neděle 2. prosince 2018

10+1 zimních dekorací, které zvládnete vytvořit i Vy

Máme tu první adventní neděli a společně s ní přichází i zapálení první svíčky na adventním věnci. U nás se byt začíná zdobit až s první adventní nedělí. Dnes Vám dám pár tipů, jak si přivolat krásné zimní období i k Vám do domu...

1. zima ve skle

Není nic jednoduššího než obléknout skleněnou mísu či sklenici do zimního kabátu. Stačí Vám k tomu pouze skleněná mísa, sklenice od vína, dezertní sklenice či sklenice na zavařování. Dovnitř dáme samozřejmě svíčku a nějaké zimní zdobení jako umělý sníh, postříbřené nebo posněžené šišky a popřípadě i nějaké menší ozdoby.

zdroj fotky: home decor

zdroj fotky: pinterest

2. větvičky do vázy

Další oblíbená zimní výzdoba jsou větvičky jehličnatých stromků, které nejenom vyzdobí byt, ale krásně voní. Je jenom na Vás, jestli dáte větvičku do vázy, květináčku nebo ji zavěsíte na stěnu. Vypadá krásně v každém případě. 


zdroj fotky: julieblanner.com


3. světélkující sklenice

Každý má rád světlo, no ne? Ať už se jedná o světlo lampičky nebo o osvětlené dekorace. Já osobně miluji sklenice s LED osvětlením, které zdobí, uklidňují a osvětlují zároveň. Stačí Vám k tomu pouze nějaký podnos jako podklad, šišky a ozdoby na dozdobení, sklenice a LED světelný řetěz, který vložíte do sklenic.

zdroj fotky: hometalk.com

4. tabulky a tabule

V dnešní době oblíbenější a oblíbenější tabulky a tabule s nápisy. Myslím, že by neměla chybět ani u zimní výzdoby bytu. Samozřejmě, že styl tabulky a nápis je jen na Vás. 

zdroj fotky: livelaughrowe.comzdroj fotky: countryliving.com


5. zavěšené vločky

Ne každý má k dispozici odkládací prostory na zdobení, ale každý má zdi, okna nebo dveře, které může libovolně dozdobit. Jednoduché a zároveň krásné je využití kousku dřeva a zavěšení zimních vloček. 6. věnec nejenom na dveře

Není věnec jako věnec a rozhodně nemusí být použitý pouze na dveře. Letos vyzkoušejte ozdobit věncem i svou zeď, krbovou římsu nebo trámy. Věnec z přírodních větviček vypadá opravdu stylově a krásně voní. 

zdroj fotky: countryliving.com

zdroj fotky: countryliving.com


7. dekorace zdí

Někdo zdobí okna, jiný zdobí zdi. No, nevypadá to kouzelně? Dekoraci na zeď si můžete vytvořit z papíru nebo koupit už hotovou samolepicí tapetu či samolepku. 

zdroj foto: pinterest

zdroj fotky: Trendy wall designs

zdroj fotky: projectnursery.com


8. šišky v hlavní roli  

Šišky jsou dokonalou ozdobou pro všechny, kteří nestíhají tvořit nebo pro ty, kterým tvoření moc nejde. Stačí vzít ošatku, misku nebo mísu a nasypat do ní usušené šišky. Pro lepší vzhled šišek, můžeme koupit sníh ve spreji nebo stříbrnou barvu a dodat šiškám vánoční šmrnc. Dobře vypadají i pastelové barvy s kovovým metalovým odleskem - jako například růžová nebo tyrkysová. Vaší fantazii se meze opravdu nekladou!

zdroj fotky: pinterest
zdroj fotky: homedit.com

zdroj fotky: pinterest


9. i dveře si zaslouží zdobení

Zdobení dveří je asi největší českou klasikou. Dveře zdobí i ti, kteří vánoční výzdobě moc neholdují. Dveře můžeme ozdobit klasickým věncem nebo zavěšením kousku ozdobené větvičky. Dobře vypadají i šišky. 

zdroj fotky. pinterest

zdroj fotky: pinterest


10. zimní zdobení do vázičky

Mám ráda vázy a květiny v nich. Přes zimu bohužel řezané květiny moc dlouho nevydrží, ale prázdné místo na stole se dá vyřešit i jiným způsobem - například vázou s ozdobami a větvičkou. Harmonie a soulad. 

zdroj fotky: pinterest

zdroj: pinterest

A jedno dokonalé zdobení stolu jako bonus!

zdroj fotky: pinterest

2 komentáře:

 1. Tak tohle jsou nádherné dekorace a většina je opravdu jednoduchých. :-)
  Povídání nejen o kosmetice

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To ano, vybírala jsem takové, aby je zvládl téměř každý. Dokonce i na poslední chvíli :)

   Vymazat

Vybíráme šaty s eshopem Manzara.cz

Sice máme období pečení cukroví, shánění dárků a výzdoby našich domovů, ale zároveň se nám blíží čas firemních večírků a plesů. S tímto ob...

Oblíbené články