neděle 18. listopadu 2018

Africké hodování na hradecké Náplavce

Jackfruit, duriany, annony - ne to není zaklínadlo, ale výběr z exotického ovoce, které jsme měli možnost ochutnat a zakoupit během pop-up marketu v Hradci Králové. Nestihli jste? Nevadí, podělím se s vámi o tento netradiční zážitek.


Včera přijel tým z Virunga do místního NãPLAVKA café & music baru a přivezl s sebou africkou atmosféru a spoustu exotického ovoce. Měli jsme možnost ochutnat Jackfuit, Dračí ovoce, baby banány, červené zanzibanány, mango, papáju, duriany a annony. Většinu z těchto dobrot jak v čerstvém, tak sušeném stavu. 

Manok

Exotické ovoce - čerstvé i sušené


Mně osobně nejvíc zaujalo Jackfuit ovoce, které je skvělé čerstvé, výborné sušené a navíc se dá jeho část použít i na vaření. Sušený Jackfuit jsem si odvezla i domů - a právě ho do sebe láduji během psaní článku. Jackrufit:

"Voní jako ananasy a banány. Chuť je pronikavě sexy mango-melounovo-banánová, pravděpodobně vám pomate smysly. Uvnitř každého segmentu je semeno o velikosti datle. Ta jsou jedlá, ale ne za syrova. Pražíme je nebo vaříme. Jsou bohatá na škrob, bílkoviny i minerály. Považují se za afrodisiakum. Co do výživového profilu je jackfruit srovnatelný s banány. Tedy karbohydrátový nakopávač. Vedle toho v dužině najdete draslík, hořčík, mangan a železo, vitamín C, vitamín A a třeba taky komplex vitamínů B.." (zdroj: Virunga.cz)

Kamarády nejvíc oslovila Annona Graviola svou chutí a také pro své vysoce léčivé účinky. V Čechách je toto exotické ovoce známé spíše pod názvem Lahvovník.


Annona Graviola (lahvovník):

"Svojí osvěžující a lehkou chutí je naprosto výjimečná. Připomíná kombinaci jahod a ananasu, doplněnou citrusy a banány. Původně pochází z Karibiku, kde věří v její zázračné léčivé účinky. Baští se čerstvá, jí se bílá dužnina." (zdroj: Virunga.cz)

Pro milovníky banánů tu byl ráj. Kromě malilinkatých baby banánů jste mohli vyzkoušet a zakoupit červené zanzibanány, v gastronomii velice oblíbené Plantain banány nebo Burro banány, které chutnají jako banán, jablko a citrus dohromady.   Vzhledem k tomu, že nám řádí chřipkové období a "dopuji" se zázvorem, nemohla jsem si nevšimnout i ošatky s baby zázvorem. Roztomilé, nemyslíte?
Podmanivá vůně koření

Milovníci koření si také přišli na své. K zakoupení tu bylo několik druhů čerstvého koření od římského kmínu, přes černý pepř až po různé druhy masaly. 
Koutek pro závisláky - Káva i kakao

U pokladny jsem si všimla "Ugantské ARABKY", což je pražená 100% arabica káva. Na eshopu Virunga jsem objevila ještě Zelenou nepraženou kávu a samozřejmě i čerstvý kakaový lusk a nepražené RAW kakaové boby.  Grilované dobroty

Jsem ráda, že lidé z týmu Virunga nezapomněli na hladové strávníky. Ochutnali jsme výborný hamburger z Jackfruit ovoce a čerstvě připraveného guacamole. Ani nám nevadilo, že obsahem hamburgeru nebylo maso. Byl prostě vynikající. A vzhledem k tomu, že byl poměrně chladný listopadový den, dala jsem si na zahřátí i batátovou polévku se zázvorem. A opravdu mě zahřála. 


Měli jsme možnost ochutnat i grilované exotické ovoce jako například baby banány, ananas nebo mango.

Takže, pokud tuto akci někde "potkáte", doporučuji tam zavítat. 

Navštěvujete podobné akce? 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Vybíráme šaty s eshopem Manzara.cz

Sice máme období pečení cukroví, shánění dárků a výzdoby našich domovů, ale zároveň se nám blíží čas firemních večírků a plesů. S tímto ob...

Oblíbené články