sobota 31. března 2018

5x způsobů zdobení kraslic

Jsou tu Velikonoce! Někdo je slaví, někdo nikoliv. Ale jarní velikonoční výzdobu si může užít každý! Tady je 5 tipů, jak ozdobně obarvit vajíčka. Pozor tyhle vajíčka nejsou určené k jídlu!Pokud vám jde pouze o výzdobu, rozhodně se vám bude hodit následujících 5 způsobů zdobení vajíček. POZOR vajíčka nejsou k jídlu! Doporučuji si vajíčka vyfoukat, aby z nich zbyly pouze skořápky. Vnitřek vajíček můžete použít třeba k upečení beránka nebo dalších chuťovek.

Prázdné skořápky můžeme v klidu dozdobit a použít na výzdobu bytu, balkonu nebo zahrady.


1. Lakovaná vajíčka


Na tento způsob barvení nám stačí dvě základní ingredience - voda a laky na nehty. Pro vytvoření mramorovaného efektu budeme potřebovat 2-4 laky na nehty. Barvy jsou samozřejmě na vás. Do mističky s vodou nakapejte pár kapek laku na nehty a jemně je promíchejte špejlí. Potom vyfoukané skořápky ponořte a lehce s nimi kružte. Nechte oschnout a tadá:

zdroj fotky: helloglow.co


2. Akvarelky


Další způsob je nabarvení skořápek akvarelovými barvami. Stačí skořápky napatlat dle libosti a poté zabalit do sáčku nebo folie a promnout vajíčka. Barva se částečně setře a na jiném místě naopak zůstane. Vytvoří to hodně zajímavý efekt. Jen je třeba nechat skořápky doschnout.

zdroj fotky: modernmom.com3. Voskované kraslice


Dalším způsobem zdobení je použití voskovek a svíčky. Takže tohle není zrovna styl zdobení pro malé děti. Stačí rozdrobit vosk ze svíčky a trochu barevných voskovek na
lžíci a nechat je roztéct nad hořící svíčkou. Potom stačí špejlí zdobit kraslice podle vašich představ.

zrdoj fotky: pinterest-com4. Pěna na holení


Ano, čtete dobře. K dalšímu zdobení budeme potřebovat pěnu na holení nebo šlehačku a tekuté nebo gelové potravinářské barvivo. Pěnu na holení nebo šlehačku nastříkejte do nádoby s rovným dnem a pocákejte barvami s kapkou vinného octa. Pak už jen stačí vzít špejle a lehce barvy promíchat. Nakonec vezmeme vajíčka a lehce je v pěně obalíme. Dáme oschnout na pečící papír na cca 20 minut a pak už jenom omyjeme zbytek pěny.

zdroj fotky: pinterest.com

Vypadají opravdu pěkně, nemyslíte?


5. Decoupage u vás doma!

Znáte metodu zdobení Decoupage? Tímto zdobícím efektem nemusíte zdobit pouze kraslice, ale v podstatě cokoliv. Stáčí vám kousky novin, lepidlo na decoupage a lak (někdy bývá přímo v lepidle). Vajíčko potřete na etapy lepidlem a přiložíte kousky novin nebo kousky ubrousků (pouze jednu vrstvu) a uhlaďte. Tímto stylem pokračujeme dokud nebude vajíčko celé oblepené. A nakonec stačí nechat zaschnout a přelakovat.

zdroj: pinterest.com

Zítra zveřejním pár tipů, jak nabarvit vejce, aby se dalo i sníst!

Jakým způsobem zdobíte vy?

2 komentáře:

  1. To vypadá skvěle :) Docela mě překvapila ta pěna na holení. Jinak dech beroucí je ten pátý bod. My vajíčka barvíme cibulí.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Já viděla Decoupage jako rámečky u fotek nebo zrcadel a vypadá to opravdu pěkně. Pěna na holení mě také překvapila. Na jednom českém fóru jsem i četla komentáře dvou táborů - jestli je vajíčko barvené pěnou na holení jedlé nebo nikoliv.

      Vymazat

8 dárků na poslední chvíli

Původně jsem chtěla napsat článek ohledně tipů na dárky k Vánocům, ale podobné články už publikují i eshopy. Ale co když už eshop nestíhá...

Oblíbené články