sobota 22. září 2018

10 inspirací pro podzimní domov

I když se vám tato věta nebude líbit, přesto ji napíšu - podzim nám klepe na dveře a s ním přichází i můj inspirativní článek na podzimní dekorace. Co si dáte na balkon letos? Jak si vyzdobíte svůj stůl? To nechám na vás - ale trocha inspirace neuškodí. Podzim sice není u lidí moc oblíbené období, ale já ho mám ráda. Líbí se mi ty barvy, Babí léto, dýně všude okolo a ta vůně skořice, dýně a podzimu. No a s přicházejícím podzimem mě láká podzimní výzdoba bytu. Tady je trocha inspirace, kterou zvládne doma úplně každý. 

1. Světélkující dýně

Neexistuje nic jednoduššího než vydlabaná dýně s čajovou svíčkou uvnitř. Je jen na vás, jestli vydlabete celou dýni nebo jenom "vyťupkujete" ornamenty.

zdroj fotky: pinterest

2. Dýňobraní

Dýně v jakékoliv velikosti můžeme použít na dekoraci skříněk, stolečků či odkládacích židliček. 

zdroj fotky: pinterest

3. vůně skořice

Tuto dekoraci vřele doporučuji - nejenom že dobře vypadá, ale díky skořici nádherně voní. Stačí nám skleněná nádobka, kterou oblepíme dokola skořicí. Zbývá vložit čajovou svíčku a užívat si podzimní nálady. 

zdroj fotky: pinterest

4. podzimní mísa

Nebaví vás zdobení? Stačí pouze skleněná mísa, kterou naplníte kousky skořice, malými šištičkami či kúrou. Pro podzimní efekt můžeme přidat malé ozdobné dýně.
  
zdroj fotky: pinterest

5. barevné lístky ve skle

Opět nám stačí sklo, na které přilepíme barevné usušené listy. Můžeme dozdobit kouskem provázku se skořicí.

zdroj fotky: pinterest

6. barevné listy ve váze

Pokud máte vysokou prosklenou vázu, tak neexistuje nic jednoduššího než natrhat kousky větviček, na kterých jsou barevné lístky a dát je do této vázy. Vypadá to pěkně a máte to bez práce. 

zdroj foto: pinterest


7. tradiční věnec

Tradičně netradičně můžeme vytvořit i podzimní věnec na dveře z malých dýní.  

zdroj fotky: pinterest

8. podzimní sklenice

Také se vám podařilo rozbít sklenici na víno ze setu? Můžeme využít ostatní sklenice jako dekoraci. Stačí přidat kousky skořice, kúry, mini dýně nebo ořechy a položit na podzimní podklad čajovou svíčku. 

zdroj fotky: pinterest

9. vřes

Nevím jak vám, ale mně osobně se nejvíce líbí vřes v jakékoliv podobě. Ať už v košíku nebo květináčku. 

zdroj fotky: pinterest

10. dary přírody

Nejvíc se mi líbí využití přírodních dekorací. Příště si ukážeme, jak vytvořit pár dekorací pomocí přírodních materiálů : )

zdroj fotky: pinterest
Využíváte přírodní materiály k výrobě dekorací? Máte rádi podzim? Zdobíte domov podle ročního období? 

13 komentářů:

 1. Byt zdobím minimálně, ale všechny podzimní dekorace se mi moc líbí. Celkově mám podzim ráda, je to takový odpočinek od vysokých teplot a ty barvičky všude, popadané listy, nádhera.
  Povídání nejen o kosmetice

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si umím najít krásu v každém období, ale podzim zbožňuji právě díky barvám.

   Vymazat
 2. Letos to neřeším, ale příští rok se do toho vrhnu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já měla pauzu loni, protože jsme se stěhovali do nového bytu a měli jsme dost starostí s úklidem, stěhováním a montováním nábytku. Ale letos si to chci vynahradit :)

   Vymazat
  2. no já sháním vánoční výzdobu už :D jinak chci nasbírat žaludy a udělat věnec..jen těžko říct jak dlouho vydrží

   Vymazat
 3. Sabinko, moc pěkný inspirativní článek :-) miluji podzim <3 nějaká svítící dýně by se mi určitě hodila. Vůni a zároveň chuť skořice miluji celoročně.

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U mě vede celoročně vůně vabioky, skořice a melounu, ale od podzima mě to víc vybízí ke skořici, pečenému jablku a cukroví :D pak pošli fotky dýně :)

   Vymazat
 4. Já se přiznám, že u nás se do podzimního ladí jen trochu. Většinou na to se školou, prací rodičů, práci okolo domu a na zahradě a taky kvůli mnoha akcím, které na podzim jsou, úplně zapomeneme a nestihneme nic vyrobit. Ale několik z těch nápadů se mi dost líbí, takže si článek musím uložit! Snad se najde čas.
  Hemitson
  Before-the-shadows.blog.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Znám to, shon a spěch :) budu přidávat i vánoční inspiraci :)

   Vymazat
 5. Všechno na fotkách vypadá nádherně. Miluju koukat na podobné inspirace. Doma to sice nějak extra neprozivam, ale snažím se to vždycky alespon trochu zútulnit tak nějaká inspirace se pokaždé hodí. Hezký článek :)

  MagicBeautyLife

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já nemám ráda přeplácané výzdoby a dekorace, ale decentní zdobení se mi doma líbí. Snažím se, trochu ozdobit svůj domov, ale ne vždy je na to čas :)

   Vymazat
 6. Tenhle rok jsem si řekla, že se trochu vynasnažím to u nás zútulnit, ale zatím akorát jako zběsilá nakupuji svíčky a různé svícny a už to pomalu nemáme kam dávat:))

  OdpovědětVymazat

Vybíráme šaty s eshopem Manzara.cz

Sice máme období pečení cukroví, shánění dárků a výzdoby našich domovů, ale zároveň se nám blíží čas firemních večírků a plesů. S tímto ob...

Oblíbené články