středa 28. listopadu 2018

Relaxační koutek s Chillo - kousek nebe i u Vás doma

Dlouho jsem nepsala žádný článek ohledně bydlení a zkrášlování bytu. Dnes svou chybu napravím díky soutěži s eshopem Biano.cz. Trocha fantazie, kreativity a inspirace do domácnosti přeci nemůže škodit. Relaxační koutek by měl být v každém domově. 

V dnešním uspěchaném světě je důležité najít si chvilku jenom pro sebe. Umět relaxovat. Každý si svou relaxaci představuje jinak. Já osobně se naložím do horké vany nebo si vezmu deku a jdu relaxovat psaním článků na notebooku.

Každý by měl mít ve svém domově nějaký svůj klidný koutek, ze kterého bude mít radost.


Trocha dítěte v každém z nás

Když jsem byla malé dítě, chtěla jsem umět létat. Bohužel to není možné, takže jsem byla ráda za houpačku na zahradě u babičky. Tenhle kousek dětství se ve mně projevuje i teď. Jak by měl tedy vypadat můj ideální koutek? Rozhodně by měl mít závěsné houpací křeslo. Například houpací křeslo Chillo z eshopu Tamarki.


Hlavní zdroj relaxace už máme, ale co k němu? Koutek přeci nemůže být prázdný, že.


Odkládací prostor

K relaxaci patří samozřejmě i voňavá káva nebo hřejivý punč v chladných zimních dnech. Důležitý je tedy i správný výběr odkládacího prostoru. Nelíbí se mi chladné a neosobní plastové odkládací stolky. Můj styl nejsou ani překombinované extra barevné nebo třpytivé stolky. Skleněné stolky jsou sice pěkné, ale špatně se udržují. Takže co vybrat? Přeci dřevo.
Sada 2 dubových odkládacích stolků Folke Sirene - zdroj fotky: bonami.cz

Mně osobně se nejvíce líbí sady dřevěných stolků, které se dají využít jako 2 samostatné stolky nebo jako jeden stolek zahnízděný do sebe. Pro mě je jasnou volbou sada 2 dubových stolků Folke Sirene z eshopu bonami.cz.


Pohodlí na prvním místě

Při relaxaci je důležité i pohodlí, pocit tepla a bezpečí. Aby nožky nestudily, dala bych pod závěsnou houpačku nějaký menší koberec. Ideálně ve fialové barvě, protože fialová je barvou inspirace! Do oka mi padl například fialový koberec Universal Aqua z bonami.cz.
zdroj fotky: bonami.cz

A co pohodlí a teplo domova? Nějaké dekorační polštáře a teplý pléd jsou důležitou nezbytností, která tu rozhodně nesmí chybět!

zdroj fotky: biano.cz

Budiž světlo

Světlo je pro nás velice důležité - ať už čtete nebo tvoříte, potřebujete na svou práci dobře vidět. Vybraná sada odkládacích stolků Folke Sirene, se skvěle doplňuje se stojací lampou s lichotivým názvem Luna. Stojací lampa Luna má dřevěné nohy z borovicového dřeva, které jsou zakončeny stříbrným látkovým stínidlem. Lampa tak působí velice elegantně, nadčasově, ale zároveň není chladná a neosobní. Krása se skrývá v detailech

Nábytek je jedna věc, ale to, co dělá náš domov naším domovem jsou detaily a dekorace. Krása se skrývá v detailech.

Dekorace jako vonné svíčky, váza s květinami nebo foto rámeček rozhodně nesmí na odkládacím stolečku chybět. Jsou to sice drobnosti, ale věřte mi, že neskutečně zútulní každý koutek! Dekorace podle druhů, barev i značek najdete na stránkách biano.cz.Celý koutek můžeme zakončit velkou květinou v rohu nebo vázou se světélkujícími větvičkami. Docílíme tak dalšího uklidňujícího prvku a zároveň zútulníme koutek k dokonalosti. 

zdroj fotky: biano.cz
A co vy? Jak by vypadal ten Váš koutek?

Veškerý použitý nábytek, lampy i bytové doplňky najdete na biano.cz a bonami.cz

2 komentáře:

 1. Nádhera, úplně si ho dokážu představit. Já svůj takový koutek v bytě nemám, ale opravdu někdy chybí.
  Povídání nejen o kosmetice

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se v lednu budu stěhovat, tak doufám, že nějaký bude :)

   Vymazat

Vybíráme šaty s eshopem Manzara.cz

Sice máme období pečení cukroví, shánění dárků a výzdoby našich domovů, ale zároveň se nám blíží čas firemních večírků a plesů. S tímto ob...

Oblíbené články