čtvrtek 1. února 2018

Nauč se prodávat přes eshop!

Určitě jste si všimli, že spousta manuálně zručných blogerek rozjíždí svůj vlastní business v podobě eshopů. Pokud vás také napadla možnost takového přivýdělku, ale založení eshopu je pro vás španělská vesnice, rozhodně zbystřete...

V dnešním světě se při výdělek rozhodně hodí - ať už se jedná o nějaké přilepšení ke studiu, výplatě či k mateřské. Pro mnohé se časem stává eshop hlavním zdrojem příjmů. Pokud vás také tato myšlenka už napadla, ale bojíte se ji zrealizovat, rozhodně neházejte flintu do žita. 


Jak to nedělat:

Teď něco z vlastní zkušenosti - byla jsem mladá a naivní holka, která přišla na možnost dovozu anglické dekorativní kosmetiky k nám do Čech. Dokonce jsem byla ze začátku vedená jako jediný distributor této kosmetiky. Ale bohužel jsem spoléhala sama na sebe a chtěla jsem na založení eshopu co nejvíce ušetřit. Zpytlíkovala jsem si sama nějakou eshopovou základnu a překopala vzhled stažené šablony na internetu. A jak to dopadlo? Příšerně.

Eshop mi samozřejmě "zkolaboval" hned v začátcích a já měla nefunkční stránky a plno kosmetiky na skladě. Naštěstí jsem se ze svých chyb poučila a svěřuji se pouze odborníkům. 


Jak si přivydělat:

Způsobů a možností je určitě mnoho, ale čím vynikáte? Umíte háčkovat? Navrhujete a šijete oblečení? Skvěle malujete portréty a celkově obrazy? Tak sem s tím.

Kamarádka umí perfektně háčkovat - naučila se dělat tolik oblíbené (a v obchodech předražené) puffy a rozjela svůj podnik na fler.cz. To ji ale přestalo stačit, takže si založila svůj eshop s háčkovaným zbožím a nestíhá zpracovávat objednávky :D

screen z eshopu shoptetCo pro to musíte udělat?

První fází je podle mě "chtít se prosadit" - protože bez této fáze vám je zbytek k ničemu. Ale pokud se opravdu rozhodnete vykročit směrem k přivýdělku, doporučuji oslovit odborníka, který vám se základním nastavením eshopu pomůže. 

Napadá mě třeba firma shoptet, se kterou spolupracují i některé české blogerky. Líbí se mi, že je to firma s "lidským přístupem". Vy si něco vymyslíte a oni to s vámi prokonzultují a poradí nejlepší možnou variantu. 

Další věc, která se mi u nich líbí, že vám i pomáhají a radí, jak efektivně eshop provozovat a hlavně jak vydělávat. Na blogu stránky shoptet najdete i rady, jak rozjet svůj eshop, povinné informace, které musí eshop obsahovat a dokonce i vzorové formuláře na odstoupení od smlouvy. 

screen z eshopu shoptet


Líbí se mi i jednoduše a efektivně vytvořené videonávody. A zaujal mě i Ebook pro začínající uživatele, který si můžete stáhnout do svého zařízení a v klidu pročítat i mimo internetové připojení. 


Co shoptet umí?

Shoptet vám spravuje eshop, ale pokud budete natolik úspěšní, že si otevřete vlastní prodejnu, tak se jim můžete svěřit do péče i s kamennou prodejnou. A dokonce umí i EET. Takže pan Babiš může být spokojen. 

screen z eshopu shoptet


Pokud vás shoptet zaujal, rozhodně na něj mrkněte. Můžete projet jejich Reference nebo se rovnou pustit do čtení Ceníku. A pokud máte dostatek času, můžete si projít jejich rady a tipy do začátků, které rozhodně oceníte!

Tak s čím začnete podnikat vy? 

   


2 komentáře:

 1. Mm, tak tenhle článek je opravdu zajímavý. Díky za rady a sdílení i vlastních zkušeností.
  Měj se krásně, Š

  BLOG Corculum | Stepanka_T

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není vůbec za co :) Také znovu přemýšlím o zprovoznění eshopu, ale to až se trošku usadím v novém domově a "zabydlím" v nové práci :D Teď bych toho měla moc :)

   Vymazat

8 dárků na poslední chvíli

Původně jsem chtěla napsat článek ohledně tipů na dárky k Vánocům, ale podobné články už publikují i eshopy. Ale co když už eshop nestíhá...

Oblíbené články