není na okně tolik čmouh. 7. Na závěr pověsíme vyprané a suché záclony a máme hotovo.


Hotovo a můžeme si dát třeba to vínečko. A jak myjete okna vy?

Žádné komentáře:

Okomentovat

8 dárků na poslední chvíli

Původně jsem chtěla napsat článek ohledně tipů na dárky k Vánocům, ale podobné články už publikují i eshopy. Ale co když už eshop nestíhá...

Oblíbené články