středa 5. prosince 2018

Andělský advent v Litomyšli

První adventní neděli máme za sebou, druhá je teprve před námi. Kam vyrazit? No přeci na adventní trhy a koncerty. My svou první Andělskou adventní neděli trávili v Litomyšli. Sice pršelo, ale stálo to za to.
Každým rokem Litomyšl pořádá místo klasických trhů na náměstí Andělský advent u zámku, který má opravdu bohatý program.

Zdroj fotky: andelskalitomysl.cz

Před chrámem Nalezení sv. Kříže je postavené zastřešené podium, kde během celého dne hrají nebo zpívají různí umělci. Program začíná již po obědě koledami v podobě místní mateřské školky a pokračuje zpěvem a hudbou po celý den.

Děti si rozhodně přijdou na své, protože tu jsou různé tvůrčí dílničky, soutěže, loutkové divadlo i živá zvířata. V zámeckém sklepení na děti čekají čerti, kteří posoudí  jestli byly děti hodné či nikoliv.

Ale program není pouze pro děti  Dospělí se mohou vydat na speciální prohlídku městem nebo navštívit zámek a jeho komnaty. V chrámu Nalezení sv. Kříže jsou k vidění různé styly betlémů z Čech, Moravy i zahraničí. V chrámu si můžete zapálit svou svíčku "naděje".

Pro otužilejší jedince je k otevřena vyhlidka na věži chrámu. Stačí vyběhnout pár schodů, přežít tu kousavou zimu a pokochat se výhledem na celé město.Je Vám zima? Máte hlad? Žádný problém! Místní stánky jsou zásobeny medovinou, svařáčkem i punčem. Pro řidiče a abstinenty tu mají i horký jablečný mošt nebo nealkoholický punč. A žádné pití do plastových kelímků! Každý nápoj dostanete do speciálního andělského hrnečku, na který se platí záloha 50 Kč. Hrneček si můžete nechat na památku nebo jej kdykoliv vrátit na stánek a dostanete peníze zpět.

Zdroj fotky: andelskalitomysl.czK jidlu si můžete dát klobásu z grilu nebo si opéct na ohni špekáček.

Zdroj fotky: facebook pořadatelů Andělské adventní Litomyšle


První adventní neděli provázel i videomapping a rozsvícení stromečku.Ale i další dny se máte na co těšit, pokud zavítáte na Andělské Vánoce v Litomyšli.

Pokud Vás zajímá celý program, můžete mrknout na stránky pořadatelů - ZDE

2 komentáře:

 1. V našem městě je to velmi slabé. Líbí se mi hrneček. Určitě bych si jeden nechala, krásný je.
  Povídání nejen o kosmetice

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já pocházím z Ústí n.Orl a vánoční svátky tam jsou také dost ošizené. Ale jsem ráda, že mám Litomyšl kousek a můžu ji navštívit.

   Vymazat

Vybíráme šaty s eshopem Manzara.cz

Sice máme období pečení cukroví, shánění dárků a výzdoby našich domovů, ale zároveň se nám blíží čas firemních večírků a plesů. S tímto ob...

Oblíbené články