sobota 22. září 2018

10 inspirací pro podzimní domov

I když se vám tato věta nebude líbit, přesto ji napíšu - podzim nám klepe na dveře a s ním přichází i můj inspirativní článek na podzimní dekorace. Co si dáte na balkon letos? Jak si vyzdobíte svůj stůl? To nechám na vás - ale trocha inspirace neuškodí. Podzim sice není u lidí moc oblíbené období, ale já ho mám ráda. Líbí se mi ty barvy, Babí léto, dýně všude okolo a ta vůně skořice, dýně a podzimu. No a s přicházejícím podzimem mě láká podzimní výzdoba bytu. Tady je trocha inspirace, kterou zvládne doma úplně každý. 

1. Světélkující dýně

Neexistuje nic jednoduššího než vydlabaná dýně s čajovou svíčkou uvnitř. Je jen na vás, jestli vydlabete celou dýni nebo jenom "vyťupkujete" ornamenty.

zdroj fotky: pinterest

2. Dýňobraní

Dýně v jakékoliv velikosti můžeme použít na dekoraci skříněk, stolečků či odkládacích židliček. 

zdroj fotky: pinterest

3. vůně skořice

Tuto dekoraci vřele doporučuji - nejenom že dobře vypadá, ale díky skořici nádherně voní. Stačí nám skleněná nádobka, kterou oblepíme dokola skořicí. Zbývá vložit čajovou svíčku a užívat si podzimní nálady. 

zdroj fotky: pinterest

4. podzimní mísa

Nebaví vás zdobení? Stačí pouze skleněná mísa, kterou naplníte kousky skořice, malými šištičkami či kúrou. Pro podzimní efekt můžeme přidat malé ozdobné dýně.
  
zdroj fotky: pinterest

5. barevné lístky ve skle

Opět nám stačí sklo, na které přilepíme barevné usušené listy. Můžeme dozdobit kouskem provázku se skořicí.

zdroj fotky: pinterest

6. barevné listy ve váze

Pokud máte vysokou prosklenou vázu, tak neexistuje nic jednoduššího než natrhat kousky větviček, na kterých jsou barevné lístky a dát je do této vázy. Vypadá to pěkně a máte to bez práce. 

zdroj foto: pinterest


7. tradiční věnec

Tradičně netradičně můžeme vytvořit i podzimní věnec na dveře z malých dýní.  

zdroj fotky: pinterest

8. podzimní sklenice

Také se vám podařilo rozbít sklenici na víno ze setu? Můžeme využít ostatní sklenice jako dekoraci. Stačí přidat kousky skořice, kúry, mini dýně nebo ořechy a položit na podzimní podklad čajovou svíčku. 

zdroj fotky: pinterest

9. vřes

Nevím jak vám, ale mně osobně se nejvíce líbí vřes v jakékoliv podobě. Ať už v košíku nebo květináčku. 

zdroj fotky: pinterest

10. dary přírody

Nejvíc se mi líbí využití přírodních dekorací. Příště si ukážeme, jak vytvořit pár dekorací pomocí přírodních materiálů : )

zdroj fotky: pinterest
Využíváte přírodní materiály k výrobě dekorací? Máte rádi podzim? Zdobíte domov podle ročního období? 

8 komentářů:

 1. Byt zdobím minimálně, ale všechny podzimní dekorace se mi moc líbí. Celkově mám podzim ráda, je to takový odpočinek od vysokých teplot a ty barvičky všude, popadané listy, nádhera.
  Povídání nejen o kosmetice

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si umím najít krásu v každém období, ale podzim zbožňuji právě díky barvám.

   Vymazat
 2. Letos to neřeším, ale příští rok se do toho vrhnu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já měla pauzu loni, protože jsme se stěhovali do nového bytu a měli jsme dost starostí s úklidem, stěhováním a montováním nábytku. Ale letos si to chci vynahradit :)

   Vymazat
  2. no já sháním vánoční výzdobu už :D jinak chci nasbírat žaludy a udělat věnec..jen těžko říct jak dlouho vydrží

   Vymazat
 3. Sabinko, moc pěkný inspirativní článek :-) miluji podzim <3 nějaká svítící dýně by se mi určitě hodila. Vůni a zároveň chuť skořice miluji celoročně.

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U mě vede celoročně vůně vabioky, skořice a melounu, ale od podzima mě to víc vybízí ke skořici, pečenému jablku a cukroví :D pak pošli fotky dýně :)

   Vymazat
 4. Já se přiznám, že u nás se do podzimního ladí jen trochu. Většinou na to se školou, prací rodičů, práci okolo domu a na zahradě a taky kvůli mnoha akcím, které na podzim jsou, úplně zapomeneme a nestihneme nic vyrobit. Ale několik z těch nápadů se mi dost líbí, takže si článek musím uložit! Snad se najde čas.
  Hemitson
  Before-the-shadows.blog.cz

  OdpovědětVymazat

10 inspirací pro podzimní domov

I když se vám tato věta nebude líbit, přesto ji napíšu - podzim nám klepe na dveře a s ním přichází i můj inspirativní článek na podzimní de...

Oblíbené články